Wędrówka Matki Boskiej z Fatimy po diecezji (kalendarium)
W roku trwających obchodów 10 rocznicy utworzenia diecezji świdnickiej, 18 października, wierni przystąpili do inauguracji peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Figura Matki Bożej przybyła do nas z sanktuarium w Fatimie i przez najbliższe lata odbędzie wędrówkę po parafiach.
Plan peregrynacji figury
MB Fatimskiej
2014
Dekanat Świdnica-Wschód (9 parafii)
(18 X – 19 XI 2014 r.)
(Ojcowie franciszkanie)
(Mszy św. na powitanie figury Matki Bożej Fatimskiej przewodniczy bp Ignacy Dec
lub bp Adam Bałabuch)
2-5 XI – Wierzbna, Wniebowzięcia NMP (bp Adam Bałabuch)
5-9 XI – Mysłaków, św. Katarzyny (bp Ignacy Dec)
9-12 XI – Wiry, św. Michała Archanioła (bp Adam Bałabuch)
12-16 XI – Śmiałowice, św. Wawrzyńca (bp Ignacy Dec)
16-19 XI – Świdnica, Najświętszego Serca Pana Jezusa (bp Adam Bałabuch)
Dekanat Żarów (8 parafii)
19 XI – 17 XII 2014)
(Ojcowie franciszkanie)
19-23 XI – Jaworzyna Śl., św. Józefa Oblubieńca NMP (bp Ignacy Dec)
23-26 XI –Pichorowice, św. Mikołaja (bp Ignacy Dec)
26-30 XI – Gościsław, Świętych Szymona i Judy Tadeusza (bp Adam Bałabuch – na zakończenie)
30 XI-3 XII – Pastuchów, św. Barbary (bp Adam Bałabuch)
3-7 XII – Buków, św. Stanisława BM (bp Ignacy Dec)
7-10 XII – Imbramowice, Wniebowzięcia NMP (bp Ignacy)
10-14 XII –Mrowiny, Matki Bożej Królowej Polski (bp Ignacy Dec)
14-17 XII – Żarów, Najświętszego Serca Pana Jezusa (bp Ignacy Dec)
2014/2015
Dekanat Strzegom (10 parafii)
(17 XII 2014 – 4 III 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
17-21 XII – Stanowice, Najświętszego Serca Pana Jezusa
Przerwa świąteczno-kolędowa
21-28 XII Strzegom, Siostry elżbietanki
28 XII - 4 I Świdnica, Siostry klawerianki
4-11 I Świdnica, Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi
11-18 I Świdnica, Siostry jadwiżanki
18-24 I Świdnica, Siostry prezentki
24-31 I Świdnica, Siostry elżbietanki
31 I-4 II – Strzegom, Najświętszego Zbawiciela Świata i MB Szkaplerznej
4-8 II – Rogoźnica, Matki Bożej Różańcowej
8-11 II – Goczałków, Chrystusa Króla
11-15 II – Konary, Podwyższenia Krzyża Świętego
15-18 II – Piekary, św. Jana Chrzciciela
18-22 II – Ujazd Górny, św. Marcina
22-25 II – Jaroszów, św. Jana Chrzciciela
25 II-1 III – Strzegom, Świętych Apostołów Piotra i Pawła
1-4 III – Olszany, Świętej Trójcy
2015
Dekanat Bolków (7 parafii)
(4 III – 15 IV 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
4-8 III – Gniewków, św. Barbary
8-11 III – Kwietniki, św. Józefa Oblubieńca NMP
11-15 III – Kaczorów, św. Mikołaja
15-18 III – Roztoka, Stanisława BM
18-22 III – Wierzchosławice, św. Józefa Oblubieńca NMP
22-25 III – Bolków, św. Jadwigi
25-29 III – Sady Górne, Narodzenia NMP
Przerwa świąteczna
29 III-8 IV– Bolków, Siostry józefitki
8-15 IV– Świebodzice, Siostry Notre Dame
Dekanat Świebodzice (7 parafii)
(15 IV – 10 V 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
15-19 IV – Dobromierz, św. Michała Archanioła
19-22 IV – Świebodzice, św. Mikołaja
22-26 IV – Świebodzice, Świętych Apostołów Piotra i Pawła
26-29 IV – Świebodzice, św. Alberta Chmielowskiego
29 IV-3 V – Ciernie, Matki Bożej Królowej Polski
3-6 V – Świebodzice, św. Franciszka z Asyżu
6-10 V – Mokrzeszów, św. Jadwigi
Dekanat Ząbkowice-Południe (6 parafii)
(10 V – 31 V 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
10-13 V – Brzeźnica, św. Mikołaja
13-17 V– Srebrna Góra, Świętych Piotra i Pawła
17-20 V– Ząbkowice Śl., św. Jadwigi
20-24 V– Braszowice, św. Wawrzyńca
24-27 V– Stoszowice, św. Barbary
27-31 V– Budzów, św. Wawrzyńca
Dekanat Ząbkowice-Północ (8 parafii)
(31 V – 28 VI 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
31 V-3 VI – Ząbkowice Śl., św. Anny
3-7 VI – Ząbkowice Śl., Siostry obliczanki
7-10 VI – Tarnów Śląski, św. Marii Magdaleny
10-14 VI – Rudnica, św. Michała Archanioła
14-17 VI – Zwrócona, Świętych [Apostołów] Piotra i Pawła
17-21 VI – Ząbkowice Śl., Najświętszego Serca Pana Jezusa
21-24 VI – Sieroszów, św. Michała Archanioła
24-28 VI – Przedborowa, św. Jadwigi
Przerwa wakacyjna
28 VI - 5 VII–Brzeźnica, Siostry jadwiżanki
5-12 VII – Bardo, Siostry elżbietanki
12-19 VII – Bardo, Siostry marianki
19-26 VII – Bardo, Siostry Bożego Serca
26 VII-2 VIII – Bardo, Siostry urszulanki
2-9 VIII – Boguszyn, Siostry franciszkanki szpitalne
9-16 VIII – Kłodzko, Siostry franciszkanki szpitalne
16-23 VIII – Kłodzko, Siostry klaryski
23-30 VIII –Kłodzko, Siostry dominikanki
30 VIII-6 IX –Kłodzko, Siostry Służebniczki Śląskie
6-12 IX – Wilkanów, Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa
Dekanat Bystrzyca Kłodzka (8 parafii)
(12 IX – 11 X 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
12-16 IX– Stary Waliszów, św. Wawrzyńca Męczennika
16-20 IX – Wójtowie, św. Marii Magdaleny
20-23 IX – Długopole Dolne, św. Jerzego
23-27 IX – Idzików, Wniebowzięcia NMP
27-30 IX – Bystrzyca Kłodzka, Michała Archanioła
30 IX-4 X – Wilkanów, św. Jerzego
4-7 X – Stara Łomnica, św. Małgorzaty
7-11 X – Gorzanów, św. Marii Magdaleny
Dekanat Kłodzko (10 parafii)
(11 X – 15 XI 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
11-14 X – Kłodzko, Podwyższenia Krzyża Świętego
14-18 X – Kłodzko, Niepokalanego Poczęcia NMP
18-21 X – Jaszkowa Dolna, św. Jana Chrzciciela
21-25 X – Jaszkowa Górna, św. Mikołaja
25-28 X – Kłodzko, Matki Bożej Różańcowej
28-31 XI – Szalejów Górny, św. Jerzego
31 XI-4 XI – Kłodzko, Wniebowzięcia NMP
4-8 XI – Wojciechowice, św. Michała Archanioła (kościół na Owczej Górze)
8-11 XI – Piszkowice, św. Jana Chrzciciela
11-15 XI – Wojbórz, św. Jerzego
Dekanat Dzierżoniów (8 parafii)
(15 XI – 13 XII 2015)
(Ojcowie franciszkanie)
15-18 XI – Dzierżoniów, św. Jerzego
18-22 XI – Dzierzoniów, Chrystusa Króla
22-25 XI – Dzierżoniów, Maryi Matki Kościoła
25-29 XI – Mościsko, św. Jana Chrzciciela
29 XI-3 XII – Kiełczyn, Narodzenia NMP
3-6 XII – Jaźwina, Wniebowstąpienia Pańskiego
6-9 XII – Słupice, św. Michała Archanioła
9-13 XII – Dzierżoniów, Królowej Różańca Świętego
2015/2016
Dekanat Piława Górna (9 parafii)
(13 XII 2015 – 2 III 2016)
(Ojcowie franciszkanie)
13-16 XII – Piława Górna, św. Marcina
16-20 XII – Piława Dolna, św. Katarzyny Aleksandryjskiej
20-23 XII – Gilów, św. Jadwigi Śląskiej
Przerwa świąteczno-kolędowa
23-30 XII – Dzierżoniów, Siostry elżbietanki
30 XII-7 I – Dzierżoniów (ul. Spacerowa), Siostry salezjanki
7-15 I – Dzierżoniów (ul. Wrocławska), Siostry salezjanki
15-23 I – Pieszyce, Siostry salezjanki
23-30 I – Jedlina-Zdrój, Siostry elżbietanki
30 I-6 II – Bielawa (ul. Kopernika), Siostry augustianki
6-13 II – Bielawa (ul. Wolności), Siostry augustianki
13-15 II 2016 – Łagiewniki, św. Józefa Oblubieńca
15-17 II – Radzików, Świętych Apostołów Piotra i Pawła
17-21 II – Ratajno, św. Antoniego
21 II-24 II – Księginice Wielkie (Wilków), św. Jana Chrzciciela
24-28 II - Niemcza, Niepokalanego Poczęcia NMP
28 II-2 III – Przerzeczyn-Zdrój, NMP Królowej Polski
2016
Dekanat Lądek-Zdrój (9 parafii)
(2 III – 17 IV 2016)
(Ojcowie franciszkanie)
2-6 III – Nowy Gieratów, św. Jana Chrzciciela
6-9 III – Bolesławów, św. Józefa Oblubieńca NMP
9-13 III – Stronie Śl., Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa
13-16 III – Lądek-Zdrój, Narodzenia NMP
16-20 III – Radochów, św. Mikołaja
Przerwa świąteczna
20-27 III – Lądek-Zdrój, Siostry marianki
27 III-2 IV – Ołdrzychowice, Siostry Franciszkanki Szpitalne
2-6 IV – Trzebieszowice, św. Andrzeja Apostoła
6-10 IV – Ołdrzychowice, św. Jana Chrzciciela
10-13 IV – Żelazno, św. Marcina
13-17 IV – Krosnowice, św. Jakuba Apostoła
Dekanat Międzylesie (6 parafii)
(17 IV – 8 V 2016)
(Ojcowie franciszkanie)
17-20 IV – Międzylesie, Bożego Ciała
20-24 IV – Boboszów, św. Anny
24-27 IV – Różanka, Wniebowzięcia NMP
27 IV-1 V – Roztoki, św. Marcina
1-4 V – Domaszków, św. Mikołaja
4-8 V – Długopole Górne, Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Dekanat Wałbrzych-Południe (9 parafii)
(8 V – 8 VI 2016
(Ojcowie franciszkanie)
8-11 V – Dziećmorowice, św. Jana Chrzciciela
11-15 V – Wałbrzych, MB Nieustającej Pomocy
15-18 V – Wałbrzych, św. Franciszka z Asyżu
18-22 V – Wałbrzych, św. Maksymiliana Marii Kolbego
22-25 V – Wałbrzych, św. Józefa Oblubieńca
25-29 V – Boguszów-Gorce, Niepokalanego Poczęcia NMP
29 V-1 VI – Boguszów-Gorce, Trójcy Świętej
1 VI-5 VI – Boguszów-Gorce, Zesłania Ducha Świętego
5-8 VI – Wałbrzych, Świętych Aniołów Stróżów
Przerwa wakacyjna
8-17 VI– Wałbrzych, Siostry Niepokalanego Poczęcia NMP
17-24 VI –Wałbrzych, (ul. 11 Listopada), Siostry elżbietanki
24 VI-2 VII – Wałbrzych, (ul. Piaskowa), Siostry elżbietanki
2-9 VII – Wałbrzych (ul. Moniuszki), Siostry elżbietanki
9-16 VII – Szczawno-Zdrój, Siostry Służebniczki Śląskie
16-23 VII – Wałbrzych, Siostry Rodziny Maryi
23-30 VII – Nowa Ruda, Siostry salezjanki
30 VII-6 VIII – Budzów, Siostry Dominikanki
6-13 VIII – Starczów, Siostry Bożego Serca
13-20 VIII – Piszkowice, Siostry marianki
20-27 VIII – Ścinawka Dolna, Siostry terezjanki
27 VIII-3 IX –Ścinawka Średnia, Siostry marianki
Dekanat Wałbrzych-Zachód (7 parafii)
(3 IX – 28 IX 2016)
(Ojcowie franciszkanie)
3-7 IX – Stare Bogaczowice, św. Józefa Oblubieńca NMP
7-11 IX –Wałbrzych, Świętych Apostołów Piotra i Pawła
11-14 IX – Wałbrzych, Podwyższenia Krzyża Świętego
14-18 IX – Wałbrzych, św. Wojciecha
18-21 IX – Struga, Matki Bożej Bolesnej
21-25 IX – Szczawno-Zdrój, Wniebowzięcia NMP
25-28 IX – Wałbrzych, św. Anny
Dekanat Wałbrzych-Północ (8 parafii)
(28 IX – 26 X 2016)
(Ojcowie franciszkanie)
28 IX-2 X – Wałbrzych, Zmartwychwstania Pańskiego
2-5 X – Wałbrzych, Matki Bożej Częstochowskiej
5-9 X – Wałbrzych, św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej
9-12 X – Wałbrzych, św. Józefa Robotnika
12-16 X – Wałbrzych, Niepokalanego Poczęcia NMP
16-19 X – Wałbrzych, Świętej Rodziny
19-23 X –Wałbrzych, św. Barbary
23-26 X–– Wałbrzych, Najświętszego Serca Jezusowego
Dekanat Głuszyca (8 parafii)
(26 X – 23 XI 2016)
26-30 X– Walim, św. Barbary
30 X-2 XI – Zagórze Śl., Podwyższenia Krzyża Świętego
2-6 XI –– Świerki, św. Mikołaja
6-9 XI –– Mieroszów, Michała Archanioła
9-13 XI – Sokołowsko, Matki Bożej Królowej Świata
13-16 XI – Jedlina-Zdrój, Trójcy Świętej
16-20 XI – Głuszyca Górna, NMP Królowej Polski
20-23 XI – Głuszyca, Chrystusa Króla
Dekanat Bielawa (8 parafii)
(23 XI – 21 XII 2016)
(Księża pallotyni)
23-27 XI – Pieszyce, św. Antoniego
27-30 XI – Pieszyce, św. Jakuba
30 XI-4 XII – Piskorzów, św. Jana Nepomucena
4-7 XII – Ostroszowice, św. Jadwigi
7-11 XII – Bielawa, Ducha Świętego
11-14 XII – Bielawa, Bożego Ciała
14-18 XII – Bielawa, Miłosierdzia Bożego
18-21 XII – Bielawa, Wniebowzięcia NMP
Przerwa świąteczno-kolędowa
21-28 XII– Niemcza, Siostry Opatrzności Bożej
27 XII-1 I – Ludwikowice, Siostry Franciszkanki Szpitalne
1-8 I – Kamieniec Ząbkowicki, Siostry boromeuszki
8-15 I – Ząbkowice Śl., Siostry klaryski
15-22 I – Szalejów Górny, Siostry jadwiżanki
22-29 I – Polanica-Zdrój, Siostry jadwiżanki
29 I-4 II –Polanica-Zdrój, Siostry św. Józefa
2017
Dekanat Kamieniec Ząbkowicki (9 parafii)
(4 II – 8 III 2017)
(Ojcowie franciszkanie)
4-8 II – Kamieniec Ząbkowicki, Wniebowzięcia NMP
8-12 II – Starczów, św. Jana Chrzciciela
12-15 II – Topola, św. Bartłomieja Apostoła
15-19 II – Doboszowice, św. Mikołaja
19-22 II – Lubnów, św. Andrzeja Apostoła
22-26 II – Złoty Stok, Niepokalanego Poczęcia NMP
26 II-1 III – Ożary, św. Katarzyny
1-5 III – Przyłęk, św. Anny
5-8 III – Bardo, Nawiedzenia NMP
Dekanat Nowa Ruda (6 parafii)
(8 III – 29 III 2017)
(Ojcowie franciszkanie)
8-12 III – Jugów, św. Katarzyny
12-15 III – Nowa Ruda (Drogosław), św. Barbary
15-19 III – Ludwikowice Kłodzkie, św. Michała Archanioła
19-22 III – Włodowice, św. Piotra Kanizjusza
22-26 III – Dzikowiec, św. Marcina
26-29 III – Nowa Ruda, św. Mikołaja
Dekanat Nowa Ruda-Słupiec (6 parafii)
(29 III – 3 V 2017)
(Ojcowie franciszkanie)
29 III-2 IV – Wambierzyce, Nawiedzenia NMP
2-5 IV – Radków, św. Doroty
5-9 IV – Nowa Ruda-Słupiec, św. Katarzyny
Przerwa świąteczna
9-16 IV – Polanica-Zdrój, Siostry Służebnice Ducha Świętego
16-22 IV – Polanica-Zdrój, Siostry boromeuszki
22-26 IV – Ścinawka Średnia, św. Marii Magdaleny
26-30 IV – Ścinawka Dolna, św. Jakuba Apostoła
30 IV-3 V – Bożków, Świętych Apostołów Piotra i Pawła
Dekanat Polnica-Zdrój (7 parafii)
(3 V – 28 V 2017)
(Ojcowie franciszkanie)
3-7 V – Polanica-Zdrój, Wniebowzięcia NMP
7-10 V – Stary Wielisław, św. Katarzyny
10-14 V – Szczytna, św. Jana Chrzciciela
14-17 V – Szczytnik, MB Królowej Pokoju
17-21 V – Polanica-Zdrój, MB Królowej Pokoju
21-24 V – Polanica-Zdrój, Chrystusa Króla
24-28 V – Niwa, św. Wita
Dekanat Kudowa-Zdrój (6 parafii)
(28 V – 18 VI 2017)
(Ojcowie franciszkanie)
28-31 V– Kudowa-Zdrój (Czermna), św. Bartłomieja
31 V-4 VI – Kudowa-Zdrój, Miłosierdzia Bożego
4-7 VI – Kudowa-Zdrój, św. Katarzyny
7-11 VI – Lewin, św. Michała Archanioła
11-14 VI – Duszniki-Zdrój, Świętych Apostołów Piotra i Pawła
14-18 VI – Duszniki-Zdrój, św. Franciszka
Przerwa wakacyjna
18-25 VI – Polanica-Zdrój, Siostry urszulanki
25 VI-2 VII – Lewin Kłodzki, Siostry elżbietanki
2-9 VII – Duszniki-Zdrój, Siostry elżbietanki
9-16 VII – Kudowa-Zdrój, Siostry elżbietanki
16-23 VII – Kudowa-Zdrój, Siostry Niepokalanego Serca Maryi
23-30 VII – Kudowa-Zdrój, Siostry Służebniczki Śląskie
Dekanat Świdnica-Zachód (10 parafii)
(16 IX – 22 X 2017)
(Ojcowie franciszkanie)
16-20 IX – Świdnica, NMP Królowej Polski
20-4 IX – Świdnica, Ducha Świętego
24-27 IX – Grodziszcze, św. Anny
27 IX-1 X – Lutomia, Przemienienia Pańskiego
1-4 X –– Bojanice, NMP Częstochowskiej
4-8 X –– Bystrzyca Górna, Wniebowzięcia NMP
8-11 X –– Witoszów Dolny, Nawiedzenia NMP
11-15 X – Milikowice, św. Michała Archanioła
15-18 X – Świdnica, św. Józefa Oblubieńca NMP
18-22 X – Świdnica, św. Andrzeja Boboli
Procesja różańcowa
22 X 2017 r. (niedziela) – uroczyste zakończenie peregrynacji - godz. 18.00
Dodaj komentarz
Komentarze (0)