komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

3. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM: odkrywamy pierwsze tajemnice programowe

środa, 20.9.2017 08:46 , komentarze: 1 , odsłony: 898
kategorie artykułu:

Już za niecałe dwa miesiące wyruszymy w filmową podróż podczas trzeciej edycji Świdnickiego Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. Tradycyjnie, wydarzenie jest dla nas okazją do przyjrzenia się jednemu z elementów, które tworzą dzieła filmowe. Tym razem w dniach 9-12 listopada pochylimy się nad rolą muzyki i dźwięku w filmie.

Tegoroczna edycja Spektrum przyniesie nam również powrót dobrze już znanych elementów, czyli Konkursu Filmów Pełnometrażowych oraz Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych. W każdym z nich zobaczymy siedem tytułów, starannie wybranych przez selekcjonerów Festiwalu. Na ekranie pojawią się najgłośniejsze filmy ostatnich miesięcy, które skupiają pełną uwagę widzów i zawierają niezapomniane wartości. Już dziś możemy zdradzić, jakie tytuły spośród światowego i polskiego kina artystycznego znajdą się w  Konkursie Filmów Pełnometrażowych. Będą to między innymi: „Pokot” Agnieszki Holland, „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa, „The Square” Rubena Ostlunda czy „Twój Vincent” Doroty Kobieli. Tym, co czyni konkursy niezwykłymi, jest jury - podczas Spektrum jedynym jurorem pozostaje publiczność. To właśnie widzowie zgromadzeni w Świdnicy wybiorą swojego faworyta w obu kategoriach.

Podczas trzeciej odsłony Spektrum zadbamy również o wyjątkowe wydarzenia filmowe. Przygotowaliśmy atrakcje sprzyjające wspólnemu spędzaniu czasu w gronie rodzinnym, do czego przekonała nas popularność poranku filmowego w ubiegłym roku. Tym razem rodziny z dziećmi zapraszamy na dwa pokazy w sobotę i niedzielę. Na ekranie pojawią się nominowany do Oscara film „Nazywam się cukinia” Claude Barrasa  oraz „Tarapaty” Marty Karwowskiej.

Na tym nie koniec - opowiadając o roli muzyki i dźwięku w filmie, podejmiemy naoczną próbę zastanowienia się nad tym. Doskonałą okazją będzie koncert wieńczący tegoroczne Spektrum w wykonaniu EABS. Zespół kreatywnie rekonstruuje muzyczną przeszłość w nowoczesnej jazzowej formie, czego można doświadczyć, odsłuchując ich debiutanckiego albumu „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, o którym w ostatnim czasie głośno w światowych mediach muzycznych i lifestyle’owych. Album jest sumiennie wyselekcjonowaną dawką utworów zaaranżowanych przez Krzysztofa Komedę do etiud baletowych, filmów fabularnych, krótkich metraży, dokumentów i animacji. Dzieło można śmiało określić mianem pewnego rodzaju concept albumu o kondycji ludzkiej duszy w XXIw. EABS swój materiał prezentowali już na dużych festiwalach, takich jak Spring Break w Poznaniu, Good Vibe w Koszalinie czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, oraz wyjątkowych wydarzeniach na czele z Gigantami Polskiego Jazzu, gdzie wystąpili wspólnie z Michałem Urbaniakiem. Muzyczne doświadczenie będzie na Spektrum wyjątkowe także z innego powodu - to jedyny koncert w Polsce, podczas którego EABS pojawią się na scenie z brytyjskim flecistą i saksofonistą Tenderlonious’em.

Organizatorami Spektrum pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica. Więcej informacji na temat Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej oraz na fanpage’u.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia