komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 21 lutego 2018

Eleonory, Fortunata

„Aktywny senior, aktywny uczeń”

czwartek, 7.12.2017 10:17 , komentarze: 0 , odsłony: 578
kategorie artykułu:

W odpowiedzi na konkurs organizowany przez Urząd Miasta Świdnicy „Miejsce przyjazne Wolontariuszom” uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy XV Wspaniałych, działający obecnie przy Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy, zainicjowali akcję „Aktywny senior, aktywny uczeń”. Celem inicjatywy była integracja międzypokoleniowa, zwrócenie uwagi uczniów na to, że ludzie w dojrzałym wieku, z bagażem doświadczeń, mają ogromną wiedzę i instynktowne wyczucie sytuacji. Uczniowie zaplanowali stworzenie platformy do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Razem z seniorami - młodzież uczestniczyła w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej i poruszających tematykę współczesnych zagrożeń w życiu seniora, wspólnie podczas sobotniego przedpołudnia uczniowie wraz z seniorami uszyli ponad setkę miśków dla dzieci przebywających w świdnickim szpitalu Latawiec.

Kolejnym wspólnym działaniem – były zajęcia fitness dla uczennic i aktywnych seniorek, na które nasze zaprzyjaźnione panie uczęszczają dwa razy w tygodniu. Dzięki uprzejmości właścicieli Centrum Fitness BodyArt państwu Grażynie i Jerzemu Sosnowskim – nasze uczennice wspólnie z seniorkami uzyskały „pozytywną" przestrzeń do spotkań, gdzie można było w przyjaznej atmosferze pokonywać bariery pokoleniowe. Takie nietypowe zajęcia fitness, oprócz dostarczenia olbrzymiej dawki endorfin, które wydzielane podczas wysiłku wprawiają w stan euforii i tym samym pozwalają nam zachować pogodny nastrój – udowodniły, że to wspaniała okazja do zacieśnienia więzi rodzinnych oraz pretekst, żeby spędzać z wnukami więcej czasu. Takie zajęcia to również korzyści zdrowotne dla obu stron i możliwość korzystania z doświadczenia dojrzałych osób i wsparcia młodszych.

Na nasze zaproszenie do udziału w akcji „Aktywny senior, aktywny uczeń„ odpowiedzieli seniorzy z Klubu Vigor, ze Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dziadkowie i babcie naszych uczniów, a także zaprzyjaźnione mieszkanki Świdnicy.

To nie koniec naszych działań, już zaplanowano kolejne spotkanie z seniorami, którzy zostali zaproszeni do wspólnego kolędowania z uczniami podczas Szkolnych Jasełek.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
wtorek, 20.2.2018 13:36
wtorek, 20.2.2018 13:34
wtorek, 20.2.2018 13:11
wtorek, 20.2.2018 11:42
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Miral
Miral
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Nadleśnictwo Świdnica
Nadleśnictwo Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Auto Max
Auto Max
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro