komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 20 marca 2018

Klaudii, Eufemii

Start XVIII Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie

poniedziałek, 12.3.2018 09:59 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

W tym roku odbędzie się 18-sta już edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie, którego cele obejmują przede wszystkim: zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami życia codziennego, kształtowanie zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych, a także przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na trwającym 6 marca spotkaniu organizacyjnym z udziałem szkolnych koordynatorów i funkcjonariuszy Policji dokonano modyfikacji regulaminu turnieju, dostosowując jego zapisy do aktualnych potrzeb i możliwości.

METODY ODDZIAŁYWAŃ PROFILAKTYCZNYCH:

  1. Cykl spotkań tematycznych adresowanych do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych gminy Żarów z udziałem dzielnicowych z Komisariatu Policji w Żarowie, pielęgniarek szkolnych oraz psychologa/psychoterapeuty.

  2. Podejmowanie tematyki profilaktycznej, zainicjowanej w czasie spotkań tematycznych, przez nauczycieli w ramach godzin wychowawczych.

  3. Konkurs plastyczny o tematyce związanej z zagrożeniami życia codziennego w ramach Kalendarza Ucznia (koordynowany przez Panią Iwonę Nieradkę i Panią Małgorzatę Świtoń).

  4. Test wiedzy teoretycznej z zakresu zagadnień poruszanych podczas spotkań tematycznych (zagrożenia życia codziennego) oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem 8 - osobowej reprezentacji szkoły z klas IV-VII.

  5. Pokaz sprzętu pożarniczego oraz przeprowadzenie próbnej ewakuacji uczniów w związku z upozorowanym pożarem lub przeprowadzenie pogadanki profilaktycznej przez strażaka.
    Prezentacja występów profilaktycznych podczas finału (scenka, piosenka, film o tematyce profilaktycznej).

 

  

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 19.3.2018 09:34
poniedziałek, 19.3.2018 09:26
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Broni
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra