komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

Mikołajkowe zawody pływackie

czwartek, 7.12.2017 10:11 , komentarze: 0 , odsłony: 301
kategorie artykułu:

Tylko w jednej kategorii na dwanaście młodzi pływacy z SP 4 w Świdnicy nie stanęli na podium w zorganizowanych 5 grudnia 'Mikołajkowych zawodach pływackich' dla szkół podstawowych. W pozostałych kategoriach uczniowie czwórki stawali często nawet na dwóch stopniach wygrywając zdecydowanie w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców.

Zawody zorganizowane tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018' zgromadziły przeszło 100 uczestników. Uczniowie rywalizowali w sześciu kategoriach indywidualnych osobno dla dziewcząt i chłopców od klasy I do klasy VI. Pływacy startowali tylko w stylu dowolnym, klasy  I-IV na dystansie 25 metrów, ich starsi koledzy i koleżanki z klas V-VI na dystansie 50 metrów. Nazwa zawodów zobowiązywała i każdy uczestnik po przepłynięciu otrzymał od św. Mikołaja słodki poczęstunek w postaci czekolady. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz medale. Dodatkowo elementem wyróżnień były smycze i breloki wręczane przez Państwo Siejków z klubu 'Neptun”. Osobno,obok indywidualnej, liczona była też klasyfikacja drużynowa. Trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej punktowało dla zespołu wg zasady: 1m - 9 pkt, 2m – 7 pkt, 3m – 6 pkt, 4-5m – 5 pkt, 6-8m – 4 pkt, 9-12m – 3 pkt, 13-16m – 2 pkt, 17-20m – 1 pkt. Mikołajkowe zawody były też przetarciem przed rywalizacją w finałach strefy wałbrzyskiej sztafet, które odbędą się na początku stycznia przyszłego roku, gdzie z pewnością faworytami będą uczniowie świdnickiej czwórki.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA (w nawiasie punktacja do współzawodnictwa):

DZIEWCZĘTA

  1. SP 4 – 84 pkt – (10 pkt)

  2. SP 6 – 63 pkt – (8 pkt)

  3. SP 105 – 38 pkt – (7 pkt)

  4. SP 1 – 16 pkt – (6 pkt)

  5. SP 2 – 16 pkt – (5 pkt)

  6. SP 8 – 9 pkt – (4 pkt)

  7. NSP Bliżej Dziecka – 8 pkt – (3 pkt)

  8. SP 315 – 5 pkt – (2 pkt)

CHŁOPCY

  1. SP 4 – 115 pkt – (10 pkt)

  2. SP 6 – 47 pkt – (8 pkt)

  3. SP 1 – 46 pkt – (7 pkt)

  4. SP 2 – 31 pkt – (6 pkt)

  5. SP 105 – 25 pkt – (5 pkt)

  6. SP 6 – 6 pkt – (4 pkt)

  7. NSP Bliżej Dziecka – 5 pkt – (3 pkt)

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

KLASA I - DZIEWCZĘTA – 25 m

  1. Urszula Suchodolska – 33,50 – SP 4

  2. Natalia Jasionowicz – 40,89 – SP 6

KLASA I - CHŁOPCY – 25 m

  1. Stanisław Stramek – 27,22 – SP 4

  2. Maciej Ciesielka – 31,03 – SP 1

  3. Bartosz Drozd – 31,19 – SP 4

  4. Aleksander Żurek – 31,25 – SP 6

  5. Szymon Szulikowski – 48,91 – SP 1

  6. Bartłomiej Wiatr – 49,01 – SP 4

KLASA II – DZIEWCZĘTA – 25 m

  1. Anika Kudarewska – 22,40 – SP 105

  2. Nadia Krasoń – 23,22 – SP 105

  3. Weronika Kafel – 24,39 – SP 105

  4. Karolina Gromek – 25,98 – SP 4

  5. Natalia Bogielczyk – 28,94 – SP 6

  6. Lena Dąbrzalska – 29,50 – SP 6

  7. Malwina Surmiak – 30,82 – SP 6

  8. Oliwia Włodkowska – 31,34 – SP 2

  9. Hanna Czarna – 31,36 – SP 6

  10. Maja Długołęcka – 33,93 – SP 6

KLASA II – CHŁOPCY – 25 m

  1. Maksymilian Martyka – 21,65 – SP 4

  2. Aron Podolski – 21,93 – SP 4

  3. Marek Zdrojewski – 22,88 – SP 4

  4. Jakub Zienkiewicz – 23,23 – SP 2

  5. Jakub Zięba – 29,35 – NSP Bliżej Dziecka

  6. Krystian Monica – 31,91 – SP 6

  7. Wiktor Szwaczek – 33,10 – SP 6

KLASA III – DZIEWCZĘTA – 25 m

  1. Weronika Siejka – 17,19 – SP 6

  2. Alicja Leszko – 18,71 – SP 4

  3. Izabela Skowrońska – 21,20 – SP 4

  4. Karolina Staszyńska – 26,13 – SP 315

  5. Aleksandra Pietruch – 27,88 – NSP Bliżej Dzieka

  6. Iga Tomala – 32,40 – SP 2

  7. Nadia Rogaczewska – 35,12 – SP 2

  8. Julia Sajko – 36,75 – SP 6

  9. Małgorzata Nawrocka – 38,47 – NSP Bliżej Dziecka

KLASA III – CHŁOPCY – 25 m

  1. Alex Niemczyk – 17,16 – SP 4

  2. Szymon Stramek – 19,17 – SP 4

  3. Kacper Bator – 19,59 – SP 8

  4. Wiktor Lemiech – 20,03 – SP 4

  5. Szymon Mikus – 20,78 – SP 2

  6. Maksymilian Boczyło – 22,94 – SP 1

  7. Szymon Pieńkowski – 24,53 – SP 105

  8. Gracjan Czapla – 24,94 – SP 6

  9. Kacper Kłos – 25,75 – SP 6

  10. Sebastian Patyk – 26,29 – SP 6

  11. Franciszek Bielawski – 27,44 – SP 105

  12. Szymon Duszyński – 29,25 – SP 6

  13. Ignacy Przybył – 31,15 – SP 2

  14. Daniel Gut – 31,50 – SP 6

  15. Mateusz Wacht – 42,32 – SP 6

KLASA IV – DZIEWCZĘTA – 25 m

  1. Angelika Kurowska – 15,97 – SP 4

  2. Aleksandra Jaros – 17,09 – SP 4

  3. Kinga Ścisłowicz – 17,69 – SP 4

  4. Ula Janusz – 21,85 – SP 105

  5. Wiktoria Misiel – 22,01 – SP 6

  6. Eliza Górka – 23,04 – SP 1

  7. Weronika Pisula – 24,50 – SP 2

  8. Zuzanna Idziak – 27,22 – SP 6

  9. Magda Widła – 27,71 – SP 6

  10. Barbara Mich – 28,54 – SP 105

  11. Weronika Waśniowska – 29,75 – SP 1

KASA IV – CHŁOPCY – 25 m

  1. Piotr Florczak – 14,88 – SP 1

  2. Oskar Polański – 15,00 – SP 4

  3. Igor Cała – 18,78 – SP 105

  4. Igor Kutyło – 20,60 – SP 4

  5. Hubert Choruży – 20,66 – SP 105

  6. Szymon Błaszczyk – 20,73 – SP 6

  7. Michał Jurusz – 20,97 – SP 6

  8. Krzysztof Kupniewski – 29,34 – SP 2

  9. Karol Gączkowski – 30,98 – SP 2

KLASA V – DZIEWCZĘTA – 50 m

  1. Martyna Kuśnierz – 37,66 – SP 4

  2. Joanna Mojsej – 38,33 – SP 4

  3. Katarzyna Mus – 39,33 – SP 4

  4. Maja Gołacka – 41,88 – SP 4

  5. Dagmara Knap – 46,56 – SP 6

  6. Kamila Bogielczyk – 50,25 – SP 6

  7. Wiktoria Kwiatkowska – 54,11 – SP 105

  8. Hanna Wełna – 58,63 – SP 105

  9. Oliwia Kubiak – NK – SP 1

KKLASA V – CHŁOPCY – 50 m

  1. Stanisław Dzięcielski – 34,60 – SP 4

  2. Wiktor Kowalik – 35,84 – SP 1

  3. Paweł Pietrzak – 41,59 – SP 4

  4. Marceli Boczyło – 41,62 – SP 1

  5. Hubert Kos – 42,54 – SP 4

  6. Wiktor Krasoń – 43,06 – SP 105

  7. Wiktor Chrząstowski – 45,24 – SP 6

  8. Hubert Lipiński – 54,47 – SP 6

  9. Dawid Piechurski – 56,83 – SP 105

KLASA VI – DZIEWCZĘTA – 50 m

  1. Wiktoria Bejster – 31,74 – SP 8

  2. Aleksandra Cegłińska – 36,22 – SP 4

  3. Aleksandra Majewska – 38,72 – SP 4

  4. Nadia Bieszczad – 42,56 – SP 1

  5. Laura Panas – 50,22 – SP 6

  6. Kinga Krasik – 54,07 – SP 6

  7. Iga Kozak – 1.04,97 – SP 1

KLASA VI – CHŁOPCY – 50 m

  1. Olaf Polański – 31,94 – SP 4

  2. Bartosz Jurga – 35,87 – SP 4

  3. Oliwier Podloch – 37,53 – SP 2

  4. Jacek Jeżewski – 40,06 – SP 4

  5. Antoni Romanik – 40,07 – SP 1

  6. Stanisław Romanik – 43,21 – SP 1

  7. Kornel Dziedzic – 44,37 – SP 6

  8. Igor Ratajczak – 46,61 – SP 6

  9. Jan Krzyżaniak – 47,77 – SP 2

  10. Maksymilian Grochowski – 51,56 – SP 2

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
wtorek, 20.2.2018 13:36
wtorek, 20.2.2018 13:34
wtorek, 20.2.2018 13:11
wtorek, 20.2.2018 11:42
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz