komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Szopka betlejemska w oczach dzieci

poniedziałek, 19.12.2016 09:48 , komentarze: 0 , odsłony: 929
kategorie artykułu:

Tradycyjną szopkę betlejemską można zrobić na wiele sposobów: w słoiku, w chlebie, z drewna, wykorzystując do tego surowce wtórne… Uczestnicy tegorocznego gminnego konkursu plastycznego „Szopka bożonarodzeniowa” wykazali się ogromną inwencją twórczą i pracowitością, trzymając się przy tym chrześcijańskiej tradycji. Pod względem ilości też było w czym wybierać, bo zgłoszonych została ponad 80 prac.

Ów konkurs skierowany został do uczniów, przedszkolaków i młodszych dzieci z placówek oświatowych Gminy Radków. Spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, czego efekty mogliśmy oglądać podczas VI Jarmarku Bożonarodzeniowego Gminy Radków w Ścinawce Średniej (11 grudnia). Impreza była też okazją do wręczenia nagród zwycięzcom, w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii najmłodszych klas szkoły podstawowej pierwszą nagrodę otrzymała Anna Paździorko (kl. II) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej, drugą - Tomasz Byszko (kl. IIIb) z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej, a trzecią - Tomasz Zakowicz (kl. IIIa) z Zespołu Szkół w Radkowie.

W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Maria Kutrzuba (kl. VI), II – Mikołaj Piszczek (kl. V) – oboje z Zespołu Szkół w Radkowie, a trzecie - Wiktoria Kopacz (kl. IV) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wambierzycach.

Nagrody w kategorii gimnazjów powędrowały do uczniów Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Ścinawce Średniej; pierwsze miejsce zajął Adrian Pytel (kl. II), drugie - Kacper Knopp (kl. I), trzecie - Piotr Borkowski (kl. I).

W gronie przedszkolaków pierwszą nagrodę jury przyznało Grupie „Sowy” z Przedszkola Gminnego w Radkowie, drugą – Grupie „Pszczółki” z Gminnego Przedszkola Publicznego, Oddział w Ścinawce Średniej, a trzecią – Grupie „Motylki” z Gminnego Przedszkola Publicznego, Oddział w Tłumaczowie. Wyróżnienia w tej samej kategorii otrzymali: Grupa „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola Publicznego, Oddział w Ścinawce Średniej, Grupa 4-5 latki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ścinawce Dolnej i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wambierzycach.

W kategorii wiekowej: żłobek pierwsze miejsce zajęła Grupa „Biedronki” z Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków, Oddział w Ścinawce Średniej. Dwa drugie miejsce przyznano Grupie „Krasnoludki” i Grupie „Smerfy” z Integracyjnego Radkowskiego Zespołu Żłobków, oddział w Radkowie.

Zwycięzcy odebrali nagrody oraz gratulacje od burmistrza miasta i gminy Radków Jana Bednarczyka i Sebastiana Howańskiego - dyrektora FB Serwis Dolny Śląsk sp. z o.o. w Ścinawce Dolnej, spółki będącej sponsorem wielu gminnych imprez, w tym VI Jarmarku Bożonarodzeniowego Gminy Radków.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.2.2018 11:46
piątek, 16.2.2018 12:45
5
poniedziałek, 12.2.2018 11:38
2
piątek, 9.2.2018 14:35
piątek, 9.2.2018 12:08
środa, 31.1.2018 09:41
6
poniedziałek, 29.1.2018 12:22
poniedziałek, 22.1.2018 15:24
2
sobota, 20.1.2018 21:09
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście