komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Modernizacja basenu letniego coraz bliżej

piątek, 1.12.2017 15:41 , komentarze: 10 , odsłony: 1806
kategorie artykułu:

Kolejny krok do modernizacji świdnickiego basenu letniego przy ul. Śląskiej został dziś wykonany. W Urzędzie Miejskim pod umową wykonawczą na świadczenie usług publicznych podpisy złożyli Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy oraz Jacek Sochacki, prezes Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Umowa precyzuje wzajemne zobowiązania stron w zakresie przebudowy  oraz późniejszego udostępniania i eksploatacji basenu letniego, które przyjęło na siebie na najbliższe 23 lata ŚPWiK oraz sposób wyliczania rekompensaty poniesionych przez spółkę kosztów, rodzajów tych kosztów, podstawę do wyliczeń i terminy wypłaty kwot rekompensat. Przypomnijmy, że miejska spółka wodociągowa wcześniej zapewniła sobie finansowanie inwestycji modernizacji basenu poprzez środki z emisji obligacji.

- Teraz czekają nas kolejne kroki, które przybliżą do dnia wbicia pierwszej łopaty - mówi Jacek Sochacki, prezes Zarządu ŚPWiK. - W poniedziałek ogłaszamy przetarg na wykonawstwo tej inwestycji, oferty powinniśmy poznać w styczniu. Cały czas nie tracimy z pola widzenia podstawowej misji spółki: produkcji dobrej wody oraz bezpiecznego i nieprzerwanego dostarczania jej do mieszkań świdniczan. Nie muszą się oni martwić o to, że nasza inwestycja spowoduje wzrost cen wody z dwóch powodów: ani rok temu, ani dzisiaj prawo nie pozwalało w cenie wody umieszczać innych czynników, jak tylko koszt jej wytworzenia, a po wejściu w życie nowelizacji Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i pojawieniu się urzędu państwowego regulatora cen, system kontroli powinien być szczelny, jak nigdy dotąd. Drugim powodem jest podpisana dziś umowa, która gwarantuje, że spółka ma zabezpieczenie finansowe podejmowanego przedsięwzięcia i gwarancje zwrotu ponoszonych kosztów.

Ogłoszenie przetargu, a zwłaszcza jego wyniki, które powinny być znane na początku przyszłego roku, da odpowiedź na pytanie, jaka będzie dokładna cena modernizacji, tak lubianego przez świdniczan kompleksu basenów przy ul. Śląskiej.

Przypomnijmy, że w sezonie ilość wejść na basen waha się w zależności od pogody od 30 do 40 tysięcy przy długim sezonie i upalnym lecie.  

- Trzy lata temu mieszkańcy wyrazili wolę, aby zmodernizować ten obiekt. W drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego wygrał wniosek o przygotowanie projektu budowlanego przebudowy basenu, głosowało na niego 1561 świdniczan. Zgodnie z wolą mieszkańców przygotowaliśmy dokumentację. Dziś przystępujemy do realizacji. To trudne i nietanie zadanie, stąd musieliśmy się do niego starannie przygotować. To także technicznie niełatwa inwestycja, której realizacja potrwa około półtora roku, może dłużej. Efektem będzie kąpielisko trzykrotnie większe niż choćby to w Strzegomiu, ze stalowymi nieckami, zadbanym terenem zielonym i nowoczesnym zapleczem. Za kilka – kilkanaście złotych będzie tu można spędzić w lecie cały dzień  – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

 

Wasze komentarze

Pomurdzkowe mają wątek do komentowania. A ja przypominam, że to...
poniedziałek, 04.12.2017 17:56 autor: Świdniczanin
To gwóźdź do trumny prezesowania Jacka Sochackiego....
piątek, 01.12.2017 17:43 autor: kibol
dzisiaj, 27 min temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
środa, 21.2.2018 09:15
wtorek, 20.2.2018 13:36
wtorek, 20.2.2018 13:34
wtorek, 20.2.2018 13:11
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Miral
Miral
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro