komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 marca 2018

Katarzyny, Boguslawa

Uczniowie RST w Polanicy-Zdroju polecą do Irlandii

piątek, 22.9.2017 08:00 , komentarze: 1 , odsłony: 3676
kategorie artykułu:

Regionalna Szkoła Turystyczna w Polanicy-Zdroju wygrała grant na dwuletni projekt praktyk zawodowych w Irlandii. Na 833 wniosków - wybrano 217, a polanicka placówka znalazła się na 53 miejscu z dofinansowaniem 148 712 euro!

Ogromną zasługę w napisaniu projektu miała nauczycielka języka angielskiego i przedmiotów zawodowych, Barbara Szeliga. Projekt: „Praktyczne kształcenie mistrzów na turystycznym rynku pracy”, realizowany jest w ramach programu Erasmus Plus, Akcja 1, w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 marca 2019 r., a dotyczy praktyk zawodowych w Irlandii.

Głównym celem projektu dla Regionalnej Szkoły Turystycznej jest zwiększenie innowacji w procesie kształcenia młodzieży oraz zwiększenie konkurencyjności absolwentów szkoły na rynku pracy. Oczekiwane rezultaty to:
- nabycie nowych umiejętności i kompetencji, w tym pozytywne zakończenie szkoleń w przedsiębiorstwach potwierdzone certyfikatem Europass Mobilność i ECVET
- zwiększenie szans na pozytywne zdanie egzaminów zewnętrznych,
- zwiększenie motywacji i zainteresowania przedmiotami zawodowymi,
- zwiększenie motywacji do nauki języków obcych.

Beneficjentami w projekcie kształcenia zawodowego są uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej w Polanicy-Zdroju, z klas 2,3 i 4 w zawodach technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, jak i opiekunowie - nauczyciele RST. Instytucją przyjmującą jest firma Your International Training z Irlandii. Posiada ona wieloletnie doświadczenie w organizacji praktyk zawodowych dla młodzieży z całej Europy. Firma zapewnia uczestnikom wyselekcjonowane miejsca praktyk, zgodnie z kierunkiem kształcenia, noclegi u irlandzkich rodzin goszczących, wyżywienie i opiekę. Firma zapewnia również program kulturalny obejmujący zapoznanie z obyczajami kraju goszczącego. Pobyt ma na celu nie tylko podnoszenie umiejętności i sprawności zawodowych i językowych, lecz również integrację grupy i rozwijanie kompetencji społecznych i międzykulturowych. Przed rozpoczęciem praktyk uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami BHP, z kulturą i historią kraju goszczącego oraz z zasadami etyki i dobrego współżycia z inną kulturą.

Główne cele projektu dla uczestników :
- technicy hotelarstwa poznają standardy i procedury obsługi gości hotelowych w irlandzkich obiektach hotelarskich,
- technicy żywienia i usług gastronomicznych poznają standardy i techniki pracy w kuchni, z uwzględnieniem narodowych potraw irlandzkich,
- technicy obsługi turystycznej poznają standardy i procedury obsługi klientów biur podróży i/lub informacji turystycznej.
- nauczyciele zdobędą dodatkowe umiejętności zawodowe, porównując standardy i procedury kraju o dłuższej tradycji właściwej obsługi klienta.

Wszyscy uczestnicy podniosą poziom znajomości "żywego" języka angielskiego, jak również poznają kulturę, kuchnię, historię i obyczaje Irlandii.

Praktyki zawodowe odbędą się w trzech terminach:
- w styczniu 2018 roku (wyjedzie grupa 14 uczniów);
- w maju 2018 roku (wyjedzie 20 uczniów),
- w październiku 2018 roku (wyjedzie 19 uczniów).

Podczas realizacji tego przedsięwzięcia po raz kolejny szkoła mogła liczyć na przyjaciół, którzy objęli projekt Honorowym Patronatem. Należą do nich: starosta powiatu kłodzkiego, burmistrz Miasta Polanicy-Zdroju, firma armatorska Unity Line oraz Hotel SPA Dr Irena Eris w Polanicy-Zdroju. Dzięki nim szkoła może liczyć między innymi na ufundowanie nagrody specjalnej oraz zaproszenie na warsztaty doskonalące umiejętności zawodowe dla wyróżniających się uczestników projektu ERSMUS+ w Irlandii.

21 czerwca 2017 roku w Regionalnej Szkole Turystycznej odbyła się już pierwsza rozmowa kwalifikacyjna do projektu. Komisja rekrutacyjna nie miała łatwego zadania, ponieważ dokumentacja potwierdzająca umiejętności i zaangażowanie w rozwój zawodowy większości kandydatów była imponująca, a poziom znajomości języka angielskiego bardzo dobry. Spośród wielu kandydatów wybrano 14 osób, które rozpoczną praktyki zawodowe w terminie od 14 stycznia do 11 lutego 2018 roku. Opiekunem tej grupy będzie  Barbara Szeliga.

Gratulujemy pierwszej czternastce i zapraszamy innych uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie.

 

Wasze komentarze

wtorek, 20.3.2018 11:39
19
wtorek, 20.3.2018 10:05
poniedziałek, 19.3.2018 13:33
57
poniedziałek, 19.3.2018 08:10
9
piątek, 16.3.2018 12:27
13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO