komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Muzyczne święto plonów

czwartek, 10.8.2017 08:18 , komentarze: 0 , odsłony: 288
kategorie artykułu:

Żniwa w pełni, ale już trwają przygotowania do święta plonów. Jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia br. w Ścinawce Średniej odbędą się Dożynki Gminy Radków. Ludowej tradycji stanie zadość, dobrej zabawy nie zabraknie, będzie też coś stanowiącego o wyjątkowości tego wydarzenia.

Świętowanie tradycyjnie rozpocznie się w samo południe mszą św. dziękczynną - za pracę rolników i zebrane plony - w wyjątkowej oprawie muzycznej. Po nabożeństwie odbędzie się obrzęd ludowy na czele z przekazaniem chleba przez starostów dożynkowych na ręce gospodarza gminy oraz starostów wsi – sołtysom, z prezentacją wieńców, ich ośpiewaniem i wyborem najpiękniejszego. Na scenie nie zabraknie zespołów ludowych, będzie też okazja posłuchać wykonawców młodego pokolenia z gminy Radków. Ale każde Dożynki Gminy Radków to także oferta, która – mówiąc krótko – za rok się nie powtórzy. Będą to dwa wyjątkowe koncerty. Pierwszy z nich to Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ na Zamku w Rydzynie pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka, który wystąpi dwukrotnie: najpierw podczas mszy, a następnie przy wykonaniu muzyki popularno-rozrywkowej, operetkowej, dworskiej i myśliwskiej. Drugi to koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Wojsk Lądowych pod batutą mjr Mariusza Dziubka! Orkiestry z tradycjami, utytułowanej i wielokrotnie nagrodzonej, która w swoim repertuarze ma oryginalne aranżacje muzyki poważnej, rozrywkowej i jazzowej. To koncert, który sam w sobie stanowi wydarzenie.

Część wieczorna dożynek to oczywiście muzyka do tańca i zabawa do późnych godzin wieczornych, w tym roku z udziałem zespołu „Mars”.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście