komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

Teatr na czasie już wkrótce

poniedziałek, 18.9.2017 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 646
kategorie artykułu:

Świdnicki Ośrodek Kultury po raz trzeci serdecznie zaprasza do udziału w teatralnym projekcie Czas na teatr/Teatr na czasie.

W planach dania już dobrze znane w świeżej odsłonie oraz smakowite nowości. Spacery tematyczne pozwolą odkryć tajemnice Świdnickich zakamarków. Uczniowie szkół podstawowych i średnich wyruszą do Muzeum Dawnego Kupiectwa, Katedry świdnickiej, Kościoła Pokoju oraz Biblioteki Miejskiej. Teatralną ucztę rozpocznie „Książę Niezłom” przygotowany przez grupę młodzieżową z Alchemii teatralnej. Tekst Mateusza Pakuły przygotowany przez Alchemików, który niesie dużą dawkę wzruszeń, porusza tematy trudnych relacji rodzinnych, został bardzo dobrze przyjęty przez świdnicką widownię na zakończenie sezonu – czas na powtórkę!

Danie główne to spektakl nie skądinąd jak z Krakowa. Tym razem nie Stary a Nowy Teatr zagości na świdnickich deskach. Spektakl „SAMOBÓJCA” w reżyserii Piotra Siekluckiego to historia rozgrywająca się w ZSRR w latach 20-tych. Niejaki Siemion Siemionowicz Podsiekalnikow snuje wizje o samobójstwie co w konsekwencji prowadzi do nieoczekiwanych wypadków. Na scenie między innymi Tomasz Schimscheiner i Edward Linde-Lubaszenko.

Gdyby i tego było mało spektakl dla dzieci – „Piotruś Pan” z teatru Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha, spotkania z artystami po spektaklach, z uczniami w szkołach. Na deser Salon Poezji – z historią Piwnicy pod Baranami. Ponadto: warsztaty - dla Uniwersytetu III wieku i warsztaty familijne. Można się więc doskonale teatralnie bawić ale także sporo o teatrze nauczyć – i to od najlepszych!  Do Świdnicy przyjadą, by spotkać się z publicznością znani twórcy: Joanna Kulig, Maciej Bochniak a także sama Anna Seniuk.

Zapraszamy na magiczny festiwal który potrwa od 22 do 25 września. Organizowany przez pasjonatów teatru dla miłośników teatru. Dla wszystkich, którzy na chwilę chcą się przenieść do innej czasoprzestrzeni.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
Kino Cinema3D
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
SKLEP OGRODNICZY
Przedszkole Abrakadabra