[FOTO] Polonia Stal Świdnica pokazała Czarnym lekcję futbolu

czwartek, 7.9.2017 13:25 1568 0

Kolejna runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego była bardzo ciekawa. Po emocjonującym pojedynku Szczawno Zdrój z Górnikiem Wałbrzych, kolejna Wałbrzyska drużyna przystąpiła do rywalizacji. Czarni Wałbrzych podejmowali Polonię Stal Świdnica.

Pierwsze minuty spotkania wskazywały na dużą koncentrację piłkarzy z Wałbrzycha. Mniejsza niż zazwyczaj liczba błędów w defensywie sprawiła, że pierwszego gola zobaczyliśmy dopiero w drugim kwadransie gry.

Piłkarze ze Świdnicy trafiają do bramki z rzutu wolnego. Precyzyjnie uderzona futbolówka odbija się od słupka i wpada obok bezradnego bramkarza Czarnych Wałbrzych. Kolejne minuty to przewaga gości i coraz śmielsze akcje. Przed przerwą padają jeszcze dwa gole. Polonia-Stal Świdnica prowadzi 3:0.

Po zmianie stron początek drugiej części nie wskazuje na większą dominację którejkolwiek z drużyn. Jednak z biegiem czasu Polonia Świdnica uzyskuje optyczną przewagę. Efektem tego są kolejne bramki. Zawodnicy z Wałbrzycha popełniali coraz więcej szkolnych błędów, a dzięki tak niefrasobliwej grze w obronie, goście zdołali strzelić aż 9 bramek.

Czarni Wałbrzych - Polonia/Stal Świdnica 0:9 (0:3)