Na ludowo w Wojsławicach
Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy 4 czerwca br. do Arboretum w Wojsławicach.
Tego dnia w jednym z najpiękniejszych ogrodów botanicznych w Polsce odbędzie się
XVI Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych
Przegląd już na stałe wpisał się w kalendarz imprez powiatu dzierżoniowskiego oraz Dolnego Śląska. W tym roku weźmie w nim udział 20 zespołów z Dolnego Śląska oraz gościnnie Zespól Ludowy Głogowianie z powiatu ostrowskiego woj. wielkopolskie.
Spotkania zespołów folklorystycznych na przeglądzie to wspaniała okazja do wymiany doświadczeń oraz pielęgnacji tradycji kulturowych małych ojczyzn. W tym roku w przepięknej scenerii wojsławickiego ogrodu botanicznego spotkają się twórcy ludowi i animatorzy kulturalni, aby zaprezentować swój dorobek artystyczny będący w dużej mierze efektem realizacji ich pasji.
Organizatorami Przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, Niemczański Ośrodek Kultury oraz Arboretum w Wojsławicach.
Program przeglądu:
godz.11.00 – uroczyste rozpoczęcie przeglądu
od godz. 11.20 - występy zespołów:
1) 11.20 – Zespół Śpiewaczy KATARZYNKI (pow. dzierżoniowski)
2) 11.40 – Folklorystyczny Zespół Dziecięcy WESOŁE NUTKI (pow. ząbkowicki)
3) 12.00 – Zespół Ludowy PERŁA (pow. jaworski)
4) 12.20 – Zespół Ludowy ALE-BABKI (pow. bolesławiecki)
5) 12.40 - Zespół Kameralny CON MOTO (pow. dzierżoniowski)
6) 13.00 – Zespół Ludowy ROZMARYN (pow. wrocławski)
7) 13.20 – Zespół Śpiewaczy GRODZIANIE (pow. dzierżoniowski)
8) 13.40 – Zespół Ludowy MOJĘCICE (pow. wołowski)
9) 14.00 – Zespół Folklorystyczny NIEZAPOMINAJKI (pow. bolesławiecki)
10) 14.20 – Zespół Śpiewaczy UCIECHO-WIANKI (pow. dzierżoniowski)
11) 14.40 – Zespół Ludowy SĄSIADECZKI (pow. oleśnicki)
12) 15.00 – GOŚĆ- Zespół Ludowy GŁOGOWIANIE (WOJ. WIELKOPOLSKIE, pow. ostrowski)
13) 15.20 – Zespół Folklorystyczny GÓRZANIE ( pow. dzierżoniowski)
14) 15.40 – Zespół Ludowy WESOŁA GROMADKA (pow. bolesławiecki)
15) 16.00 – Męski Zespół Śpiewaczy CORD (pow. dzierżoniowski)
16) 16.20 – Zespół Folklorystyczny ZŁOTOKŁOSE (pow. strzeliński)
17) 16.40 – Zespół Ludowy GŁĘBOWICZANIE (pow. wołowski)
18) 17.00 – Zespół Ludowy SIWY WŁOS (pow. dzierżoniowski)
19) 17.20 – Zespół Ludowy POLANIE (pow. średzki)
20) 17.40 – Ludowy Zespół Pieśni i Tańca PORĘBIOK (pow. oławski)
21) 18.00 – Zespół Biesiadno-Ludowy SAMI SWOI (pow. ząbkowicki)
Godz 18.30 – uroczyste zakończenie Przeglądu
Zapraszamy!