komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 18 stycznia 2018

Piotra, Małgorzaty

Orkiestrowy rozkład jazdy (PROGRAMY WYDARZEŃ cały powiat)

czwartek, 11.1.2018 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 2257
kategorie artykułu:

Już w najbliższą niedzielę w całej Polsce, ale także poza jej granicami po raz 26 wystartuje największa na świecie orkiestra złożona z ludzkich serc. Z tej okazji przygotowano mnóstwo atrakcji, a wszystko po to, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy dla noworodków.

W powiecie świdnickim Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w: Świebodzicach, Dobromierzu, Żarowie, Strzelcach, Świdnicy, Jaworzynie Śl., Strzegomiu.

ORKIESTROWY ROZKŁAD JAZDY

DOBROMIERZ

Tegoroczne wydarzenie, które odbywa się pod hasłem: ,,Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”, z dużym zaangażowanie wspierają uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Roztoce, przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji oraz pozostałymi placówkami oświatowymi z naszej gminy. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze z puszkami pojawią się w miejscowościach na terenie całej gminy. W godzinach popołudniowych natomiast zapraszamy wszystkich, którym los chorych dzieci i seniorów nie jest obojętny, na wielki finał do świetlicy wiejskiej w Roztoce, gdzie czekać będzie na Państwa wiele atrakcji. Szczegółowy harmonogram przedstawiamy poniżej.

  • 12:00 WOŚpowanie
    ćwiczenia przygotowujące do morsowania przy małym kościele w Dobromierzu

  • Świetlica wiejska w Roztoce:
    13:00 - 13:20 „Energie Dance”
    występ taneczny uczniów SP z Roztoki

  • 13:30 - 13:50 LICYTACJA Część I

  • 14:00 - 14:30 Bajka „Kopciuszek” na wesoło
    występ uczniów młodszych klas SP z Roztoki

  • 14:35 - 14:55 LICYTACJA Część II

  • 15:00 - 15:20 „Energie Dance”
    występ taneczny uczniów SP z Roztoki

  • 15:25 - 15:40 „Fire Dance”
    występ taneczny uczniów SP z Gniewkowa

  • 16:00 Zakończenie imprezy

Natomiast dzień wcześniej, 13 stycznia br. o godzinie 19.00 w hali sportowej przy roztockiej szkole odbędzie się Charytatywny Turniej Halowej Piłki Nożnej na rzecz WOŚP, na który zaprasza Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Dobromierzu i Szkoła Podstawowa w Roztoce.

Dochód z imprezy oraz wpisowe zasilą puszki Wielkiej Orkiestry.

ŚWIDNICA

Z okazji nadchodzącego 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 i 14 stycznia, Galerię Świdnicką opanuje Imperium Mocy. Wydarzenie skierowane jest nie tylko do najmłodszych gości centrum, ale również do wszystkich fanów kultowej produkcji George’a Lucasa.  

Przez cały weekend na terenie centrum obecni będą wolontariusze rozdający charakterystyczne serduszka i zbierający pieniądze na rzecz 26. Finału WOŚP, którego celem jest pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dodatkowo, w niedzielę 14 stycznia, prowadzone będą licytacje atrakcyjnych fantów, przekazanych przez firmy, instytucje i ludzi dobrej woli. O godzinie 20.00 odbędzie się pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne „Światełko do nieba”. Partnerem wydarzeń jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

14 stycznia, 11.00 do skutku
Moto Orkiestra gra na Zawiszowie w Świdnicy (okolice ulic Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego). Licytujemy koszulki z autografami gwiazd sportu samochodowego, plakaty i pamiątki z rajdowych tras, w tym wydane z okazji 30 lecia startu w Dakarze Jurka Mazura Polskim Starem. Tradycyjnie wozimy chętnych. Każda złotówka trafia dla dzieci. Zapraszamy kierowców z naszych imprez. Zawsze to okazja pogadać o planach na 2018. Ruszcie swoje maszyny i przybywajcie.

14 stycznia 2018, godzina 15.00 - 20.00
koncerty, Klub Bolko, pl. Grunwaldzki 11, Organizator Świdnicki Ośrodek Kultury,
wystąpią:
Żółta Febra, Silentlive, Iluminator
(https://www.sok.com.pl/26-wosp-koncerty/)

ŚWIEBODZICE

14 stycznia zagra największa orkiestra świata, która od 26 lat pomaga ratować życie dzieci, ale także wspomaga opiekę seniorów i wyposaża nasze szpitale w najnowocześniejszy sprzęt. 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach będzie obfitował w mnóstwo niespodzianek. Będą występy, koncerty, licytacja, świebodziczanie będą robić najdłuższy ogon latawca a nasz finał pokaże w kilku wejściach na żywo telewizja TVN.

Świebodzicki finał obędzie się jak zawsze w hali sportowo-widowiskowej OSiR, o godz. 12:00 planowane jest oficjalne otwarcie, a wolontariusze – ponad setka młodych ludzi, uczniów świebodzickich szkół – od wczesnych godzin rannych będą kwestować na ulicach miasta.

- W programie naszego finału jest mnóstwo atrakcji, występy dzieci i młodzieży ze szkół, koncerty zespołów: Animacja z Wrocławia i Shapeless One ze Świebodzic; przez cały czas trwania finału działać będzie Fabryka Latawców Życia – będziemy bić rekord na najdłużsi ogon latawca; będą przejazdy samochodami terenowymi, złombol, grochówka za serduszko, słodkości, pomoc medyczna i oczywiście zbiórka krwi, która od lat towarzyszy naszym finałom – wylicza jednym tchem Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP.- Żelaznym punktem programu jest także licytacja gadżetów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Mamy już m. in. obrazy, zdjęcia, vouchery na prawo jazdy, biżuterię – dary napływają cały czas.

O godz. 20:00 tradycyjnym Światełkiem do nieba zakończymy nasz finał.W tym roku świebodzicki finał będzie transmitowany na antenie telewizji TVN i TTV. Planowanych jest kilka wejść na żywo.

 

 ŻARÓW:

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka znów zagra dla dzieci i seniorów. Tradycyjnie do największej publicznej zbiórki przyłączy się również Żarów.

W niedzielę, 14 stycznia na ulice miasta i okolicznych wsi wyjdą wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka-naklejki i identyfikatory, którzy będą zbierać pieniądze na zakup urządzeń medycznych „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

14 stycznia 2018 Żarów

HALA SPORTOWA GCKIS – UL. PIASTOWSKA 10

9.30

- I ŻAROWSKI HALOWY TURNIEJ OLDBOYÓW
Swój udział zapowiedziały ekipy: Górnika Wałbrzych, AKS Strzegom, Zjednoczonych Żarów, Nysy Kłodzko, Polonii Świdnica.

BAJKOWE PRZEDSZKOLE

10.00-12.30

- JASEŁKA W WYKONANIU 3-LATKÓW -TYGRYSKÓW

- AUKCJA PIERNIKOWYCH SERC

- POKONKURSOWA LICYTACJA BOŻONARODZENIOWYCH BOMBEK ORAZ ANDRZEJKOWYCH KAPELUSZY

- KIERMASZ KARTEK OKOLICZNOŚCIOWYCH

- ŚWIĄTECZNA KAWIARENKA: PĄCZKI (SPECJALNOŚĆ KUCHNI PRZEDSZKOLA), CIASTA (SPECJALNOŚĆ NASZYCH MAM)

- ZABAWY I GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

- KONKURSY PLASTYCZNE DLA DZIECI

- CZYTANIE OPTYMISTYCZNYCH BAJEK PRZEZ RODZICÓW

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY, ULICA PIASTOWSKA 10

13.45 ORKIESTROWY MARSZ PO ZDROWIE

BIBLIOTEKA PUBLICZNA i SZKOŁA PODSTAWOWA

14.00 – 16.00

- KAWIARENKA LITERACKA – kawa, herbata, ciasto plus dobra książka dla dzieci – głośno czytana

- ORKIESTROWA MANUFAKTURA – WARSZTATY PLASTYCZNE: KWIATY I PREZENTY DLA BABCI I DZIADKA, GIPSOWE CUDA, MALOWANIE NA SZTALUGACH, ORKIESTROWE LATAWCE

- SPRZEDAŻ CIAST UPIECZONYCH PRZEZ RODZICÓW UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

GMINNE CENTRUM KULTURY I SPORTU (SALA KAMERALNA, I PIĘTRO)

16.00 – KONCERT IRENY SALWOWSKIEJ – HAJDASZ Z ZESPOŁEM

16.30 – POKAZ SEKCJI AKROBATYKI SPORTOWEJ GCKIS

16.45 – JASEŁKA W WYKONANIU UCZNIÓW Z ZERÓWEK SP ŻARÓW

17.00 – KONCERT ŻAROWSKIEJ ORKIESTY DĘTEJ

17.20 – WYSTĘP GRUPY KIDS DANCE

17.30 – SENIORZY DLA NAJMŁODSZYCH – KONCERT SENYOR-RICI

18:00 – ŚWIAT ILUZJI

18.30 – LICYTACJA ORKIESTROWYCH GADŻETÓW

20.00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – TANIEC OGNIA

W TRAKCIE TRWANIA IMPREZY W GCKIS DOSTĘPNE BĘDĄ STOISKA:
- „KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ ARTYSTĄ” - MALOWANIE ODLEWÓW GIPSOWYCH
- „SALONIK KOSMETYCZNY DLA DZIECI” - MALOWANIE TWARZY
- SPRZEDAŻ CIAST UPIECZONYCH PRZEZ UTW W ŻAROWIE, LOTERIA FANTOWA
- „ORKIESTROWA” WATA CUKROWA I POPCORN

STRZEGOM

Oj będzie się działo!!! Od samiutkiego rana 56 wolontariuszy będzie przemierzało ulice  i pukało do serc mieszkańców Strzegomia. Od godz. 15.00 w sali widowiskowej SCK rozpoczną się prezentacje artystyczne dzieci z przedszkoli  i szkół, z Akademii Tańca i Ruchu Bans, z sekcji pianina SCK. Na zakończenie wystąpi zespół „Ślad”, a tuż po nim o godz. 20.00 „Światełko do nieba” .  Oczywiście licytacje gadżetów WOŚP z głównego sztabu z Warszawy i min. koszulki z pamiątkowym nadrukiem, kalendarze, plecak, kubek termiczny, zegar ścienny. Od Strzegomian torty, pluszaki, porcelana, obrazy, spinki i długopisy, pamiątkowe koszulki z Olimpiad w Atlancie i Rio, voucher na renowację lakieru w samochodzie, poduszki – przytulanki, kalendarze od strażaków, koszulki i kamizelki odblaskowe i wiele innych. Na parkingu SCK od godz. 16.00 OSP Goczałków i Strzegomska Dwunastka zapraszają do wspólnego morsowania.  Będzie więc zbiornik wodny w postaci basenu, a w nim strzegomskie morsy, z którymi będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz wspólnie spędzić czas w wodzie. Strażacy z Goczałkowa obiecali, że temperatura  będzie adekwatna do zimowej pory. Dla fanów motoryzacji nie lada gratka. Od godz. 15.00 do oporu. Organizatorzy zapraszają na przejażdżki  rajdowymi „maluchami” i peugotem, samochodami z bogatą historią i licznymi nagrodami. O wolontariuszy zadba Mc'Donalds w Strzegomiu, sponsorując zestawy posiłkowe. Lista darczyńców jest otwarta !!! Każdy więc na różne sposoby może wesprzeć WOŚP. Zapraszamy  już w niedzielę!!!

WOŚPowe MORSowanie w basenie przeciwpożarowym

W imieniu strzegomskiego Sztabu 26. Finału WOŚP informujemy, że w Strzegomiu odbędzie się niecodzienne wydarzenie - WOŚPowe MORSowanie w basenie przeciwpożarowym. Startujemy o 16:00. Zapraszamy do rozpowszechnienia informacji o wydarzeniu.

Szczegóły na Facebook'u.

https://www.facebook.com/events/1496673807047862/

STRZELCE

 Program 26 Finału WOŚP w Strzelcach zapowiada się fantastycznie!
15.00 – występ wokalny dzieci ze szkoły w Strzelcach
15.15 – Zumba Kids – dzieci ze szkoły w Strzelcach
16.00 – Freestyle Football Michał Hruszowiec i Kryspin Szydełko
16.30 – Zumba Kids – dzieci ze szkoły w Marcinowicach
17.00 – występ woklany Roksana Blicharska
17.30 – pokaz iluzjonisty Maciej EszwowiczIluzjonista Maciej Eszwowicz
18.05 – pokaz taneczny – Karolina Kastelik i Adrian Foksiński Dance Team Wrocław
19.00 – światełko do nieba – ARMAGEDON
16.00-18.00 – Taxi Off Road – przejażdżki samochodami terenowymi www.sudetyoffroad.plMarcin NykielAndrzej Hercuń


Atrakcje towarzyszące:
Retro gry komputerowe Tomasz Marcinkowski
Kiermasz twórczości dziecięcej
Kuchnia polowa – gulaszowa zupa urzędowa-Sołectwo Marcinowice
Zabawa fantowa
Licytacje
Kawiarenka: ciasta, popcorn, tosty, gofry, galaretki @Sołectwo Strzelce, Sołectwo Chwałków, nauczyciele SP Strzelce
Gry zręcznościowe dla rodzin
Serduszkowe balony z helem
Malowanie twarzy
Zdobienie pierników – Monika Błasiak SordylBarbara Ja
Pokaz sprzętu strażackiego Ochotnicza Straż Pożarna w ZebrzydowieOchotnicza Straż Pożarna w Strzelcach, OSP Tworzyjanów
Otwarta Zumba dla każdego – Iza Śmietana
Stoisko gadżetów WOŚP
Balonowe zwierzątka – Wojciech Żydek
Nagłośnienie 2K Team – event service
Foto i relacja na żywo – Piotrek Romanowicz Piotr Romanowicz Fotografia

JAWORZYNA ŚLĄSKA

W ramach finału nie przygotowano żadnych atrakcji, ale na ulice miasta wyjdą wolontariusze z puszkami. Sztab działać będzie przy Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej.

 

Wasze komentarze

wtorek, 16.1.2018 14:39
42
wtorek, 16.1.2018 13:04
20
poniedziałek, 15.1.2018 09:44
6
poniedziałek, 15.1.2018 09:37
2
niedziela, 14.1.2018 20:17
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius