komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 22 lutego 2018

Marty, Malgorzaty

Lepiej zapobiegać niż…

poniedziałek, 20.3.2017 10:15 , komentarze: 0 , odsłony: 248
kategorie artykułu:

W dzisiejszych czasach na dzieci i młodzież czyha wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, przez co coraz trudniej jest zapewnić im bezpieczeństwo. Priorytetem jest więc zagwarantowanie im wsparcia i pomocy, dlatego w tym celu uchwalono Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Prowadzenie zajęć profilaktycznych rozpoczęło się 2 marca i potrwa do 25 kwietnia.

Szkolenia skierowane są do uczniów klas IV-VI z terenu naszej gminy. Spotkania z młodzieżą prowadzi komisarz Dorota Jaworska, która w przyjazny i przejrzysty sposób przekazuje ważne informacje m.in. w zakresie: edukacji zdrowotnej dotyczącej nadużywania alkoholu i środków psychoaktywnych, a także odpowiedzialności karnej za ich nadużywanie oraz przemocy domowej i rówieśniczej.

Pogadanki odbyły się już w:

- Szkole Podstawowej  im. Stanisława Mikołajczyka w Jaszkowej Dolnej (2 marca) i wzięło w nich udział 59 uczniów,

- Gimnazjum Publicznym im. St. Reymonta w Kłodzku (7 marca) – udział 347 uczniów,

- Szkole Podstawowej w Krosnowicach (10 marca) – 75 uczniów,

- Szkole Integracyjnej w Szalejowie Górnym (14 marca) – 70 uczniów.

Głównym celem programu jest zmniejszenie problemów narkotykowych i alkoholowych oraz zapobieganie powstawaniu nowych. Ważne jest również pogłębianie wiedzy niezbędnej do radzenia sobie z istniejącymi trudnościami, a także wspieranie alternatywnych i ciekawych form spędzania wolnego czasu.

Zadanie realizowane jest za pośrednictwem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i koordynowane przez Ewę Stępkowską.

 

Wasze komentarze

Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA