komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

piątek, 20 kwietnia 2018

Czeslawa, Agnieszki

Policjanci prowadzą działania pn. „Dzień wagarowicza”.

środa, 21.3.2018 13:29 , komentarze: 0 , odsłony: 304
kategorie artykułu:

21 marca na terenie powiatu kłodzkiego policjanci prowadzą działania pn. „Dzień wagarowicza”. 

Funkcjonariusze przeprowadzą kontrole miejsc sprzedaży wyrobów tytoniowych oraz alkoholu, szczególnie tych, które są zlokalizowane w pobliżu placówek oświatowych, obiektów sportowo-rekreacyjnych i dworców. Policjanci kontrolować będą również miejsca, w których spotyka się młodzież, aby ujawniać uczniów przebywających na wagarach. Policjanci stanowczo reagować będą na agresywne zachowania młodzieży np. próby wandalizmu.

POLICJA apeluje do sprzedawców i właścicieli lokali gastronomicznych !

Pierwszego dnia wiosny Wasze lokale może odwiedzić wielu młodych ludzi, którzy będą chcieli kupić alkohol. Dlatego nie sprzedawajcie i nie podawajcie żadnego alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.

Pomimo zwiększonej liczby policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem, policjanci apelują o rozwagę zarówno do dzieci, młodzieży jak i do rodziców. Aby pierwszy dzień wiosny minął w dobrej atmosferze należy przede wszystkim zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Policjanci będą również reagować na każde wykroczenie w ruchu drogowym, a w szczególności zwrócą uwagę na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy oraz naruszanie przepisów dotyczących prawidłowego zachowania się rowerzystów i motorowerzystów. 

Apelujemy do pieszych, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków o stosowanie elementów odblaskowych. Dzięki nim, po zapadnięciu zmroku, są znacznie lepiej widoczni w światłach samochodu. 

Również rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w prawidłowe oświetlenie. Przypominamy, że na terenie Powiatu Kłodzkiego realizowany jest Powiatowy Program Poprawy Bezpieczeństwa Rowerzystów.


Oficer Prasowy

Podinsp.Wioletta Martuszewska

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 9 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
dzisiaj, 11 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
czwartek, 19.4.2018 13:51
czwartek, 19.4.2018 13:23
czwartek, 19.4.2018 09:15
czwartek, 19.4.2018 09:10
środa, 18.4.2018 13:38
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele