komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Co z budynkami szkół po reformie oświaty?

wtorek, 5.12.2017 09:29 , komentarze: 1 , odsłony: 1961
kategorie artykułu:

Wprowadzona od września tego roku reforma oświaty wymusiła na samorządach zmiany w strukturach szkół łącząc gimnazja ze szkołami podstawowymi. I o ile np. w gminie Świdnica placówki od lat istniały w tych samych budynkach, o tyle w Świdnicy niektóre z nich pozostaną puste.

Podobne kłopoty mają włodarze większości gmina na terenie kraju. Wraz w reformą, w większości miast już wkrótce niektóre budynki po prostu opustoszeją. Wiele z nich jest w bardzo dobrym stanie technicznym, ponieważ samorządy inwestowały od lat w bazę edukacyjną.

W Świdnicy taki problem dotyczy m.in. dwóch placówek: przy ulicy Folwarcznej oraz przy ul. M.Kozara-Słobódzkiego. Z informacji uzyskanych z urzędu wiadomo, że w dotychczasowej szkole nr 105, której od 1 września tego roku siedzibą będzie budynek przy Saperów, istnieć będą dwie szkoły wyższe: Społeczna Akademia Nauk (dziś zajmująca pomieszczenia przy ulicy Franciszkańskiej) oraz Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna.

Na chwilę obecną nie wiadomo jednak jaki los czeka budynek po Gimnazjum nr 1. Na pewno będzie użytkowany przez uczniów do 2019 roku.

- Obecnie nie jesteśmy w stanie określić, czy w latach następnych będzie możliwe zorganizowanie zajęć w sposób najbardziej korzystny dla dzieci z Osiedla Młodych tylko w budynku przy ul. Marcinkowskiego. Zależeć to będzie od realizowanych zapisów uczniów do klas pierwszych w kolejnych latach szkolnych. Stąd decyzja zostanie podjęta najwcześniej w 2019 roku - wyjaśnia prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Przypomnijmy też, że wkrótce rozbudowana zostania Szkoła Podstawowa nr 1, więc z pewnością nastąpi odpływ uczniów, którzy edukują się obecnie w placówkach na Osiedlu Młodych. O to walczyli sami rodzice.

 

Wasze komentarze

A co dalej z oddziałem MDK Bartek, obecnie zepchniętym do...
wtorek, 05.12.2017 18:26 autor: Aneta Stanejko
wczoraj, 10 godz temu
8
wczoraj, 15 godz temu
3
wtorek, 20.2.2018 08:49
8
poniedziałek, 19.2.2018 15:05
5
poniedziałek, 19.2.2018 09:31
10
sobota, 17.2.2018 10:44
3
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica