komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

Festiwal Cirk-UFF

poniedziałek, 29.5.2017 11:26 , komentarze: 0 , odsłony: 685
kategorie artykułu:

Trutnov, leżący zaledwie 16 km od granicy polskiej, stanie się na początku czerwca świętem miłośników adrenaliny, euforycznej zabawy oraz sztuki eksperymentalnej. Festiwal cyrku Cirk-UFF już po raz siódmy stanie się miejscem spotkań najlepszych czeskich i światowych zespołów w tej branży. Artyści z różnych zakątków świata będą prezentować się w stolicy Podkarkonoszy od środy 31 maja do niedzieli 4 czerwca.

W tym roku organizatorzy zaprosili artystów z Australii. Widzowie będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć nowy spektakl  Backbone wysoko cenionego australijskiego zespołu Gravity & Other Myths. „Miałem okazję widzieć premierę Backbone w połowie marca w Adelaide i muszę powiedzieć, że było to porywające a przy tym magiczne przedstawienie. Jedno z tych, którym są zachwyceni widzowie i krytycy. Cirk-UFF będzie, obok niemieckiego Recklingausenu, jednym z dwóch miejsc, gdzie będzie można zobaczyć ten spektakl w Europie”, powiedział dyrektor festiwalu Cirk-UFF Libor Kasík.

Kolejną atrakcją dla szerokiej publiczności będzie spektakl Déluge francuskiego zespołu Compagnie Sans Gravité. „Chodzi o mieszankę nowego cyrku i nowej magii. Tematem przedstawienia jest historia genialnego a równocześnie szalonego wynalazcy, którego eksperymenty doprowadzają do  spektakularnej katastrofy”, wyjaśnia Libor Kasík.

W tym roku odbędzie się też pod hasłem Czech Showcase przegląd czeskiego nowego cyrku. Oprócz znanych zespołów jak Cirk La Putyka, pojawią się trupy takie jak Batacchio, czy Losers Cirque Company. Cirk-UFF zaprezentuje także kilka premier. Bratři v tricku (Bracia w koszulce) przygotowują dla Cirk-UFF Běžkařská odyssea (Biegową Odyseję), Cirkus Tety (Cyrk Cioci) i przedstawi swój nowy show Hrdinky (Bohaterki), przygotowywany w reżyserii i dramaturgii  niedawno nagrodzonego Thálie Radima Vizvára.

Cały program festiwalu, opracowany graficznie już po raz czwarty przez malarza i artystę komiksowego Jiříego Grusa, jest do dyspozycji na stronie internetowej cirkuff.cz, sprzedaż biletów, w tym karnetów,  na  Cirk-UFF rozpoczęto już 10 kwietnia.

Cirk-UFF jest realizowany w centrum UFFO, a ponadto na trutnowskich ulicach i w namiotach cyrkowych. UFFO (Społeczny Ośrodek Kultury i Czasu Wolnego w Trutnovie), to unikatowy i wielofunkcyjny obiekt kulturalny w Trutnowie. Budynek, który nazwano na cześć trutnowskiego poety  Uffo Horna, otrzymał prestiżową nagrodę w czeskim konkursie architektonicznym, Budynek Roku, gdzie wygrał z pośród 42 zgłoszonych projektów. Ujęty też został w rankingu 168 najciekawszych światowych budynków kulturalnych.

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Miral
Miral
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica