komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 19 lutego 2018

Arnolda, Konrada

[FOTO] Razem na dobre i na złe

sobota, 2.12.2017 18:01 , komentarze: 2 , odsłony: 2542
kategorie artykułu:

W sobotę, 2 grudnia o godzinie 11.00 w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbyły się uroczystości jubileuszowe dziewięciu par małżeńskich. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP zostało odznaczonych sześć par ze Świdnicy i trzy pary z gminy wiejskiej Świdnica i Gminy Marcinowice.

W szacownym gronie jubilatów znajduje się jedna para, które świętować będzie diamentowe gody – 60 rocznicę ślubu, są to: Państwo Sabina i Wiktor Dziakowiczowie. Trzy pary obchodzić będą szmaragdowe gody - 55 rocznicę ślubu, są to: Państwo Leokadia i Stanisław Barnakowie, Państwo Marianna i Kazimierz Chojnaccy i Państwo Maria i Eugeniusz Ussowie. Pozostałe pary obchodzić będą swoje złote gody - 50 lat małżeństwa, są to: Państwo Maria i Teodor Kędziorowie, Państwo Bożena i Adam Magnuszewscy, Państwo Halina i Jan Paterakowie, Państwo Teresa i Zdzisław Sługoccy oraz Państwo Władysława i Kazimierz Wolańscy.

Ceremonia ta, to niezwykły czas nie tylko dla małżonków, ale także dla całych rodzin. Wywołuje wiele wzruszeń, jest miłą okazją do spotkania się z  dawno niewidzianymi członkami rodzin, do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za szczęśliwych małżonków.

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich.

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni poinformować o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego przez jubilatów. Poza aktem małżeństwa konieczne jest okazanie dowodów osobistych obojga małżonków. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie o nadanie odznaczeń (ok. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Pary małżeńskie, które jubileusz złotych godów mają już za sobą, a dotąd nie otrzymały medali, mogą również otrzymać takie odznaczenia. Na uroczystościach jubileuszowych mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, Prezydent Miasta Świdnicy, Wójt Gminy Świdnica i Wójt Gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia oraz drobne upominki.

 

 

Wasze komentarze

TE blaszki co dostali to tylko dostać lepiej by im...
niedziela, 03.12.2017 14:11 autor: dasza
Gratulacje... Tylko pozazdrościć
sobota, 02.12.2017 19:19 autor: Monika
sobota, 17.2.2018 10:44
3
piątek, 16.2.2018 14:01
11
piątek, 16.2.2018 13:38
7
piątek, 16.2.2018 11:42
3
piątek, 16.2.2018 10:19
5
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica