komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Adoptuj z Dobą przyjaciela!

niedziela, 10.9.2017 09:55 , komentarze: 1 , odsłony: 3259
kategorie artykułu:

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze zdjęciami czworonogów, które na przestrzeni ostatnich tygodni znalazły się w świdnickim schronisku i szukają nowych domów. 

Foksik – mały piesek dedykowany do towarzystwa samotnej osobie!

Foksik trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym na ul. Wrocławskiej w Świdnicy, piesek potrącony leżał na przystanku. Rokowania były bardzo ostrożne, Foksik miał ranę na głowie, krwiaka na oku i był mocno poobijany, nie mógł wstawać samodzielnie. Na szczęście nie doszło do żadnego złamania ani uszkodzenia rdzenia kręgowego. Intensywne leczenie, wzmacnianie psiaka suplementami i dobrą karmą zaowocowało powrotem do zdrowia! Aktualnie Foksik nie pamięta o tym, co było i czeka na dobry domek.

Dolar – mały piesek do adopcji!

Dolar to mały piesek o wielkim serduszku. Nie sposób go nie pokochać! Na sam widok człowieka radośnie macha ogonkiem prosząc o chwilę uwagi i chociażby krótki spacerek. Jest wesoły, radosny, ale przy tym zrównoważony.  To dość spokojny psiak, który potrzebuje dobrego, cierpliwego i troskliwego właściciela.

Inka – uległa, miła suczka szuka troskliwego właściciela!

Inka jest psem, który życie spędził w trudnych warunkach. Sugeruje nam to otarta szyja, matowa, zrudziała sierść i wychudzenie w chwili przyjęcia do schroniska. Minęło trochę czasu od przyjęcia psa, nikt się do Inki nie przyznał…

Suczka jest bardzo uległym, karnym psem. To niezwykle cierpliwe stworzenie i w bardzo delikatny sposób daje znać, że coś jej się nie podoba. W człowieka jest wpatrzona jak w obrazek i nie odstępuje opiekuna na krok!

Ursus – pies w typie rottweilera do adopcji!

Ursus – kilkuletni, bardzo duży pies w typie rasy rottweiler. Szukamy dla niego domu bez malutkich dzieci i bez kotów. Psy akceptuje. To pies po przejściach, wymagający pracy.

Ursus to pies, który potrzebuje czasu, aby zaufać nowo poznanej osobie. Chętnych zapraszamy na 3 spacery zapoznawcze, zazwyczaj po takim czasie pies akceptuje w pełni nowego człowieka.

Wobec znanych sobie osób, Ursus jest grzecznym, posłusznym psem. Wykonuje komendy, takie jak: siad, łapa, leżeć.

Musi zyskać właściciela stanowczego i silnego, gdyż pies jest naprawdę duży i ciągnie na smyczy. Potrzebuje dużo ruchu, szkolenia posłuszeństwa. Lubi aportować. To naprawdę fajny pies, tylko potrzebuje mądrego prowadzenia i rozsądnego opiekuna.

Grand szuka domu na ostatnie chwile swojego życia…

Grand to bardzo wiekowy staruszek, który pilnie potrzebuje pomocy i warunków, które odbiegać będą od naszych schroniskowych możliwości – w tym zimnych kafli i nieprzychylnych boksów. Takie środowisko nie sprzyja obolałym stawom; Grand ma problemy ze wstawaniem na nogi oraz z poruszaniem się. Jego chód przypomina raczej chwiejną walkę o zachowanie równowagi, połączoną z desperacką próbą utrzymania się na śliskich kafelkach. Mimo tego, ten dzielny staruszek ciągle usiłuje podnieść się i wyjść na spacer, chociaż wzrok nie pozwala już na dostrzeżenie zbyt wielu rzeczy. Ze względu na podeszły wiek dręczy go zaćma oraz problemy ze słuchem.

Borys – owczarek kaukaski szuka dobrego domu! Pies towarzyszący

Jaki był los Borysa? Tego nie wiemy. Błąkał się tygodniami, o czym świadczył jego stan, aż w końcu trafił do naszego schroniska. Kołtun na kołtunie, niedobór wagi i smutek w oczach, wskazywały na to, iż Borys miał trudne życie. Po dłuższym pobycie w schronisku i doprowadzeniu go do ładu, Borys zaczyna cieszyć się na widok znajomych mu osób, radośnie dając łapkę. Borys to pies w typie owczarka kaukaskiego. Jest łagodny i przyjazny. Chętnie spędza czas z człowiekiem, najchętniej na pieszczotach, gdyż zabawy jeszcze nie zna. Chętnie spaceruje, lecz nie lubi długich dystansów. Borysa oddamy z wielka chęcią do domu z ogródkiem, by mógł biegać spokojnie po swoim terenie. Pies nie przejawia agresji wobec innych zwierząt, kota wręcz się boi. Nie akceptuje dzieci.

Borys jest psem po przejściach, ma swoje drobne lęki i powoli przełamuje bariery. Polecany do domu, w którym będzie miał 1-2 przewodników, gdyż on uwielbia wąskie grono opiekunów i to im całkowicie oddaje swoje serce. Nie jest psem potrzebującym wielkiego „stada ludzi” do opieki, ma swoich ulubionych opiekunów. Nie będzie psem rodzinnym, jest psem o kocim charakterze, bywa niezależny.

 

Wszystkie psy przebywają w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Kontakt ws.adopcji: 790-241-451

 

Wasze komentarze

Ten" Dolar" jest śliczny, taki słodki.
niedziela, 10.09.2017 19:47 autor: autorka
poniedziałek, 19.2.2018 14:19
2
poniedziałek, 19.2.2018 11:33
piątek, 16.2.2018 08:58
czwartek, 15.2.2018 12:51
5
środa, 14.2.2018 09:53
4
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY