komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 19 stycznia 2018

Henryka, Mariusza

Bilet roczny w dobrej cenie. Nie dla świdnickich seniorów?

środa, 3.1.2018 09:03 , komentarze: 47 , odsłony: 4663
kategorie artykułu:

W Warszawie, Poznaniu czy Olsztynie od kilku lat seniorzy mogą kupić bilety roczne na przejazd komunikacją miejską w bardzo atrakcyjnych cenach. Czy w Świdnicy podobna forma wsparcia dla starszych mieszkańców miasta ma szansę w ogóle na wprowadzenie?

- Seniorzy w Świdnicy to spora grupa. Chcielibyśmy, aby osoby po 65 roku życia mogli wykupować sobie roczne bilety na przejazd autobusami. Przede wszystkim byłaby to dla nas ogromna pomoc i oszczędność a po drugie na pewno wielu z nas przesiadłoby się z aut, co z kolei przyczyni się do zmniejszania zanieczyszczeń w mieście. Mamy ogromną prośbę do rady oraz pani prezydent o przychylenie się do naszej prośby i podjęcie odpowiednich starań - mówi nasz Czytelnik.

W Świdnicy bilet miesięczny dla osób, które posiadają zniżki emeryta lub rencisty kosztuje obecnie 46,50, podczas gdy np. w Poznaniu bilet roczny przeznaczony dla seniorów pomiędzy 65 a 70 rokiem życia to koszt 50 zł. Różnica jak widać spora. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wysokość świadczeń polskich emerytów i rencistów.

O komentarz poprosiliśmy Urząd Miasta. 

- Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Świdnicy w sprawie taryfy opłat i zasad odpłatności za usługi przewozowe określone zostały rodzaje biletów okresowych. Są to bilety miesięczne imienne, miesięczne na okaziciela 14-dniowe oraz wakacyjne. Są one ważne na wszystkich liniach komunikacyjnych w danej strefie. Na bilety te stosowane są ulgi dla emerytów i rencistów. Cena biletu miesięcznego uwzględniająca ulgę wynosi 46,50 zł. Na dzień dzisiejszy przedmiotowa uchwała nie uwzględnia biletu rocznego - informuje rzecznik UM Świdnica, Magdalena Dzwonkowska

 

Wasze komentarze

Ciśnie się na usta piosenka śp. D. Rinn ; GDZIE TE CHŁOPY ( GDZIE CI RADNI ) niema , niema , niema ich.....
czwartek, 04.01.2018 19:57 autor: suwren

Dziwię się że po komusze złogi i czopki z otoczenia włodarzy miasta starają się zaklócić merytoryczną dyskusję .... Walka ze smogiem i ulatwianie funkcjonowania emerytom w przestrzeni publicznej powinno być priorytetem każdego prezydenta , radnych ... Wszyscy kiedyś znajdziemy się w podobnej sytuacji...
czwartek, 04.01.2018 09:27 autor: sygnalista

W TYM ROKU WYBORY !!! MAM NADZIEJE IŻ, PANI BMS NIE BĘDZIE JUŻ PREZYDENTEM NASZEGO MIASTA !!!!
czwartek, 04.01.2018 08:43 autor: ŚWIDNICZANIN

Daj Boże.
czwartek, 04.01.2018 09:41 autor:

BĘDZIE, BĘDZIE!!!
czwartek, 04.01.2018 20:30 autor: Ana

Dlaczego tytuł artykułu sugeruje, ze nie będzie biletów rocznych dla seniorów? Przecież rzecznik nic nie napisała, że takich biletów nie będzie, tylko, ze ich nie ma na ten moment. Trzeba zmienić przepisy. Może przydałoby się aby grupa seniorów napisała do Rady Miejskiej o wprowadzenie takich zmian.
środa, 03.01.2018 18:33 autor: świdniczanka

większość imprez w SOK i innych instytucjach jest bezpłatnych. jest też program unijny "aktywny senior polsko-czeskiego pogranicza" i wiele osób za darmo jezdzi na wycieczki
czwartek, 04.01.2018 08:23 autor: jan

Włodarze miast przecież mogą zrobić symulację kosztów takiego biletu , i ustalić opłatę adekwatną do możliwości .... Istnieje przecież możliwość półrocznego ( 6 miesięcy ) biletu etc. Można również sprawdzić jak to funkcjonuje w miastach zbliżonych wielkością do Świdnicy... Możliwości jest wiele , a takie oschłe odpowiedzi mogą zakończyć się porażką wyborczą ! Rozmawiajmy więc ...
środa, 03.01.2018 18:32 autor:

Nasze bilety i tak są tańsze niż w innych miastach większych wiec nie kapuje
środa, 03.01.2018 18:48 autor: Woj

Świdnica jest tak potwornie zakorkowanym miastem że każdy samochód pozostawiony w garażu jest na wagę złota ! Mniej wypadków , czystsze powietrze .... Według dotychczasowych doświadczeń miast które takie udogodnienia wprowadziły wcale to nie jest deficytowe przedsięwzięcie .... To nie jest tak że nagle wszyscy 65 latkowie w liczbie tysięcy wyrażą chęć zakupu tego biletu ...
środa, 03.01.2018 10:20 autor:

najlepiej wszystko za darmo dać, bo po co płacić?
środa, 03.01.2018 18:22 autor:

Są bezpłatne przejazdy dla seniorów powyżej 70 roku życia przeciez
środa, 03.01.2018 18:10 autor: Inga

W Poznaniu za 50 zł, a w Lubinie za darmo jeżdżą wszyscy. Co to zresztą za argument,że skoro senior to ma mieć tańsze bilety, bo co? Też bym z chęcią jeździł za półdarmo..
środa, 03.01.2018 18:09 autor: Eryk

Mam 62 lata i określenie "pomoc dla starszych ludzi" mnie po prostu obraża. To w ogóle jakiś wdumany temat, chyba tylko po to, żeby pomurdzkowe trolle mogły dokuczyć pani prezydent. Jakiś absurd. Komentarze jak zawsze w wypadku tej gruoy autorskiej - dno.
środa, 03.01.2018 17:47 autor: Swidnica.pl

Wygląda na to że obecna rada seniorów to figuranci .... Skoro sami się odcinają od tego rodzaju propozycji to albo postradali zmysły , albo przekroczyli wiek 70 lat , albo ...... są na pasku ..............
środa, 03.01.2018 11:07 autor:

Towarzyszu! Od 65 do 70 lat,to nie to samo co ponad 70 lat.Myślenie nie boli,ale trzeba chcieć.
środa, 03.01.2018 10:43 autor:

Przypomnijmy sobie obietnice wyborcze obecnej prezydent ; pomoc dla słabszych i wykluczonych , walka z biedą , opieka nad seniorami ... To co mamy obecnie to jest pic na wodę , fotomontaż ! A wybory tuż , tuż ... Ps. Szkoda że brakuje radnego ktory wziąłby na klatę tę propozycję i pomyślnie ją sfinalizował . Do odważnych świat należy !
środa, 03.01.2018 10:27 autor:

Pamiętam rozmowę telefoniczną z przewodniczącym Rady Seniorów w Świdnicy , który już na wstępie odciął się od tego projektu.... No ale cóż się mu dziwić , ostatnio częściej występuje jako celebryta u boku prezydent.... Otwiera żłobki , ronda etc. Aha , zapomniałam dodać że ten pan korzysta już z darmowych przejazdów gdyż ukończył 70 lat , a co tam inni ...