komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 23 stycznia 2018

Ildefonsa, Rajmunda

„Trio fortepianowe B-Dur” Wolfganga Amadeusza Mozarta zainauguruje Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music

czwartek, 17.8.2017 12:03 , komentarze: 0 , odsłony: 545
kategorie artykułu:

„Trio fortepianowe B-Dur” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz „Kwintet smyczkowy op. 97” Antoniego Dworzaka zainaugurują dzisiaj w Krzyżowej Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music. Renomowani muzycy o światowej sławie oraz wybrani w konkursie młodzi instrumentaliści podczas pobytu w Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego wspólnie przygotowują program muzyczny, który następnie zaprezentują publiczności na koncertach w Krzyżowej, Świdnicy, Książu oraz we Wrocławiu.

O FESTIWALU KRZYŻOWA-MUSIC

W tym roku, od 15 do 27 sierpnia, już po raz trzeci muzycy z całego świata spotkają się w Krzyżowej, aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami.

Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspiracje, by zmierzyć się z szeroką paletą dzieł muzyki klasycznej – od baroku po współczesność.

14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich, jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 – wybranych w drodze rekrutacji, obiecujących talentów muzyki klasycznej, spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Wszystko to pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner. 

Owoce swojej współpracy Mistrzowie i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas 9 koncertów na Dolnym Śląsku: w Krzyżowej, we Wrocławiu, w Szczawnie-Zdrój, Świdnicy i na Zamku Książ.

Festiwal, to jednak nie tylko koncerty. W ramach Krzyżowa-Music odbędą się również wystawy i sympozja poświęcone takim tematom, jak “Muzycy na emigracji” oraz “Muzyka a ruch oporu”.

Festiwal Krzyżowa-Music odbywa się pod patronatem Ministrów Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec, Witolda Waszczykowskiego i Sigmara Gabriela.

Więcej informacji:

www.krzyzowa-music.eu

https://www.facebook.com/krzyzowamusic

O KONCERTACH

 

Czwartek, 17 sierpnia 2017 r., godz.19:30

Koncert Otwarcia w Krzyżowej, Sala koncertowa

Co by mogło być lepszym otwarciem trzeciego sezonu Krzyżowa-Music niż eleganckie, odświeżające, a przy tym liryczne Trio fortepianowe B-Dur Mozarta? Skomponowane zostało przez Mozarta będącego u szczytu swojej kariery w 1786 r w Wiedniu. Około sto lat później Antoni Dworzak napisał swój Kwintet smyczkowy op. 97.

Muzycy: Jamie Bergin, Andreas Reiner, Alexey Stadler, Miriam Helms Ålien, Shmuel Ashkenasi, Katharina Kang, Zhanbo Zheng, Dora Kokas

 

Piątek, 18 sierpnia 2017r., godz.19:30

Występ gościnny na Festiwalu Ensemble

Zamek Książ, Sala Maksymiliana

Dzięki kooperacji z Festiwalem Ensemble na Zamku Książ, muzycy z Krzyżowej są zaproszeni do barokowej Sali Maksymiliana. Na Zamku Książ, największym zamku na Dolnym Śląsku, zabrzmią utwory Johannesa Brahmsa oraz Leoša Janáčka.

Muzycy: Jacques Ammon, Stephen Waarts, Luosha Fang, Alexey Stadler, Mishka Momen, Ken Schumann, Anna Maria Wünsch, Charles Neidich, Maciej Baranowski, Wojciech Motyl

 

Sobota, 19 sierpnia 2017 r., godz.19:30

Koncert wieczorny w Krzyżowej, Sala koncertowa

Darius Milhaud, francuski kompozytor neoklasycyzmu w 1936 r, skomponował swoją Suitę op. 157b. Suita ta udowania, że Milhaud był pionierem rozwoju jazzu, aleatoryzmu oraz politonalności. Po przedstawieniu jego rzadko granego utworu, wieczór zostanie uzupełniony sławnym Kwintetem smyczkowym B-Dur Felixa Mendelssoh-na-Bartholdiego.

Muzycy: Erik Schumann, Ran Kampel, Mishka Momen, Shmuel Ashkenasi, Brandon Garbot, Karolina Errera, Anna Maria Wünsch, Nadja Reich

 

Niedziela, 20 sierpnia 2017 r., godz.19:30

Świdnica, Kościół Pokoju

Divertimento KV 439b, który usłyszymy w najstarszym szachulcowym kościele w Europie, jest późniejszą aranżacją utworu skomponowanego na trzy rożki basetowe, w przeciwieństwie do Kwartetu fortepianowego Schumanna, który koncentruje się na wiolonczeli.

Muzycy: Jennyfer Fouani, Ran Kampel, Wojciech Motyl, Viviane Hagner, Karolina Errera, Eckart Runge, Edward Leung


Czwartek, 24 sierpnia 2017 r., godz.19:30

Krzyżowa, Sala koncertowa

Grażyna Bacewicz, wybitna polska kompozytorka XX wieku, opisała swoją muzykę jako „agresywną a równocześnie liryczną“. Kontrastem do dzieł Bacewicz będzie Kwintet fortepianowy nr 1 jest op. 29 Beethovena, który jest jedynym utworem napisanym dla kwintetu smyczkowego, który przekonuje doskonałym, prawie że romantycznym dźwiękiem oraz ekspresywną harmonią.

Muzycy: Adam Golka, Ania Filochowska, Savitri Grier, Alexander Zemtsov, Julia Yang, Stephen Waarts, Saschka Haberl, Zhanbo Zheng, Nilay Özdemir, Judith Serkin


Piątek, 25 sierpnia 2017 r., godz.19:30

Krzyżowa, Sala koncertowa - Parowozem na Festiwal: Krzyżowa-Music-Express

Ten wieczór będzie dedykowany polskim pianistom i kompozytorowi, Władysławowi Szpilmanowi, który był prześladowany w czasach nazizmu. Jako wybitny kameralista i ekspert muzyki Chopina, Szpilman osiągnął międzynarodową sławę za swoje nagrania - np. Trio fortepianowe Chopina.

Muzycy: Ania Filochowska, Tony Rymer, Julia Kociuban, Yannick Rafalimanana, Edward Leung


Zapraszamy do skorzystania z dojazdu na koncert Krzyżowa-Music (25 sierpnia 2017) zabytkowym parowozem z Wrocławia, przez Świdnicę do Krzyżowej. Cena 200 zł/osobę zawiera zwiedzanie z przewodnikiem zespołu pałacowego w Krzyżowej, lunch oraz bilet wstępu na koncert.

Rezerwacja: muzeumtechniki.pl


Sobota, 26 sierpnia 2017 r., godz.12:30

Występ gościnny muzyków Festiwalu Ensemble z Zamku Książ. Krzyżowa, Sala koncertowa.

Na koncercie lunchowym zostaną przedstawione kwartety smyczkowe współczesnych kompozytorów takich jak Philipp Glass oraz Marcin Markowicz. Oprócz tego usłyszymy Trio fortepianowe Es-Dur Franza Schuberta.


Sobota, 26 sierpnia 2017 r., godz. 19:30

Koncert wieczorny w Teatrze Zdrojowym, Szczawno-Zdrój

Robert Schumann napisał swoje Märchenerzählungen świadomy swojej nadchodzącej śmierci. Niemniej jednak te cztery utwory są nieoczekiwanie radosne - niektóre rozmarzone i łagodne, inne odważne i śmiałe. Kwintet fortepianowy Francka ma inny charakter: utwór wyraża atmosferę zmian po niepokoju politycznym we Francji w latach 70-tych XIX wieku.

Muzycy: Clemens Trautmann, Anna Maria Wünsch, Veronica Jochum von Moltke, Matan Porat, Erik Schumann, Ken Schumann, Liisa Randalu, Mark Schumann

 

Niedziela, 27 sierpnia 2017 r., godz. 18:00

Synagoga Pod Białym Bocianem

Wyjątkowe wnętrza wrocławskiej synagogi w tym roku już po razjedenasty będą przestrzenią dla festiwalu Lato w Synagodze pod Białym Bocianem. To również miejsce, gdzie odbędzie się koncertzakończeniowy Krzyżowa-Music, poświęcony kompozytorom pochodzenia żydowskiego.

Muzycy: Viviane Hagner, Brandon Garbot, Ken Schumann, Erik Schumann, Katharina Kang, Edward Leung, Liisa Randalu, Alexey Stadler, Mark Schumann, Miriam Helms Ålien, Pablo Barragán

BILETY

Bilety będą również do kupienia w kasie na 30 minut przed rozpoczęciem koncertu.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie z międzynarodowej sławy muzykami, w tym obecnych i byłych członków renomowanych kwartetów smyczkowych, a także solistów koncertowych, cenionych pedagogów i wybitnych wielokrotnych uczestników Marlboro Music.

 

W razie potrzeb ZAPEWNIAMY TŁUMACZENIE.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
poniedziałek, 1.1.2018 09:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
sobota, 4.11.2017 09:47
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele