komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Gem, set, mecz. Kort do gry w tenisa z wykonawcą

wtorek, 16.1.2018 15:14 , komentarze: 0 , odsłony: 406
kategorie artykułu:

Już niedługo rozpoczną się prace przy ul. Prądzyńskiego, gdzie powstanie kort do gry w tenisa ziemnego. Jest to jeden ze zwycięskich projektów dzielnicowych zgłoszonych do III edycji Budżetu Obywatelskiego. Za jego budową głosowało 131 mieszkańców. Wykonawcą inwestycji została wybrana w przetargu firma Dabro-Bau.  

Z tej wiadomości powinni być zadowoleni amatorzy tenisa oraz mieszkańcy, którzy oddali na ten projekt swój głos.  Ogrodzony, pełnowymiarowy kort ze sztuczną nawierzchnią, ławkami oraz nowym oświetleniem powstanie na Osiedlu Młodych. Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w lutym br. Inwestycja kosztować będzie 294 tys. zł. Zgłoszony w budżecie partycypacyjnym projekt zakładał wydatki na poziomie 160 tys. zł. Decyzją Prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej zwiększono pulę pieniędzy przeznaczonych na realizację zadania o blisko 134 tys. zł. Dzięki temu uda się zrealizować inwestycję w całości w znacznie lepszym standardzie.

- Sygnał od mieszkańców był dla nas jasny. Skoro głosowali na ten projekt, to chcą, aby on powstał. Mimo sporego niedoszacowania finansowego na etapie zgłoszenia do Budżetu Obywatelskiego, zdecydowałam o zwiększeniu środków na ten cel. Wydłużyło to czas realizacji tego zadania, ale z korzyścią dla jego jakości - podkreśla Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Zarządzanie obiektem przy ul. Prądzyńskiego powierzone zostanie pracownikom Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obiekt będzie monitorowany całodobowo i dostępny dla wszystkich chętnych w wyznaczonych godzinach za symboliczną opłatą.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 14:19
2
poniedziałek, 19.2.2018 11:33
piątek, 16.2.2018 08:58
czwartek, 15.2.2018 12:51
5
środa, 14.2.2018 09:53
4
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Auto Max
Auto Max