komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Uwaga! Ślisko na drogach

środa, 11.10.2017 08:10 , komentarze: 0 , odsłony: 439
kategorie artykułu:

POLICJA APELUJE O BEZPIECZNĄ JAZDĘ, ZACHOWANIE OSTROŻNOŚCI I DOSTOSOWANIE PRĘDKOŚCI DO STALE ZMIENIAJĄCYCH SIĘ WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH. 

W okresie jesiennym zmienne warunki atmosferyczne niekorzystnie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Oznacza to możliwość zaistnienia niebezpiecznych sytuacji. Zadbajmy wspólnie aby tegoroczny okres jesienny upłynął spokojnie i bezpiecznie, bez ofiar na naszych drogach. Dbając o poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego Policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. 

Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze w tym okresie należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość, jazda po alkoholu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, brawura czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. 

Apel kierujemy również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe dzięki, którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. 

Oficer Prasowy KPP w Kłodzku

 

 

Wasze komentarze

Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA