komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Koncert organowy 26.11. - Nowowiejski-Świdnica-Organy

środa, 22.11.2017 08:27 , komentarze: 0 , odsłony: 559
kategorie artykułu:

Z przyjemnością zapraszamy na kolejny koncert z okazji Roku Feliksa Nowowiejskiego, w ramach którego odbywa się Festiwal Nowowiejski-Świdnica-Organy.Prosto z Fromborka przyjedzie do nas Arkadiusz Popławski, aby wykonać RECITAL ORGANOWY w Świdnicy!

26.11.2017, Niedziela, godz. 17:00, Kościół Pokoju p.w. św. Trójcy w Świdnicy (Plac Pokoju 6). Będzie to niezwykłe spotkanie muzyczne, w trakcie którego usłyszymy między innymi improwizacje w wykonaniu solisty.

Kilka słów o gościu:
Arkadiusz Popławski urodził się w 1975 r. w 
Raciborzu na Górnym Śląsku. Absolwent PSM I st. w Raciborzu i PSM II st. w Rybniku w klasie organów, a także Metropolitarnego Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach. Ukończył studia muzyczne na Wydziale Instrumentalistyka w klasie organów oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskując tytuł magistra sztuki. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych mistrzowskich kursów improwizacji organowej w Niemczech. W latach 1987- 1996 organista kościołów w Raciborzu, w latach 1996- 2010 główny organista w Bazylice Narodzenia NMP w Pszowie, od 2012 r. organista Archikatedry pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja we Fromborku. W 2014 r. otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za całokształt działalności artystycznej na terenie Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem społecznej działalności na rzecz krzewienia kultury muzycznej w środowiskach amatorskich (współpraca z amatorskimi zespołami śpiewaczymi, koncerty w środowiskach wiejskich, koncerty edukacyjne dla szkół itp.)

A w programie:
Feliks Nowowiejski - Symfonia nr VI oraz improwizacje organowe.

WSTĘP WOLNY!
Serdecznie zapraszamy! 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY