komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Dwa lata bez letniego kąpieliska

poniedziałek, 4.12.2017 17:34 , komentarze: 1 , odsłony: 5896
kategorie artykułu:

W końcu, bo po ponad roku od podjęcia decyzji ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy kompleksowej przebudowy basenu letniego w Świdnicy. Wiadomo już, że przez dwa kolejne sezony obiekt będzie nieczynny. Mieszkańcy będą mogli więc z niego skorzystać dopiero w 2020 roku.

Całość inwestycji kosztować ma Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ponad 21 milionów złotych (nie licząc kosztów obsługi zadłużenia). Podstawą do stworzenia biznesplanu przez firmę ProPolis Consulting były dane za lata 2011-2016. Koszty, które z tytułu administracji i przebudowy basenu będzie ponosić ŚPWiK mają być w całości pokrywane przez miasto. Również te wydatki związane m.in. z obsługą zobowiązań finansowych podjętych przez spółkę.

W tym miejscu warto wspomnieć, że co roku kąpielisko odwiedza ok. 20 tysięcy osób, a sezon z reguły trwa od połowy czerwca do końca sierpnia. W 2016 roku ze sprzedaży biletów uzyskano ponad 66 tysięcy złotych. Poniesiono także koszty, które wyniosły ponad 220 tysięcy złotych.

Według prognozy zysk z biletów w pierwszym roku działalności odnowionego basenu wynosić ma ponad 362 tysiąca złotych, przy założeniu, że kąpielisko odwiedzi blisko 35 tysięcy osób, co daje średnią za bilet ok. 10 zł (drożej niż dotychczas). Jeśli zaś chodzi o koszty działalności operacyjnej to  mają one wynieść ponad 1,5 miliona złotych, w zasadzie za każdy prognozowany rok.

Aby powiększyć, KLIKNIJ  w obrazek

Sama przebudowa będzie polegać na wykonaniu robót budowlanych wszystkich branż związanych z: przebudową istniejących niecek żelbetowych otwartego basenu miejskiego z towarzyszącą infrastrukturą i technologią, przebudową i rozbudową istniejących obiektów kubaturowych o przeznaczeniu administracyjno-socjalnym i hostelowym wraz elementami zagospodarowania terenu. W szczególności prace budowlane będą obejmować przebudowę starych niecek żelbetowych na nowe niecki basenowe ze stali nierdzewnej z przeznaczeniem na basen pływacki, 3 baseny rekreacyjne i brodzik dla dzieci o łącznej powierzchni lustra wody ok. 3700 m2 wraz wyposażeniem, urządzeniami, instalacjami, przyłączami oraz infrastrukturą towarzyszącą. Przy basenach zostanie zainstalowany wodny plac zabaw dla dzieci. Ponadto zostaną przebudowane budynki „A”, „E”, „F” i „G” na potrzeby zaplecza basenów i hostelu, budynek „H” na potrzeby technologiczne basenów oraz nadbudowany administracyjny budynek „B”. Nowoprojektowane budynki „C” i „D” będą stanowić strefę wejściową na basen oraz spełniać funkcje administracyjno-szkoleniowe. Zagospodarowanie terenu obejmuje również budowę placu zabaw dla dzieci, oświetlenie i ogrodzenie terenu, obiekty małej architektury, place, chodniki, schody terenowe, nasadzenia i tereny zielone. Przebudowane i rozbudowane obiekty budowlane wraz z infrastrukturą będą spełniać wszelkie wymagania zgodnie z obowiązującym prawem pozwalające na ich właściwą i bezpieczną eksploatację.

Wykonawca, który podejmie się zadania będzie musiał zakończyć je w październiku 2019 roku. Termin składania ofert upływa 3 stycznia 2018 roku.

Wizualizacje: UM Świdnica

 

Wasze komentarze

wczoraj, 10 godz temu
8
wczoraj, 15 godz temu
3
wtorek, 20.2.2018 08:49
8
poniedziałek, 19.2.2018 15:05
5
poniedziałek, 19.2.2018 09:31
10
sobota, 17.2.2018 10:44
3
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Miral
Miral
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki