komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

[FOTO] Światowy Dzień Walki z AIDS w Świdnicy

sobota, 2.12.2017 09:11 , komentarze: 2 , odsłony: 1241
kategorie artykułu:

Każdego dnia wirusem HIV w Polsce zarażają się trzy osoby. W całym kraju na tą śmiertelną chorobę od początku epidemii, czyli od 1985 roku zachorowało ponad 20 tysięcy osób, w tym dzieci. 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W Świdnicy także. I to od 17 lat!

W tym roku w auli widowiskowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbył się koncert największych hitów zespołu Queen pt. „We are the champions”. To jedno z działań mające na celu przybliżenie młodzieży tematyki uzależnień. Wydarzenie rozpoczęło się wyświetleniem krótkometrażowego filmu, poruszającego wspomnianą problematykę. Przygotowany został on przez grupę filmową I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, pod nadzorem pedagoga, psychologa oraz specjalisty z zakresu uzależnień, Michała Krzosy.

Przed głównym wejściem do teatru odbył się happening „Rock przeciw AIDS”. Jego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Impreza ta organizowana jest już od 17 lat, biorą w niej udział m.in. przedstawiciele Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Świdnicy, Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego, Zarząd Rejonowy PCK w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz świdnickie media, które edukują lokalną społeczność w zakresie problematyki HIV i AIDS.

Przed happeningiem i podczas jego trwania uczestnicy Młodzieżowego Domu Kultury przypinali widzom czerwone wstążeczki - symbol solidarności z chorymi na AIDS, rozdawano także ulotki informacyjno-edukacyjne na temat tej choroby.

Działania animacyjne miały na celu uświadomienie uczestników happeningu w zakresie bezpiecznych zachowań, podstawowych informacji z zakresu HIV/AIDS. 

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii.

 

 

Wasze komentarze

sobota, 17.2.2018 10:44
3
piątek, 16.2.2018 14:01
11
piątek, 16.2.2018 13:38
7
piątek, 16.2.2018 11:42
3
piątek, 16.2.2018 10:19
5
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC