Sukces młodych podopiecznych Świdnickiego Klubu Kyokushin Karate na VII Memoriale Masutatsu Oyamy w Dzierżoniowie

wtorek, 9.4.2024 13:26 538 0

W sobotę 6 kwietnia w Dzierżoniowie odbył się  VII MEMORIAŁ MASUTATSU OYAMA. W zawodach wzięło udział 160 zawodników z 20 klubów. Świdnicki Klub Kyokushin Karate reprezentowała  5 osobowa grupa zawodników. W kategorii Kata : Mikołaj Michalski, Michał Raczyński, Alex Gierula, Anastazja Matysiak, a w kategorii Kumite: Mikołaj Matysiak.

Kategoria Kata 6-7 lat została w całości zdominowana przez naszych zawodników : Złoto – Alex, Srebro - Michał, Brąz – Mikołaj. Zawodnicy wykonywali kata w dwóch turach. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Był to ich pierwszy start w zawodach

Kategoria Kata Junior 16-17 latAnastazja po pierwszej turze do finału przeszła na trzeciej pozycji. W turze finałowej poprawiła znaczenie swoje wykonanie Kata, co przełożyło się na  wysokie 2 miejsce na podium, a do 1 miejsca zabrakło niewiele.

Kategoria Kumite Młodzicy 12-13 lat – 45kg. W walce ćwierćfinałowej Mikołaj wygrał z zawodnikiem z Gliwic po wyrównanej walce, a o werdykcie zadecydowały bardzo efektowane obrotowe kopnięcia, którymi Mikołaj podkreślał swoje wysokie umiejętności, a jedną z tych technik zdobył WAZARI i wszedł do ½ turniej. W półfinale, pierwsza runda była bardzo zacięta, wyrównana i o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. W dogrywce Mikołaj nieznacznie uległ przeciwnikowi z Kalisza i ostatecznie zajął 3 miejsce w turnieju.