komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

[FOTO] Wyremontowana świetlica w Mrowinach oddana do użytku mieszkańców

czwartek, 12.10.2017 09:28 , komentarze: 0 , odsłony: 544
kategorie artykułu:

Teraz to zupełnie inne miejsce. Mieszkańcy Mrowin mogą już korzystać z wyremontowanej świetlicy wiejskiej, która w środę, 11 października została oficjalnie przekazana do ich użytku. Obiekt został gruntownie zmodernizowany. Jest nowoczesny i schludny. Nie przypomina zniszczonego i zaniedbanego, jaki jeszcze kilka miesięcy temu mogli oglądać mieszkańcy wsi. Ma wymienione instalacje elektryczne, okna, wyremontowane podłogi i piwnice oraz zmodernizowane sanitariaty. Zyskał także nową elewację.

- Aż chce się tutaj przychodzić. Budynek świetlicy wiejskiej, dzięki kompleksowej modernizacji, zyskał zupełnie inne oblicze. Kilkumiesięczny wysiłek nie poszedł na marne i dzięki temu możemy dziś cieszyć się z tego, że nasza wieś pięknieje. Dziękujemy za to władzom gminy, wykonawcy inwestycji i naszym zaangażowanym mieszkańcom, którzy nigdy nie odmawiają pomocy – mówił podczas uroczystości otwarcia wyremontowanej świetlicy Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Wyremontowany obiekt uroczyście poświęcił proboszcz parafii w Mrowinach ksiądz Paweł Szajner. Nie zabrakło także podziękowań dla zaangażowanych mieszkańców, a historię Mrowin przypomniał wszystkim uczestnikom Bogdan Mucha. Można było także wpisać się do historycznej kroniki, którą od wielu lat prowadzi w Mrowinach Stanisław Wójcik. Wstęgę uroczyście przecinali burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, ksiądz Paweł Szajner, sołtys Mrowin Krystyna Popek i mieszkanka wsi Jadwiga Baranowska. - Dziś oddajemy w ręce mieszkańców wsi kolejną wyremontowaną świetlicę wiejską. Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Aglomeracji Wałbrzyskiej zmodernizowane zostały trzy obiekty wiejskie, w Mrowinach, Mielęcinie i Przyłęgowie. Gratuluję wspaniałej uroczystości i życzę, aby obiekt ten był wykorzystywany przez mieszkańców najlepiej, jak tylko Wy to potraficie – gratulował mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak.

O tym, w jaki sposób świetlica wiejska będzie wykorzystywana zadecydują już sami mieszkańcy Mrowin. W planach, wedle zapowiedzi, jest także wiele zajęć, które realizować będzie tutaj Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. - Mamy wiele planów, jak ten obiekt jeszcze wykorzystać. Mogę Państwu obiecać już dziś, że wiele będzie się tutaj działo – mówił Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Projekt "Przebudowa oraz doposażenie obiektów instytucji kultury w gminie Żarów - przebudowa świetlic wiejskich w miejscowości Mielęcin, Mrowiny i Przyłęgów" otrzymał 699 734,03 zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014-2020. Remont trzech świetlic wiejskich kosztował dokładnie 833 032,99 zł.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 14:19
2
poniedziałek, 19.2.2018 11:33
piątek, 16.2.2018 08:58
czwartek, 15.2.2018 12:51
5
środa, 14.2.2018 09:53
4
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Skład opału Agro
Skład opału Agro