komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

czwartek, 18 stycznia 2018

Piotra, Małgorzaty

Kudowa-Zdrój: zmiana nazw dwóch ulic

poniedziałek, 17.7.2017 10:45 , komentarze: 0 , odsłony: 4382
kategorie artykułu:

W Kudowie-Zdroju zmieniono nazwy dwóch ulic. Ma to związek z podjętą na początku kwietnia przez sejm decyzją o ostatecznym zlikwidowaniu wszystkich nazw ulic, skwerów, tablic pamiątkowych i pomników upamiętniających komunizm. 

Dotychczasowa ul. Mariana Buczka jest obecnie ul. Pogodną, a ulicę Juliana Marchlewskiego przemianowano na ul. Ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Za gloryfikujące  komunizm uważa się także nazwy odwołujące się do osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących represyjny, autorytarny i niesuwerenny system władzy w Polsce w latach 1944-1989.Nie będzie też można już nadawać takich nazw.

Zgodnie z ustawą, jeśli samorząd nie zmieni w wyznaczonym czasie dawniej nadanej nazwy, wojewoda wyda w terminie trzech miesięcy zarządzenie zastępcze, po zasięgnięciu opinii IPN. 

W ustawie zapisano, że zmiana nazwy ulicy nie będzie miała wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową. Oznacza to, że np. dowód osobisty, mimo zmiany nazwy ulicy, przy której mieszka osoba legitymująca się nim, będzie ważny, dopóki nie upłynie jego termin ważności. Samorządy będą już jednak musiały zapłacić za wymianę tablic z nazwami ulic, tablic kierunkowych i wielu innych, a także za demontaż pomników. Firmy  będą zmuszone do wymiany choćby wizytówek czy szyldu.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO