komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Apelują o pomoc w zakupie sprzętu na oddział onkologiczny [AKTUALIZACJA]

czwartek, 25.1.2018 10:51 , komentarze: 0 , odsłony: 686
kategorie artykułu:

System Chłodzenia Skóry Głowy PAXMAN – to system dzięki któremu pacjentki z chorobą nowotworową, stosując chemioterapię, będą miały możliwość zachowania swoich własnych włosów. Z inicjatywą zakupu takiego sprzętu wyszli pracownicy świdnickiego Latawca.

Statystyki mówią, że aż 8% kobiet odmawia chemioterapii ze względu na strach przed utratą włosów. Pytanie „Czy mi wypadną włosy?”, często jest pierwszym pytaniem zadawanym lekarzowi przez Pacjentki. Mimo, że niepodważalnie najważniejszy jest powrót do zdrowia, to aspekt zachowania włosów przez pacjentki pozwala im bardziej skupić się na problemie „zdrowienia”. 

Urządzenie jest dostępne tylko w dwóch placówkach na Dolnym Śląsku. Czy ma szansę pojawić się w Świdnicy?

- Stosowanie „Systemu Chłodzenia” w trakcie chemioterapii bardzo pozytywnie wpłynęło na jakość życia Pacjentek i teraz wiele z nich wybiera te ośrodki, w których może skorzystać z takiego sprzętu.„System Chłodzenia Skóry Głowy” w trakcie chemioterapii nie jest postępowaniem standardowym i dlatego dla SPZOZ w Świdnicy priorytetem jest zabezpieczenie w pierwszej kolejności skutecznego leczenia pacjentów - mówią organizatorzy zbiórki. - Dlatego poszukujemy firm, osób fizycznych czy instytucji które chciałyby wspomóc zakup urządzenia dla Oddziału Onkologii Klinicznej w Świdnicy - dodają.

Podstawowa wersja kosztuje w granicach 120 tysięcy złotych.

Każdy kto chciałby pomóc w zakupie sprzętu może wpłacić darowiznę lub przekazać swój 1% na subkonto Dolnośląskiej Fundacji Rozwoju Ochrony Zdrowia – DOLFROZ

Rachunek Bankowy: Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław.
Nr konta 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839 z dopiskiem Latawiec.

fot. pixabuy

AKTUALIZACJA: 8.02

- Przyjmując argumenty przedstawione przez lekarzy oddziału onkologicznego w Świdnicy pod kierownictwem pani dr Ewy Kilar wskazujące na niewątpliwe korzyści dla pacjentów ( pacjentek!!) , które mogą być osiągnięte przy zastosowaniu tego urządzenia, podjąłem decyzję o wpisaniu jego zakupu do planu inwestycyjnego naszego szpitala.Wniosek w tej sprawie zostanie przedstawiony na najbliższym posiedzeniu Rady Społecznej naszego szpitala.Po akceptacji Rady Społecznej zakup zostanie dokonany w całości ze środków szpitala - poinformował dyrektor szpitala, Grzegorz Kloc.

 

Wasze komentarze

piątek, 23.2.2018 08:46
czwartek, 8.2.2018 00:00
wtorek, 12.12.2017 10:07
4
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Auto Max
Auto Max
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD