komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 18 lutego 2018

Szymona, Konstancji

[FOTO] Święto fotografii po świdnicku

niedziela, 17.9.2017 13:13 , komentarze: 0 , odsłony: 1245
kategorie artykułu:

Wernisaże, spotkania, warsztaty oraz fotomaraton - to wszystko przygotowano w ramach jubileuszowej 30.edycji Dni Fotografii, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalnych imprez Świdnicy. 

W tym roku nie mogło oczywiście zabraknąć wyjątkowych wystaw, które przyciągnęły wielbicieli fotografii nie tylko z całego miasta, ale i odleglejszych zakątków naszego województwa.

Dużym powodzeniem cieszyły się także warsztaty fotografii otworkowej pod kierunkiem Stanisława Kusiaka. Chętni, własnoręcznie mogli wykonać kilka zdjęć w terenie tą unikalną i starodawną metodą.

Wernisaż wystawy Andrzeja Tyszko to genialny zapis legend polskiej muzyki. Część fotografii powstała w okresie stanu wojennego, w czasie wyjątkowego rozkwitu znaczenia muzyki, która dla młodych ludzi była znakiem wolności i buntu. Wystawa zawiera fotografie m.in.: Kory, Maanamu, Budki Suflera, Perfectu, TSA, Marka Piekarczyka, Kayah, Lady Pank, Lombardu, Ewy Bem, Bajmu, Tomasza Stańko, T.Love, Tadeusza Nalepy czy Urszuli. To naprawdę warto zobaczyć!

Kolejnym ciekawym dla szerszej publiczności akcentem była także wystawa prac Krzysztofa Gołucha "Co siódmy". To zestaw fotografii, w których pokazany jest los ludzi poddanych ciężkiej próbie wynikającej m.in. z niepełnosprawności. Tytuł wystawy nawiązuje bezpośrednio do statystyk, bowiem co siódmy właśnie mieszkaniec naszego kraju boryka się jakąś niepełnosprawnością. Pomimo jednak obciążeń, osoby te starają się być aktywne i żyć normalne. Momenty te Gołuch ukazuje na swoich monochromatycznych zdjęciach. 

Wystawa "Prześwity" Krystyny Andruszkiewicz to genialne, barokowe kolaże, na których uważny widz dostrzeże m.in. aktorkę Katarzynę Figurę. Nad zdjęciami, które zaprezentowane zostały podczas Dni Fotografii autorka pracowała w sumie dziesięć lat, niekiedy jednej fotokompozycji poświęcała nawet pół roku. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 1.1.2018 08:00
wtorek, 12.12.2017 08:42
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica