komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Zabił młodą kobietę na przejściu dla pieszych. Końca procesu nie widać

środa, 19.7.2017 11:39 , komentarze: 13 , odsłony: 21123
kategorie artykułu:

Pomimo upływu kolejnych lat nie widać końca procesu oskarżonego Marka G., który w 2014 roku potrącił na przejściu dla pieszych w Świdnicy 29-letnią Ewelinę. W lipcu po raz kolejny rozprawa została odroczona.

Przypomnijmy. 15 lutego 2014 roku pani Ewelina wraz ze swoim bratem wracała w godzinach popołudniowych od matki. Tuż przed przejściem pan Piotr zauważył dosyć szybko jadącą taksówkę, ale była ona jeszcze daleko. Gdy doszli już do "zebry" jego siostra, weszła na pasy z przekonaniem, że auto zdąży spokojnie zahamować a ona dojdzie do wysepki. Niestety, z całym impetem uderzyło w kobietę. Siła uderzenia była tak duża, że poszkodowaną kobietę odrzuciło na 10 metrów. Zmarła od razu.

Jak się okazało, taksówkarz oprócz dmuchania w alkomat zażądał badania krwi. Podczas standardowej procedury próbkę poddano także testom na wykrycie narkotyków. Wynik był jednoznaczny i nie do podważenia: mężczyzna spożywał przed wypadkiem amfetaminę.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa biegli wydali opinię, że  sprawca przekroczył także dozwoloną prędkość. Ze specjalnego wzoru udało się wyliczyć, że mógł jechać ponad 60 km/h na godzinę, co jest niedopuszczalne przed przejściem dla pieszych, gdzie należy zwolnić. Ewelina w zderzeniu z rozpędzonym mercedesem nie miała najmniejszych szans.

Wobec Marka G., pomimo spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym po środkach odurzających nigdy nie zastosowano aresztu. Mężczyzna nie przyznaje się również do winy i nigdy za śmierć Eweliny nie przeprosił.

W trakcie rozprawy 5 lipca br., która trwała dosłownie 10 minut, po raz kolejny zdecydowano o odroczeniu procesu. Powodem było wpłynięcie kolejnej opinii biegłego.  W tym  miejscu warto podkreślić, że składowi sędziowskiemu przewodniczy sędzia Małgorzata Skiba. Ta sama, która w sierpniu 2016 roku po sześciu latach wydała wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata dla 32-letniego mężczyzny. Wówczas mieszkaniec Ostroszowic jechał przez wieś za szybko (70 km/h) i jak się okazało później, także bez uprawnień. Nie posiadał również doświadczenia w kierowaniu dużym pojazdem. W efekcie nie zdążył wyhamować, uderzył w poprzedzający go pojazd marki Suzuki. Kierująca osobówką zjechała na pobocze i uderzyła w dwie kobiety, matkę i córkę. Obie zginęły.

- To kpina! Już nie mamy siły się z tym mierzyć. Ewidentnie tu jest jakieś granie na czas. Myśleliśmy, że dzisiaj w końcu zapadnie wyrok, a znowu odroczono rozprawę. Czy końcu to się skończy? - mówi nam pan Piotr.

Markowi G., za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem środków odurzających, grozi do 12 lat  bezwzględnego więzienia. Orzeczona kara nie może być również zawieszona na żaden okres próby.

 

Wasze komentarze

https://youtu.be/IcDYblknU04
wtorek, 12.09.2017 18:15 autor: Świdniczanin
Tacy sędziowie powinni tylko być w biurach jako pisarze -...
poniedziałek, 24.07.2017 13:51 autor: degrengolada
Macie polskie sądownictwo, którego tak bronicie.
środa, 19.07.2017 23:26 autor: AK
Nic się nie zmieni poza kolesiami. To nie jest...
czwartek, 20.07.2017 13:05 autor: Pieszyczanin
To są te nasze sody zrobic porządek
środa, 19.07.2017 19:54 autor:
czwartek, 8.2.2018 00:00
wtorek, 12.12.2017 10:07
4
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Miral
Miral
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max