komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 stycznia 2018

Piotra, Małgorzaty

Noś odblaski będziesz widoczny!

poniedziałek, 13.11.2017 11:16 , komentarze: 1 , odsłony: 187
kategorie artykułu:

Policjanci z powiatu kłodzkiego prowadzą akcję „Noś odblaski będziesz widoczny”, której głównym celem jest propagowanie i zachęcanie do stosowania elementów odblaskowych przez pieszych. Działania te wpisują się w ogólnopolskie założenia kampanii informacyjno - edukacyjnej „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”. Pamiętajmy, że odblaski pomagają chronić nasze życie.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, kłodzcy policjanci prowadzili działania prewencyjne. Pieszym, którzy poruszali się w terenie niezabudowanym przekazywali odblaski. Ponadto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Kłodzka przekonywali i zachęcali pieszych do korzystania z elementów odblaskowych również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują (np. na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym).

Przypomnijmy, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Do akcji „Noś odblaski będziesz widoczny” przyłączyło się Starostwo Powiatowe w Kłodzku. Działania prowadzone są na terenie całego powiatu.

kom. Kamil Rynkiewicz
Źródło: KPP w Kłodzku

 

Wasze komentarze

Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA