komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

Kadra Zespołu Szkół w Strzegomiu na skrzydłach wiedzy…

wtorek, 14.11.2017 09:58 , komentarze: 0 , odsłony: 296
kategorie artykułu:

W październiku br. dobiegł końca projekt realizowany w Zespole Szkół w Strzegomiu we współpracy z programem Erasmus +.

Działanie zatytułowane „Europejski nauczyciel – europejski absolwent Zespołu Szkół w Strzegomiu” miało na celu podniesienie kompetencji językowych i metodycznych dyrekcji oraz kadry oświatowej naszej szkoły, a także zwiększenie europejskiego wymiaru kształcenia w naszej placówce.

W ramach projektu już od października 2016 roku zostało zrealizowanych 10 mobilności do krajów Europy: Irlandii i Austrii, podczas których nauczyciele wzięli udział w zagranicznych kursach języka angielskiego oraz kursach metodyczno – kulturowych.

Jako pierwsze, w październiku 2016 roku, na dwutygodniowe szkolenie wyjechały nauczycielki języka niemieckiego i jednocześnie koordynatorki projektów szkolnych: Halina Fitas i Laura Rychlik. Panie poznały nowe metody pracy z uczniem na lekcjach nie tylko języka niemieckiego, ale również w pracy wychowawczej oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

Wakacyjne kursy językowe i metodyczne w Dublinie, w których uczestniczyli: Robert Wójtowicz, Roman Ehlert oraz Dorota Sozańska, Halina Fitas, Elżbieta Milańczyk, Anna Czubala, Renata Mikołajewicz – Gołąb i Laura Rychlik znacznie poprawiły kompetencje językowe uczestników mobilności. Podczas dwunastodniowego pobytu nasza kadra musiała nie tylko zmagać się z trudnościami języka angielskiego w międzynarodowych grupach, ale również przygotować własne prezentacje, które miały zobrazować przebieg, korzyści i wrażenia uczestników z odbytego szkolenia. Na zakończenie kursu wszyscy musieli zaprezentować swoje prace przed ponad 150-osobowym audytorium, a wszystko w języku angielskim! Nie było to łatwe, jednak wysoka jakość szkolenia sprawiła, że wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem.

Oprócz merytorycznej wiedzy w zakresie języka angielskiego i niemieckiego oraz aspektów metodycznych, nasza kadra poznała kulturę, tradycje oraz specyfikę Austrii i Irlandii. Wiedeńskie zabytki, muzyka oraz zróżnicowana architektura nie mają już przed naszymi podróżniczkami żadnych tajemnic.

Natomiast Dublin w rytmach Riverdance zaprezentował się pięknem literatury Oskara Wilde`a, wystawą obrazów w Hugh Lane Galery, kulturą pubów na Temple Bar oraz bogactwem księgozbiorów w bibliotece przy Trinity College, gdzie znajduje się jedno z najważniejszych dzieł średniowiecznej sztuki religijnej Księga z Kells.

A tak komentują swoje europejskie podróże uczestnicy projektu:

„Dzięki programowi Erasmus + mamy możliwość zgłębiania tak cennej dla nas wiedzy metodycznej i językowej. Podróże w ramach kursów zagranicznych to też przede wszystkim okazja do wymiany doświadczeń z innymi mieszkańcami Europy. Podczas pracy w tak zróżnicowanych środowisku poznajemy prawdziwe życie, przekonania oraz tradycje, funkcjonujące wśród członków naszej europejskiej rodziny. Opowiadamy też o naszym kraju, który tak dynamicznie się rozwija i cieszy się jakże piękną i bogatą historią. Z kursów wracamy mądrzejsi o wiedzę potrzebną nam w pracy, ale przede wszystkim z pięknymi fotografiami miejsc, ludzi i przeżyć, które na zawsze zapisujemy w swojej pamięci”.

Przed nami następne kursy, szkolenia, podróże…

 

 

Wasze komentarze

piątek, 19.1.2018 14:59
piątek, 19.1.2018 12:52
piątek, 19.1.2018 11:23
piątek, 19.1.2018 11:16
piątek, 19.1.2018 11:08
piątek, 19.1.2018 10:33
piątek, 19.1.2018 09:52
piątek, 19.1.2018 08:53
czwartek, 18.1.2018 15:36
czwartek, 18.1.2018 14:49
czwartek, 18.1.2018 10:49
czwartek, 18.1.2018 09:24
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY