komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

[FOTO, WIDEO] Razem od ponad 50 lat

sobota, 10.2.2018 12:25 , komentarze: 2 , odsłony: 2423
kategorie artykułu:

W sobotę, 10 lutego w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości jubileuszowe jedenastu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych dziesięć par ze Świdnicy, a jedna z para obchodziła swoją kolejną okrągłą rocznicę.

W szacownym gronie jubilatów znalazła się para, które świętować będzie szmaragdowe gody – 55 rocznicę ślubu, byli to Państwo Wiesława i Wacław Rybakowie. Pozostałe pary obchodziły swoje złote gody, czyli 50 lat małżeństwa. Byli to: Państwo Wanda i Bronisław Hałakowie, Państwo Maria i Jan Iwaniccy, Państwo Krystyna i Ryszard Kiebułowie, Państwo Anna i Kazimierz Krysiakowie, Państwo Maria i Andrzej Nagórkowie, Państwo Bolesław i Teresa Pasikowie, Państwo Helena i Stanisław Pasternakowie, Państwo Wanda i Jan Rogowscy, Państwo Danuta i Edmund Smagiełowie oraz Państwo Wanda i Zdzisław Wawrowie. W uroczystości uczestniczyła prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Ceremonia ta, to niezwykły czas nie tylko dla małżonków, ale także dla całych rodzin. Wywołuje wiele wzruszeń, jest miłą okazją do spotkania się z  dawno niewidzianymi członkami rodzin, do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za szczęśliwych małżonków.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni poinformować o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego przez jubilatów. Poza aktem małżeństwa konieczne jest okazanie dowodów osobistych obojga małżonków. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie  o nadanie odznaczeń (ok. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Pary małżeńskie, które jubileusz złotych godów mają już za sobą, a dotąd nie otrzymały medali, mogą również otrzymać takie odznaczenia. Na uroczystościach jubileuszowych mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, Prezydent Miasta Świdnicy, Wójt Gminy Świdnica i Wójt Gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia oraz drobne upominki.

Sobotnią uroczystość uświetniły występy zespołów pod kierownictwem Marii i Wojciecha Skiślewiczów: Mały Krąg oraz Mokrzeszów.

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć. 

 

Wasze komentarze

Piękny jubileusz. Gratulacje! !!
sobota, 10.02.2018 18:36 autor:
dzisiaj, 43 min temu
wczoraj, 21 godz temu
1
piątek, 23.2.2018 08:00
5
czwartek, 22.2.2018 18:16
26
czwartek, 22.2.2018 09:00
środa, 21.2.2018 13:26
9
środa, 21.2.2018 08:31
4
wtorek, 20.2.2018 08:49
9
poniedziałek, 19.2.2018 15:05
7
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY