komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 20 lutego 2018

Leona, Ludomira

[FOTO, WIDEO] Tutaj rządzą dzieci

środa, 9.8.2017 15:52 , komentarze: 0 , odsłony: 1673
kategorie artykułu:

Ponad tysiąc dzieciaków z całego powiatu świdnickiego bierze udział w kolejnej edycji Miasta Dzieci. Impreza trwa od wczoraj na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak zwykle na najmłodszych czeka szereg atrakcji, ale też ciężkiej pracy.

Idea Miasta Dzieci jest prosta. Codziennie najmłodsi pracują w pocie czoła, aby otrzymać wynagrodzenie. Pieniądze mogą oddawać do banku na oprocentowaną lokatę albo natychmiast wydawać. Wszystko zależy od nich samych. W mieście działa bowiem Sklep Marzeń a tam półki wprost uginają się od kolorowych zabawek.

- Chcemy, żeby dzieci w ciekawy sposób spędziły wakacje i miały z pobytu tutaj niesamowitą frajdę. Na pierwszym miejscu jednak stawiamy ich bezpieczeństwo. Wyszkoleni opiekunowie oraz wolontariusze będą bacznie obserwować naszych podopiecznych, aby bawili się i korzystali ze wszystkich przygotowanych dla nich atrakcji, ale w sposób do tego odpowiedni, z zachowaniem bezpieczeństwa – mówi Violetta Mazurek, koordynator Miasta Dzieci.

Podczas oficjalnego otwarcia dzieci wybrały swojego prezydenta i jego zastępcę. Władzę piastuje Wiktoria Pojasek (wiceprezydent), oraz prezydent Adriana Polańczyk, która nie marnując okazji zapytała szefową Świdnicy, Beatę Moskal-Słaniewską o szanse na powstanie w naszym mieście aquaparku.

- Na razie wybudujemy wam, choć nie w tym roku, piękny basen odkryty ze zjeżdżalniami. Będziecie tam mogli się schłodzić, popływać i oczywiście pozjeżdżać. Na pewno będziecie bardzo zadowoleni, bo będzie to basen specjalnie dla dzieci. W tym roku, zaraz po wakacjach zaczynamy remont - wyjaśniła dzieciom prezydent.

 

Wasze komentarze

sobota, 17.2.2018 10:44
3
piątek, 16.2.2018 14:01
11
piątek, 16.2.2018 13:38
7
piątek, 16.2.2018 11:42
3
piątek, 16.2.2018 10:19
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica