komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 17 marca 2018

Patryka, Zbigniewa

[FOTO] Grubson i Piersi na Dniach Świebodzic

poniedziałek, 12.6.2017 12:38 , komentarze: 0 , odsłony: 616
kategorie artykułu:

Dwa dni zabawy za nami, koncerty świetnych gwiazd, występy lokalnych artystów, dzieci, przedszkolaków, organizacji seniorskich; pogoda dopisała - z małymi „ekscesami” w sobotę. Tłumy na stadionie miejskim i dobra frekwencja na małej scenie w Rynku, zatem z czystym sumieniem można podsumować, że tegoroczne Dni Świebodzic okazały się imprezą atrakcyjną, dobrze przygotowaną i bezpieczną.

Bawiliśmy się 10 i 11 czerwca na stadionie przy ul. Rekreacyjnej, a w sobotę także w Rynku, na tzw. małej scenie, na której wystąpili artyści międzypokoleniowi: maluchy, dzieci ze szkół, młodzież z DPS-u i seniorzy – zespół Akord i zespół działający przy Stowarzyszeniu Senior=Aktywny Obywatel.

Po występach, przerywanych kilkakrotnie ulewą, artyści i widownia w barwnym korowodzie udali się na stadion, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Dni Świebodzic 2017 z udziałem władz miasta – Przewodniczącego RM Łukasza Kwadransa, wiceprzewodniczącego Jana Klepca i radnych: Jarosława Dąbrowskiego, Marka Jakubiny oraz wyjątkowych gości – w tym roku bawili się z nami nasi czescy przyjaciele z miasta partnerskiego Jilemnice: burmistrz Jana Cechova z małżonkiem.

Atrakcji przez dwa dni nie brakowało: zobaczyliśmy koncerty gwiazd – tych dużych i trochę mniejszych. W sobotę bawili nas m. in. roztańczeni Freaky Boys, a wieczorem zagrały Piersi. Artyści nawiązali świetny kontakt z publicznością, chętnie rozdawali autografy, a wokalista zespołu zszedł do publiczności i wykonał największy hit zespołu z ostatnich lat „Będzie zabawa” wraz z Asią Siwarską, niepełnosprawną świebodziczanką, która wystąpiła na scenie w niedzielne popołudnie.

Drugi dzień zabawy upłynął także pod znakiem koncertów i wydarzeń muzycznych, o dobrą dawkę humoru zadbali nieśmiertelni Marian i Hela, czyli Kabaret Koń Polski. Dawkę dobrej muzyki zaserwowali Fairy Tale Show, grupa z Ząbkowic Śląskich, uczestnicy telewizyjnych talent show, m. in. Must Be The Music. W klimaty disco wprowadziły urodziwe dziewczęta z Sara Music Show, a ukoronowaniem święta miasta był energetyczny koncert Grubsona, który zgromadził tłumy, przede wszystkim młodszej publiczności – warto podkreślić, że gwiazdę supportował świebodzicki raper, Adam Mladenis, który zgromadził także sporą publiczność i zebrał niezły aplauz.

Przez cały czas trwania Dni świebodziczanie korzystali także z bogatej bazy gastronomicznej i wesołego miasteczka - tegorocznym hitem był niesamowity wiatrak.

W trakcie zabawy odbywało się wiele wydarzeń towarzyszących: emocjonujący mecz piłkarski Samorządowcy vs Krwiodawcy vs Rodzice przedszkolaków z Dwójki. Tegorocznymi zwycięzcami okazali się krwiodawcy, drugie miejsce zajęli samorządowcy.

Siłacze i amatorzy tężyzny fizycznej próbowali swoich sił w dorocznych Mistrzostwach Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, jak zawsze zorganizowanych perfekcyjnie i cieszących się dużą popularnością. Wszyscy uczestnicy zabawy z okazji święta miasta mogli także pomóc – oddając w sobotę krew a ambulansie lub wspierając zbiórkę pieniędzy na leczenie 7-letniej Majeczki, mieszkanki naszego miasta. Środowisko pasjonatów motocykli zorganizowało świetną akcję – można było przejechać się wybranym motocyklem w zamian za wrzucenie do puszki darowizny dla Mai. Frekwencja była rewelacyjna, do motocykli ustawiały się kolejki, mamy zatem nadzieję, że udało się zebrać sporo pieniędzy, które rodzinie będą bardzo potrzebne.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w zabawie, za miło spędzony, rodzinny czas, cieszę się, że było nas tak dużo, mam nadzieję, że przygotowane atrakcje podobały się Państwu i zapraszamy na kolejne Dni za rok – podsumował burmistrz Bogdan Kożuchowicz, zapowiadając  koncert ostatniej gwiazdy Dni Świebodzic 2017 – Grubsona.

Zobacz także naszą relację z I-go dnia:

[FOTO] Tak się bawią Świebodzice

 

 

Wasze komentarze

piątek, 16.3.2018 08:52
piątek, 16.3.2018 09:39
czwartek, 15.3.2018 12:50
czwartek, 15.3.2018 09:47
2
wtorek, 13.3.2018 09:14
poniedziałek, 12.3.2018 08:00
1
środa, 7.3.2018 10:40
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Miral
Miral
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Auto Max
Auto Max
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele