Maja Poręba szóstą „żabką” w Polsce! Na zawodach w Bydgoszczy pływaczka „HS” Team Kłodzko biła rekordy

poniedziałek, 18.12.2023 12:39 2708 1

Kapitalnie zakończył się sezon dla naszej zawodniczki „HS” Team Kłodzko. Maja Poręba wśród najlepszych żabkarek w Polsce! Nasza zawodniczka na Zimowych Mistrzostwach Polski 16-latków rozegranych 15-17 grudnia w Bydgoszczy, wywalczyła 3 awanse do finałów.

W finałach „A” Maja znalazła się w najlepszej dziesiątce żabkarek w kraju i wywalczyła:
• 6. miejsce w Polsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:11.50 s;
• 8. miejsce w Polsce na 50 m stylem klasycznym z czasem 33.43 s.
Na każdym z dystansów Maja poprawiła rekordy życiowe, uzyskując ponad 600 pkt FINA.

W finale „B” Maja ścigała się na 200 m stylem klasycznym i zwyciężyła z czasem 2:39.10. Niesamowite emocje towarzyszyły nam do samego końca biegu finałowego. Gratulujemy Mai oraz trenerowi Henrykowi Szydłowskiemu. A klub dziękuje Michałowi Piszko, burmistrzowi Kłodzka, za wspieranie naszych pływaków. [-]