komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

O współpracy i inwestycjach z przedsiębiorcami

poniedziałek, 12.2.2018 13:40 , komentarze: 0 , odsłony: 127
kategorie artykułu:

Lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele zakładów funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej i inwestorzy wzięli udział w konferencji „System wspierania przedsiębiorczości” zorganizowanej w piątek, 9 lutego przez burmistrza Leszka Michalaka.

Podczas spotkania nie zabrakło także podsumowania minionego roku oraz planów na najbliższe miesiące. - Minione lata to był dobry czas dla zakładów funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej. W 2016 roku 6 zakładów przemysłowych dokonało albo rozbudowy albo budowy, rok później w 2017 roku było to pięć zakładów. A w tym roku prognozujemy, że 3 zakłady dokonają kolejnych inwestycji na swoim terenie. Wśród inwestycji gminnych dedykowanych przedsiębiorcom są dwie nowo wybudowane drogi przy ul. Talowskiego wraz z kanalizacją sanitarną i deszczową, przepompownią ścieków, zbiornikiem na wodę i hydrofornią oraz przy ul. Strefowej. Szanowni Państwo to Wy tworzycie gospodarczy potencjał tego regionu. Dlatego dziś dziękuję Wam za współpracę i mam nadzieję na kolejne nasze wspólne inicjatywy - mówił podczas spotkania z przedsiębiorcami burmistrz Leszek Michalak.

O nowych zasadach wspierania inwestycji w strefie proponowanych przez rząd mówiła podczas spotkania Beata Rzemyszkiewicz z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. - Nowe przepisy regulujące pomoc publiczną, zgodnie z zapewnieniami rządu mają obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. Na chwilę obecną strefa ekonomiczna funkcjonuje w 58 lokalizacjach, po zmianie struktury WSSE będzie zarządzała obszarami w 30 powiatach. Obecnie tereny strefy ekonomicznej są to tereny wydzielone administracyjnie i tylko na tych terenach inwestor lokując swoją inwestycję może korzystać ze zwolnienia podatkowego. Projekt pod nazwą „Polska Strefa Inwestycji” zakłada objęcie całego obszaru inwestycyjnego kraju możliwością korzystania z preferencyjnych warunków prowadzenia działalności. Decyzja o wsparciu nowej inwestycji będzie wydawana na czas określony, wynikający z przepisów prawa, liczony od dnia wydania decyzji.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele zakładów funkcjonujących na terenie żarowskiej podstrefy ekonomicznej  WSSE „INVEST-PARK”, przekonując, jak bardzo istotny jest dziś potencjał ludzki. - W 2017 roku w DSSE pracowało 351 osób, w tym 42 nowozatrudnionych pracowników. Oferujemy naszym pracownikom wynagrodzenia- niebawem wyższe niż na rynku, awanse, indywidualne programy rozwojowe, inicjatywy wewnętrzne i inwestycje w talenty. Cenimy sobie bardzo efektywność i tutaj na uwagę zasługuje zaangażowanie i aktywność z inicjatywy pracowników – podkreślała Małgorzata Adamczyk-Foryś z Daicel Safety Systems Europe z Żarowa.

Nie zabrakło także informacji na tematy mieszkaniowe. O nowych mieszkaniach w Żarowie mówił Leszek Paweł Kaźmierczak. - Osiedle „Królewskie Ogrody” zlokalizowane jest w południowo-zachodniej części Żarowa przy ul. Krzywoustego. Sąsiedztwo licznych terenów zielonych sprawia, iż jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy cenią sobie zieleń czy możliwość odbywania długich spacerów lub wycieczek rowerowych. Nietrudno zauważyć, jak zmienia się Żarów. Coraz lepsze drogi, inwestycje w infrastrukturę techniczną, remonty budynków (...).

Ofertę Zespołu Szkół w Żarowie przedstawiła dyrektor Dorota Jasztal, a Gminnego Centrum Kultury i Sportu dyrektor Tomasz Pietrzyk.

 

 

Wasze komentarze

piątek, 23.2.2018 12:38
piątek, 23.2.2018 12:37
piątek, 23.2.2018 08:54
piątek, 23.2.2018 08:47
1
piątek, 23.2.2018 08:46
czwartek, 22.2.2018 14:45
czwartek, 22.2.2018 10:46
czwartek, 22.2.2018 10:41
czwartek, 22.2.2018 10:25
czwartek, 22.2.2018 10:24
czwartek, 22.2.2018 10:05
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Miral
Miral