komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

[WIDEO] Żyjąc bez rąk udowadnia, że może spełniać swoje marzenia i być szczęśliwym

poniedziałek, 21.8.2017 12:11 , komentarze: 2 , odsłony: 2955
kategorie artykułu:

Pochodzący z Jaworzyny Śląskiej, Mariusz Kędzierski jest utalentowanym rysownikiem. O jego wielkim talencie zrobiło się głośno, gdy przed laty w lokalnym portalu opublikowano film, w którym artysta pokazał swoje prace i codzienne życie.

Film "A gdybyś tak..." powstał przy współpracy Kędzierskiego z Zuzą Wawrzyniak. W ponad trzyminutowym obrazie sekwencje zmieniają się wraz z porą dnia. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że pierwsze sceny ukazują życie człowieka w pełni sprawnego, dla którego życie codziennie jest łatwe. - Teraz wyobraź sobie kolejny dzień. Kolejny dzień, kiedy, tak jak ja, nie masz rąk - mówi w filmie Mariusz. I tu następuje pokazanie tej samej codzienności, ale z perspektywy osoby, która musi radzić sobie bez rąk.

- Chociaż mało kto we mnie wierzył, nauczyłem się żyć według własnych zasad. Podróżować. Spełniać marzenia. Tworzyć - podkreśla w jednej ze scen Kędzierski.

Zapraszamy do obejrzenia! Warto!

Talent Mariusza ujawnił się już w wieku niespełna 3 lat. Jego marzeniem były studia na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dostał się na uczelnię – studiował niestacjonarnie architekturę wnętrz. W tym czasie miały miejsce jego wystawy w Krakowie, Koźminie Wlkp. i Lamspringe (Niemcy). Z przyczyn finansowych musiał przerwać studia. Namówiony przez znajomych, nagrał krótki dokument o życiu i pasji, dzięki czemu był gościem kilku programów telewizyjnych.

W październiku 2013 r. zdobył II Nagrodę Artysta Roku na Świecie według brytyjskiej agencji Global Art. Sam się nazywa „specjalistą od spraw niemożliwych”, dlatego nie powinien dziwić szalony z pozoru pomysł – wystawa w Nowym Jorku. Krokiem do tego celu jest wyróżnienie w konkursie „It's your life, just take it”. Stworzył projekt „Mariusz Rysuje” – w 17 dni przejechał 10 tys. km, rysując na ulicach dziewięciu miast Europy. 

 

Wasze komentarze

Niesamowicie pozytywny chłopak! Wielki szacunek dla Ciebie Mariusz
poniedziałek, 21.08.2017 20:55 autor: Beata
wtorek, 12.12.2017 10:07
4
poniedziałek, 25.9.2017 08:36
22
środa, 13.9.2017 11:54
64
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Miral
Miral
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica