komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

[FOTO, WIDEO] Policyjny pościg za złodziejami [AKTUALIZACJA]

wtorek, 10.10.2017 13:52 , komentarze: 5 , odsłony: 11484
kategorie artykułu:

Do policyjnego pościgu, którego finałem było zatrzymanie trzech złodziei doszło 9 października ok.godz. 21 na ulicy Gdyńskiej w Świdnicy.

Film oraz zdjęcia z zatrzymania dostaliśmy od Czytelnika. W akcji brało udział kilka radiowozów.

- Rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za trzema mężczyznami, którzy dokonali kradzieży w jednym z marketów sieci Biedronka. Wszyscy zostali zatrzymani i jeszcze dziś będą przesłuchani - mów Magdalena Ząbek, rzecznik KPP Świdnicy.

Policjanci wielokrotnie nakazywali kierującemu zatrzymanie pojazdu,  ale ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierujący Nissanem  jechał z dużą prędkością nie zważając na innych użytkowników drogi ani pieszych. Mężczyzna jechał pod prąd oraz chodnikiem, wreszcie wjechał do parku, zmuszając spacerowiczów do ucieczki. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe usiłujących go zatrzymać policjantów. W czasie swojej ucieczki naruszył wielokrotnie przepisy ruchu drogowego. W momencie, kiedy kierujący Nissanem, zrównał się z radiowozem, aby uniemożliwić zatrzymanie uderzył swoim pojazdem w  bok radiowozu.Po tym uderzeniu  policjanci używając radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego zmusili go do zatrzymania pojazdu. Po zatrzymaniu 22-letni kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bezskutecznie. Został zatrzymany. Zatrzymani zostali także pasażerowie w wieku 25 i 54 lat, którzy stawiali czynny opór. Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy Wałbrzycha. W samochodzie zabezpieczono artykuły spożywcze i przemysłowe pochodzące z kradzieży z dwóch świdnickich marketów, które mężczyźni odwiedzili tego samego dnia i za artykuły „zapomnieli” zapłacić. Wartość zabezpieczonego mienia to 1750 złotych.  Mężczyźni trafili prosto do policyjnego aresztu i dzisiaj usłyszeli zarzuty.22-letni kierowca samochodu, usłyszał zarzuty m.in. kradzieży a także  sprowadzenia bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym i niezatrzymania się do kontroli.25-letni i  54-letni mężczyźni to recydywiści.

Odpowiedzą m.in. za kradzież i czynną napaść na funkcjonariusza. Starszy z mężczyzn dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili  160 porcji amfetaminy.  

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych mężczyzn na  okres 2 miesięcy.

 

Wasze komentarze

Ciekawe ile swiezakow zaj**bali :D
wtorek, 10.10.2017 21:03 autor: twoj stary
cała ekipa z zarzecza haha
wtorek, 10.10.2017 19:08 autor:
Jak to co... Świeżaki ;)
wtorek, 10.10.2017 16:05 autor: Hora curka
Pewnie chipsy zapierdzielili :)
wtorek, 10.10.2017 16:01 autor: Bąk
piątek, 16.2.2018 13:38
7
wtorek, 13.2.2018 13:43
poniedziałek, 12.2.2018 13:52
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Miral
Miral