komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

XVIII Międzynarodowy Festiwal Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "Tęcza Polska" [Foto]

wtorek, 3.10.2017 22:22 , komentarze: 4 , odsłony: 2270
kategorie artykułu:

XVIII Międzynarodowy Przegląd Spółdzielczych Zespołów Artystycznych Tęcza Polska za nami! Podczas tegorocznej edycji, która zorganizowana została w dniach 29 września- 1 października w Polanicy-Zdroju, zaprezentowały się 22 zespoły. 

Jury w składzie: Dariusz Jakubowski - przewodniczący, Justyna Kuban, Żaneta Żardecka, Józef Gawlik, podkreśla znaczenie Festiwalu Tęcza Polska w kultywowaniu tradycji i podtrzymywaniu wartości i treści kultury narodów i regionów. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, sponsorów i twórców Festiwal Tęcza Polska, przez 18 lat swojego istnienia, stał się niezwykle ważnym miejscem spotkania z autentyczną twórczością artystyczną, a Polanica-Zdrój istotnym miejscem promocji dokonań ruchu spółdzielczego.

Wyróżnienia i nagrody:
- Nagroda specjalna za całokształt pracy artystycznej i pedagogicznej, ufundowana przez burmistrza Wilanowa, dla Stanisława Wodnickiego oraz wyróżnienie dla Zespołu Akordeonistów Katowice-Kleofas i Zespołu Zawodzianki – nagroda rzeczowa
- Nagroda specjalna Krajowej Rady Spółdzielczej dla zespołu BAI-BLUES - Mołodeczna (Białoruś)
- Puchar Przewodniczącego Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej – SERBOWIACY, Serby, woj. dolnośląskie
- Puchar Prezesa Krajowej Rady Spółdzielczej - Kapela Podwórkowa ZŁOCZEWIANIE, Złoczew, woj. łódzkie
- Puchar Przewodniczącego Jury - Zespół śpiewaczy STAWNIANKI, Stawno, woj. zachodniopomorskie
- Puchar Burmistrza Polanicy-Zdroju – Zespół PW DANCE, Wrocław, woj. dolnośląskie
- Nagroda Burmistrza Polanicy-Zdroju - Zespół integracyjno-folklorystyczny FOLKOWIANIE – Pszczyna, woj. śląskie
- Nagroda specjalna za oprawę artystyczną festiwalu – Kuźnia Artystyczna, Wilanów, woj. mazowieckie
- Nagroda WSS Społem Śródmieście - DĄBROWIANKI – Jaworzno, woj. śląskie
III nagroda - Regionalny Zespół Śpiewaczy RADOSTOWIANKI - Pszczyna, woj. śląskie
II nagroda - WRĘCZYNKI - Wręczyca, woj. śląskie
II nagroda - TRĘBACZEWIANIE – Trębaczew, woj. łódzkie
I nagroda - Zespół Regionalny CEPELIA KONIAKÓW – Koniaków, woj. śląskie
I nagroda - Zespół Regionalny SĄDECZANIE – Nowy Sącz, woj. małopolskie

Jury pragnie podkreślić wysoki poziom artystyczny Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca Przodkowanie, jednakże ze względów regulaminowych (otrzymanie I nagrody w roku ubiegłym) nie mógł zostać on nagrodzony.

 

Wasze komentarze

A jury nowe czy te same dziadki;)
środa, 04.10.2017 20:51 autor:
Na plakatach,
środa, 04.10.2017 20:31 autor:
Gdzie była wczesniejsza informacja ??????????????
środa, 04.10.2017 10:11 autor: emeryt
poniedziałek, 19.2.2018 11:46
piątek, 16.2.2018 12:45
4
poniedziałek, 12.2.2018 11:38
2
piątek, 9.2.2018 14:35
piątek, 9.2.2018 12:08
środa, 31.1.2018 09:41
6
poniedziałek, 29.1.2018 12:22
poniedziałek, 22.1.2018 15:24
2
sobota, 20.1.2018 21:09
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO