komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 20 stycznia 2018

Fabiana, Sebastiana

Policjanci odzyskali skradziony telefon

poniedziałek, 11.9.2017 11:54 , komentarze: 1 , odsłony: 895
kategorie artykułu:

27-latek ukradł telefon komórkowy, a następnie go sprzedał. Teraz za czyn, którego się dopuścił będzie odpowiadać przed sądem.  Podejrzanemu za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Policjanci z komisariatu w Lądku-Zdroju ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego o wartości 1235 złotych. Podejrzany, to 27-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty.  

Jak ustalili policjanci, telefon należał do 21-letniego mężczyzny, który w czerwcu br. pozostawił go w niezamkniętym samochodzie. Atrakcyjność telefonu sprawiła, że przechodzący obok pojazdu mieszkaniec zabrał aparat z kabiny samochodu i oddalił się. Następnie sprzedał telefon w lombardzie. Funkcjonariusze w wyniku pracy operacyjnej odzyskali aparat w lombardzie we Wrocławiu. W ubiegłym tygodniu 27-latek usłyszał zarzut kradzieży mienia. Teraz telefon wróci do właściciela, natomiast podejrzany za czyn, którego się dopuścił będzie odpowiadać przed sądem.  Podejrzanemu za przestępstwo kradzieży grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

 
Pamiętajmy też, że przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób - nawet przez znalezienie – w świetle Kodeksu Karnego jest przestępstwem. W myśl art. 284 każdemu, kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozić może kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
czwartek, 18.1.2018 10:36
środa, 17.1.2018 13:07
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA