XII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych „Wyobraźnia bez granic”
W tegorocznej edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych w dniach 11-13 kwietnia 2017 r. wzięło udział 14 zespołów o łącznej liczbie 311 uczestników (dzieci w wieku od 3 do 6 lat).
Wszystkie dzieci biorące udział w przeglądzie otrzymały książkę pt. „Ekologiczne dzieciaki”, które zakupione zostały ze środków Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
Przedstawienia teatralne przygotowane zostały przez nauczycieli przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych miasta Świdnicy przy wydatnej pomocy rodziców.
Jury obradowało w składzie:
Przewodnicząca- Małgorzata Braniecka - długoletni działacz kultury
oraz członkowie:
Monika Jamro - przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Magdalena Antonowicz -przedstawiciel Przedszkola Miejskiego nr 15 w Świdnicy.
Przy ocenie spektakli jury wzięło pod uwagę: scenografię, aranżację, grę aktorską dzieci, ogólne wrażenie artystyczne, radość z bycia aktorem oraz swobodę poruszania się po scenie. Po obejrzeniu wszystkich spektakli jury przyznało nagrody i wyróżnienia, ufundowane przez:
DAICEL Safety Systems Europe DSSE Żarów
NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Świdnickiej
ATF – STUDIO Anna Urbańska – Rafka
oraz rodziców z Przedszkola Miejskiego nr 4:
Państwa Dorotę i Roberta Ćwirko
Państwa Edytę i Daniela Głogiewicz
Państwa Annę i Zbigniewa Gołąb
Państwa Izabelę i Michała Rychel
Państwa Lenę i Damiana Trzeciak
Państwa Edytę i Grzegorza Szczepaniuk
Państwa Annę i Krzysztofa Kowalewskich
Państwa Edytę i Ryszarda Janulewicz
Państwa Annę i Łukasza Biernat
Panią Urszulę Owczarczyk
Statuetkę i główną nagrodę przyznano za spektakl:
- „PUDEŁKO PEŁNE BAJEK” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Świdnicy
Wyróżnienia równorzędne otrzymały następujące placówki:
Przedszkole Miejskie nr 14 w Świdnicy za przedstawienie „O WESOŁEJ LUDWICZCE”.
Przedszkole Miejskie nr 6 w Świdnicy za przedstawienie „JARZĘBINKA”.
Przedszkole Miejskie nr 15 w Świdnicy za przedstawienie „O TADKU NIEJADKU BABCI
I DZIADKU”
Przedszkole Miejskie nr 3 w Świdnicy za przedstawienie „KOZUCHA KŁAMCZUCHA”.
Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy
za przedstawienie „BAŚNIOWY AMBARAS”
Przedszkole Miejskie nr 4 w Świdnicy za przedstawienie „LEGENDA O NIEPOSŁUSZNEJ FLĄDRZE”.
Niepubliczne Przedszkole Językowe Abrakadabra w Świdnicy za przedstawienie „THE GRUFFALO” w j. angielskim
Ponadto Jury przyznało Wyróżnienia indywidualne które otrzymują :
- Mikołaj Strongowski z Przedszkola Miejskiego nr 1 za rolę „Króla”.
- Wiktor Szustak z Przedszkola Miejskiego nr 1 za rolę „Szewczyka”.
- Julia Paruch z Przedszkola Miejskiego nr 1 za rolę „Czarownicy”. Otrzymuje zaproszenie na sesję zdjęciową z firmy ATF STUDIO - ufundowaną przez p. Annę Urbańską -Rafka
- Łucja Zaraś z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 za rolę „Córki kowala”.
- Pola Żak z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 za rolę „Czarownicy”.
- Maja Huzarska z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 za rolę „Czarownicy”.
- Julianna Synowska z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” za rolę „Calineczki”.
- Julia Rajkowska z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Babci”.
- Kacper Dzień vel Rakoczy z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Dziadka”.
- Iga Sklarczyk z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Sąsiadki”.
- Zuzanna Tadla z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Baloniarki”.
- Ida Wójtowicz z Przedszkola Miejskiego nr 6 za rolę „Babci”.
- Lena Kwiatek z Przedszkola Miejskiego nr 6 za rolę „Jarzębinki”.
- Dorota Kruk z Przedszkola Miejskiego nr 6 za rolę „Jarzębiny”.
- Kacper Jagiełlo z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Domek” za rolę „Skrzata”.
- Aleksander Ruciński z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Domek” za rolę „Muchy”.
- Iza Piekarska z Niepublicznego Przedszkola „Bajkowy Domek” za rolę „Dziewczynki”.
-Hanna Konior z Przedszkola Miejskiego nr14 za rolę „Ludwiki”.
-Sebastian Zając z Przedszkola Miejskiego nr14 za rolę „Stracha na wróble”.
- Maja Kielar z Przedszkola Miejskiego nr 4 za rolę „Rybki ”.
- Wiktor Janulewicz z Przedszkola Miejskiego nr 4 za rolę „Rybki ”.
- Oliwier Stawowy z Przedszkola Miejskiego nr 4 za rolę „Rybki”.
- Franciszek Rybka z Przedszkola Miejskiego nr 4 za rolę „Króla Neptuna”
- Kalina Zięcina z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 6 za rolę „Baba Jagi”.
- Kordian Kępaz Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 6 za rolę „Baja”.
- Oskar Stępiń z Niepublicznego Przedszkola Językowego Abrakadabra za rolę „Myszy”.
- Stanisław Bytniewski z Niepublicznego Przedszkola Językowego Abrakadabra za rolę „Potwora”.
- Natalia Zakrzewska z Przedszkola Miejskiego nr 3 za rolę „Kozy Kłamczuchy”.
- Zuzanna Rymczak z Przedszkola Miejskiego nr 3 za rolę „Narratora”.
- Zuzia Sadowiska z Przedszkola Miejskiego nr 3 za rolę „Narratora”.
-Oliwia Gdańska z Niepublicznego Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za rolę „Janka”.
-Klaudia Bocian z Niepublicznego Przedszkola Fundacji „UT UNUM SINT” za rolę „Wiewiórki”.
-Jan Złotkiewicz z Niepublicznego Przedszkola Promyk za rolę „Króla Pokoju”.
Na tym praca Jury została zakończona.
Dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym w Świdnicy za udział i propagowanie wychowania przez sztukę.
Dodaj komentarz
Komentarze (0)