komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

[FOTO, WIDEO] "Żak mało zdolny, ale punktualny"

sobota, 20.5.2017 14:08 , komentarze: 0 , odsłony: 3332
kategorie artykułu:

- Żak mało zdolny, ale punktualny. Takie słowa skierował w moją stronę, uwielbiany przeze mnie profesor Mikołaj Przegrodzki pierwszego dnia w szkole teatralnej. I tak zaczęła się moja przygoda z aktorstwem, która nie była za łatwa - anegdotą rozpoczął spotkanie ze świdnickimi fanami aktor Cezary Żak, który w sobotę 20 maja był gościem Alchemii Teatralnej.

Cezary Żak jest jednym z najbardziej lubianych i znanych gwiazdorów małego ekranu. W masowej wyobraźni widzów zapisał się przede wszystkim z roli motorniczego  Karola w serialu Miodowe Lata i podwójnej kreacji księdza i burmistrza w uwielbianym serialu telewizyjnej jedynki Ranczo. 

Urodził się 22 sierpnia 1961 roku w Brzegu Dolnym. Na miejsce studiów wybrał nieodległy Wrocław, gdzie w 1985 roku zrobił dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Karierę sceniczną i filmową rozpoczął dopiero w latach 90-tych. Zadebiutował na deskach Teatru Współczesnego we Wrocławiu, którego aktorem był w latach 1990-1995. Już u progu kariery doceniono jego talent - w 1993 roku został laureatem Nagrody Towarzystwa Przyjaciół Teatru we Wrocławiu dla młodego aktora, a w 1994 roku odebrał wyróżnienie i Trofeum od prezydenta Torunia na XXVIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu, za rolę w „Kontrabasiście” Patricka Süskinda. W 1995 roku na jeden sezon związał się z Teatrem im. Norwida w Jeleniej Górze, a następnie wyjechał do Warszawy, dołączając do zespołu tamtejszego Teatru Powszechnego (od 1997 roku).

- Kolejno opuszczałem teatry by związać się na kilka lat z estradą. Gdy miałem już tego dosyć, postanowiłem, że razem z żoną przeprowadzamy się do Warszawy. I z dwojgiem maleńkich dzieci pojechaliśmy w zasadzie z niczym. Na dużym ekranie w większości grałem epizody i role drugoplanowe. Jakoś tak się układało w tym moim scenicznym życiu - opowiadał Cezary Żak.

Spotkanie poprowadziła Mariola Mackiewicz i Karolina Socha. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni