komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Anastazego, Wincentego

[FOTO] Świdnicka ambasada San Escobar wywołuje uśmiech [KONKURS]

wtorek, 29.8.2017 10:43 , komentarze: 12 , odsłony: 8984
kategorie artykułu:

Pomyłka językowa popełniona przez ministra Waszczykowskiego cały czas żyje swoim życiem. O San Escobar, bananowej republice, wymyślonej przez szefa resortu spraw zagranicznych powstały już internetowe memy, piosenki, wiersze a nawet krótkie etiudy. W trend doskonale wpisał się świdnicki przedsiębiorca i na Rynku powstała ni mniej, ni więcej, Ambasada San Escobar. Jedyna taka w całej Polsce.

 - Pomysł na taki lokal urodził się właściwie od razu, gdy minister Waszczykowski obwieścił światu, że spotyka się z ministrami krajów na Karaibach, na przykład z takimi krajami jak San Escobar albo Belize – mówi Norbert Karwowski, właściciel i pomysłodawca baru San Escobar. – Choć takie państwo nie istnieje w rzeczywistości, to w Internecie jest jak najbardziej obecne.

Klimat restauracji to oczywiście gorące Karaiby. Z głośników zamontowanych w lokalu sączy się przyjemna dla ucha muzyka, która na twarzach klientów przywołuje uśmiech. - Puszczamy muzykę karaibską – mówi właściciel. – Ma być w klimacie i nastrojowo.

To jednak nie wszystko. Także wystrój sali nawiązuje do San Escobar. Na ścianie mapa republiki. – Specjalnie zamówiłem ją w Internecie – mówi Norbert Karwowski i pokazuje nazwy na niej. – Tu Vina Tusca, a tu Santa Beata – śmieje się. 

Ambasada San Escobar, jak podkreśla właściciel, to jednak miejsce spotkań ludzi o różnych przekonaniach politycznych. - Ja się swoich poglądów nie wstydzę. Nie podoba mi się to, co się teraz dzieje w Polsce. Ale przychodzą tutaj też ludzie sympatyzujący z PiS – mówi Karwowski. – Jedyny w mieście radny związany z PiS był tutaj przed kilkoma dniami. Rozmawialiśmy długo. Na argumenty. Nie tak jak w telewizji. Dla każdego znajdzie się tu miejsce. Niezależnie od poglądów.  

Czy sam pomysł spodobał się gościom baru?

- Wszyscy znajomi mówili mi, że to nie chwyci – opowiada. – A ja wiedziałam, że się spodoba. I miałem rację. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie ludzie czują się jak w domu – mówi. – Zawsze uważałem, że lepiej żartować niż chorować.  Pomysł spodobał się też mieszkańcom. Bardzo wiele osób robi nam zdjęcia z zewnątrz, uśmiechając się pod nosem.

W lokalu serwowane są rozluźniające drinki i regionalne piwa: krafrtowane, niepasteryzowane, niefiltrowane i z małych browarów.  

***

Dla naszych czytelników mamy 3 vouchery wartości 30 zł każdy. Żeby je odebrać wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Pod jakim numerem Rynku  znajduje się Ambasada San Escobar w Świdnicy? Na Wasze maile czekamy do 3 wrzesnia do godz. 20.00 pod adresem: konkursydsw@doba.pl. W temacie prosimy wpisać SAN ESCOBAR,  a w treści oprócz odpowiedzi także swoje imię, nazwisko, miejscowość i numer telefonu. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie.

ROZSTRZYGNIĘCIE

Ambasada San Escobar znajduje się pod numerem 38 w Rynku w Świdnicy.
Vouchery otrzymują: Emilia Ślązak, Natalia Kozicka, Grzegorz Czernicki

ŻYCZYMY SMACZNEGO.

 

Wasze komentarze

https://youtu.be/IcDYblknU04
poniedziałek, 11.09.2017 23:58 autor: Oglądnijcie
Ma właściciel dystans i poczucie humoru. Brawo!
wtorek, 29.08.2017 11:21 autor:
Zgadzam się. Gratulacje dla autora pomysłu!
czwartek, 31.08.2017 20:38 autor:
Takie rzeczy to tylko kodziarze...
środa, 30.08.2017 12:45 autor:
Ja otworzę knajpę "Sześciu króli". I co, łyso?
wtorek, 29.08.2017 17:40 autor:
Radny bezradny Garstecki po utracie ...
wtorek, 29.08.2017 13:15 autor: fanka
No i fajnie. Potrzebna jest dyskusja na temat wielkiej patologii...
wtorek, 29.08.2017 11:51 autor: Świdniczanin
wtorek, 12.12.2017 10:07
4
poniedziałek, 25.9.2017 08:36
22
środa, 13.9.2017 11:54
64
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Auto Max
Auto Max
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki