komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 19 kwietnia 2018

Adolfa, Tymona

Rajdowe sukcesy żarowskiej drużyny

poniedziałek, 16.4.2018 13:41 , komentarze: 0 , odsłony: 133
kategorie artykułu:

Oprócz startów w Dolnośląskiej Lidze Rajdowej żarowska załoga w składzie Grzegorz Reda i Marcin Czyżewski wystartowała w dwóch kolejnych rajdach.

Pierwszym z nich była druga runda Rajdowego Pucharu Sudetów Darvit Wiosna Walimska, która zakończyła się drugim miejscem w klasie i awansem w klasyfikacji rocznej sezonu. Drugim startem była pierwsza runda Rally Masters Rajdowych Amatorskich Mistrzostw Dolnego Śląska, który zawodnicy zakończyli na piątym miejscu. - Nasza załoga uczestniczyła w drugiej rundzie Rajdowego Pucharu Sudetów Darvit Wiosna Walimska. Wiosna była tylko w nazwie, gdyż na trasie panowały zimowe warunki. Temperatura rzędu -12 stopni, śnieg, zaspy i lód wymagały nie lada koncentracji, aby cało stawić się na mecie. Do pokonania był odcinek Walim-Glinno przejeżdżany czterokrotnie. Kolejny start zaledwie tydzień po Walimskiej Wiośnie to pierwsza runda Rally Masters - Rajdowych Amatorskich Mistrzostw Dolnego Śląska. Bazą rajdu był Jawor, gdzie na uczestników czekało 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 35 km! Był to pierwszy start naszej załogi w tak trudnej i wymagającej imprezie, w której udział wzięło niemal 140 załóg. Priorytetem była meta i zdobycie kolejnego cennego doświadczenia, jakim jest jazda po naprawdę szybkich odcinkach specjalnych. To już nie są imprezy odbywające się na bezpiecznych placach, tylko jazda z prędkościami powyżej 100km/h między drzewami. Żarowska załoga dotarła do mety na 5 miejscu w klasie, co dało cenne punkty, jak i dużo cennej nauki - opowiada Grzegorz Reda.

Kolejny start zaplanowany został pod koniec maja na 1.rally pickup design - 2. runda tarmac masters 2018, która odbędzie się w Gryfowie Śląskim. Z każdego startu relację można zobaczyć na YouTube, Facebooku i przeczytać w Gazecie Żarowskiej.

Zawodnicy składają serdeczne podziękowania dla Zywer Auto, Auto-Shop, Parkowa Bowling&Pizza oraz Strefa Okazji.

 

Wasze komentarze

Auto Max
Auto Max
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra