komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Trwa rewitalizacja Parku Centralnego

wtorek, 7.11.2017 09:43 , komentarze: 0 , odsłony: 1201
kategorie artykułu:

W Parku Centralnym prace postępują zgodnie z harmonogramem - pierwszy ich etap zakończył się we wrześniu. Rewitalizacja tego terenu rozpoczęła się w marcu tego roku od uporządkowania i przebudowy akwenów wodnych. Przetarg na wykonanie robót wygrało Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych "EKO-WOD" Sp. z o. o ze Świdnicy, które wykonało zadanie za około 1 mln 500 tys. zł. Zakres prac obejmował m. in.: oczyszczenie koryta Witoszówki przepływającej przez Park Centralny, naprawę skarp, a także wyspy oraz Stawu Pływackiego i Gondolowego. Przeprowadzona została również wycinka chorych i zagrażających bezpieczeństwu drzew oraz samosiejek.

Aktualnie trwają prace przy budowie fontanny oraz przebudowie schodów oraz roboty instalacyjne i oświetleniowe. Za budowę obiektów kubaturowych, czyli altany, schodów i rozarium odpowiedzialna będzie firma Budmax z Boguszowa Gorc, która zrealizuje zadanie za kwotę ok. 1 mln 200 tys. zł. Fontannę centralną i dwie fontanny pływające za prawie 950 tys. zł wykona przedsiębiorstwo Akwaplanta Sp. z o. o. z Wrocławia. Instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne to zadanie za kwotę 2 mln 490 tys. zł przeprowadzi Zakład Robót Teletechnicznych Telfa ze Świdnicy.

- Z uwagi na duży zakres i koszt przedsięwzięcia realizacja rewitalizacji Parku Centralnego odbywa się etapami. Projekt przebudowy obejmuje cały, ponad 12-hektarowy obszar. Podobnie, jak na skwerze przy pl. 1000-lecia, chcemy także i tutaj odtworzyć historyczny wizerunek tego miejsca oraz wzbogacić go o nowe nasadzenia. Mam nadzieję, ze uda nam się stworzyć idealne miejsce wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców, o czym będą się mogli Państwo przekonać wczesną jesienią przyszłego roku – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Ogłoszono przetarg na zagospodarowanie terenu zieleni w parku. Oferty na realizację tego zadania można składać do 27 listopada do godz. 9.00 w Urzędzie Miejskim w Świdnicy. Przygotowywana jest także dokumentacja przetargowa na wykonanie alejek i ścieżek rowerowych oraz na zakup i montaż małej architektury, czyli ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych i „psich pakietów”. Cały obszar parku objęty zostanie monitoringiem, zamontowanych zostanie 16 kamer.

Szacowany koszt realizacji tego zadania to ok. 15 mln zł. Przypomnijmy, że miasto pozyskało 9 mln zł dofinansowania na rewitalizację terenów zielonych w mieście z Regionalnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, w tym na Park Centralny – 5 mln 890 tys. zł.   

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
2
piątek, 16.3.2018 08:52
piątek, 16.3.2018 09:39
czwartek, 15.3.2018 12:50
czwartek, 15.3.2018 09:47
2
wtorek, 13.3.2018 09:14
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC