komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 25 kwietnia 2018

Marka, Jaroslawa

DWIE OSOBY ZGINĘŁY W WYPADKU KOŁO KŁODZKA! [Aktualizacja]

niedziela, 7.2.2016 18:00 , komentarze: 162 , odsłony: 205182
kategorie artykułu:

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 8 w miejscowości Boguszyn. Zderzyły się dwa samochody osobowe: Alfa Romeo oraz Honda. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu ponieśli mężczyzna oraz kobieta, którzy podróżowali pojazdem marki Honda. Kierowca oraz pasażer Alfy Romeo trafili do szpitala. 

- Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Honda, 65-letni mężczyzna, mieszkaniec Sochaczewa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem marki Alfa Romeo, którym podróżowali wrocławianin oraz obywatelka Ukrainy. Oboje trafili do szpitala. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu ponieśli kierowca Hondy oraz 66-letnia pasażerka tego pojazdu (mieszkanka Sochaczewa) - podinsp. Wioletta Martuszewskaoficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

 

Wasze komentarze

http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,poze
gnanie-bozenny-i-marka-malolepszych,5057
9.html
środa, 17.02.2016 14:22 autor:

Jak czytam te nie które tępe i beznadziejne wypowiedzi to nie dobrze mi się robi jasne wszystko wina prędkości kierowcy ale nikt nie pomyśli że kierowca mógł zaslabnac przysnac co kolwiek ale najlepiej jest wszystko zrzucić na nie umiejętności dotyczące jazdy i na osobę która już nie żyje i nie jest w stanie się wypowiedzieć. Ludzie jesteście beznadziejni sami zajebisci kierowcy się wypowiadają mistrzowie kierownicy a połowa z was gowno Potrafią dajcie wreszcie spokój i nie komentujcie czegoś jak dobrze nie wiecie jak było!!!!!!!! to że sobie napiszecie te śmieci to niczego nie zmieni wypadki były są i będą ale to nie znaczy że zawsze wina jest nie umiejętnośc związana z prowadzeniem pojazdu!!!!!!
piątek, 12.02.2016 00:18 autor: szok

Obecnie największe zagrożenie na Kłodzkich drogach stwarzają kierowcy używający świateł mijania razem z światłami do jazdy dziennej lub z halogenami ,abo przeciwmgielnymi o zmierzchu.Byle tylko mieć lepszą widoczność , nie ważne że inni kierowcy są oślepiani .Na drogach Kłodzkich te proceder jest patologią ,sporadycznie spotykaną w innych rejonach polski.
środa, 10.02.2016 17:38 autor: Janek

To nie droga, a ludzie zawinili!
czwartek, 11.02.2016 18:41 autor: qqqq

Łódź też pogrążona jest w ogromnym smutku.
środa, 10.02.2016 17:56 autor: Katarzyna

Sami biegli widzę się tu wypowiadają. zastanówcie się sto razy zanim cokolwiek napiszecie. nawet nie zdajecie sobie sprawy jak takie pisanie bzdur nie znając okoliczności zdarzenia może mieć wpływ na najbliższych uczestników tego wypadku, skoro mnie osobę postronną to razi i boli.
środa, 10.02.2016 12:56 autor: człowiek

Sami biegli widzę się tu wypowiadają. zastanówcie się sto razy zanim cokolwiek napiszecie. nawet nie zdajecie sobie sprawy jak takie pisanie bzdur nie znając okoliczności zdarzenia może mieć wpływ na najbliższych uczestników tego wypadku, skoro mnie osobę postronną to razi i boli.
środa, 10.02.2016 12:57 autor: człowiek

Sami biegli widzę się tu wypowiadają. zastanówcie się sto razy zanim cokolwiek napiszecie. nawet nie zdajecie sobie sprawy jak takie pisanie bzdur nie znając okoliczności zdarzenia może mieć wpływ na najbliższych uczestników tego wypadku, skoro mnie osobę postronną to razi i boli.
środa, 10.02.2016 12:46 autor: człowiek

Z całym szacunkiem dla ofiar tego wypadku - ale to właśnie ten miły i poważany w Sochaczewie pan (Panie świeć nad jego duszą) wysłał do szpitala dwie niewinne osoby i skasował im auto, nie wspominając o zabiciu pasażerki.
Oczywiście - może się zdarzyć, że pękła mu opona w niedodpowiednim momencie - w takim razie przepraszam.
Ale nie zmienia to faktu, że tzw. "mili ludzie" wsiadają za kółko po piwku, piszą lub czytają smsy, są zmęczeni lub zdenerwowani, śpieszą się, kłócą, wydaje im się, że wszyscy inni jadą za wolno i nie umieja prowadzić więc jadą 120km/h itd itp.
W efekcie "mili ludzie" zabijają.
Też jestem za lepszą DK8 czy DK35 (Ww-Wałbrzych). Ale to nie te drogi zabijają tylko ci co po nich jeżdżą.
Jak kiedyś będzie po 2 pasy a trafi się "miły człowiek" co mu się śpieszy bo jest z Warszawy a te lokalne kmiotki nie wiedzą jak się jeździ w wielkim świecie - też będą ginąć ludzie. Lokalni kierowcy też nie mają czystego sumienia - nie raz widzę jak DZA/DKL/DWR/DW jedzie jak szajbus.
Dlatego KAŻDY powinien zakładać, że auto=trumna zanim zdecyduje się na jakikolwiek manewr.
NOGA Z GAZU!
środa, 10.02.2016 09:35 autor:

W tym wypadku zginęli wspaniali ludzie.
Wyrazy współczucia dla córek...
wtorek, 09.02.2016 19:40 autor: Sochaczewianin

Na zawsze w naszych sercach niech Bóg ma was w opiece zawsze będę o was pamiętac :(
poniedziałek, 08.02.2016 23:53 autor: .............

Zginęli ludzie mądrzy, życzliwi i serdeczni. W wypadkach w dużej mierze winę ponosi człowiek, ale nie musiało się tak stac. Pozostaną w naszej pamięci jak
biegają po parku ze swoim psem. W sercach córek zrobiła się wielka rana. Wyrazy współczucia.
poniedziałek, 08.02.2016 23:32 autor: Sąsiedzi z Sochaczewa

Jak zawsze wszyscy są najmądrzejsi, szkoda ludzi, fakt faktem że część miejscowych kierowców wie że ten zakręt jest niebezpieczny, dość często dochodzi tam do wypadków, i wcale nie trzeba szybko tam jechać żeby wylądować w rowie jak jest ślisko-mokro. Więc darujcie sobie tumany niekture zbędne dewagacje. Ludzie byli przyjezdni nie znali drogi, stało się, szkoda ich.
poniedziałek, 08.02.2016 22:32 autor: aa

SOCHACZEW.....jest w zalobie....wspaniali mieszkancy naszego miasta stracili zycie....a pojechali odpoczac , zwiedzic, cos zobaczyc... szkoda . wyrazy wspolczucia dla rodziny.
poniedziałek, 08.02.2016 21:03 autor: sochaczewianin

W tym miejscu zginął mój brat miał 37 lat. Wciąż świeci się tam znicz. Zastanawiam się ilu ludzi jeszcze musi tam zginąć zanim coś tam się zmieni.
poniedziałek, 08.02.2016 19:57 autor: MIETED

Zginęła moja nauczycielka matematyki z mężem z sochaczewa:-((
poniedziałek, 08.02.2016 18:58 autor: Uczennica Chemikaliów dawnego:-)

Chemika nie Chemikaliów
poniedziałek, 08.02.2016 18:59 autor: Uczennica

Ile Honda miała na zegarku? Ale 100 nie było
poniedziałek, 08.02.2016 16:40 autor:

ZUS... się ucieszy
poniedziałek, 08.02.2016 16:24 autor: ....

niech stawiają wraki w tych miejscach ku przestrodze.nasza 8-ka to czarna droga
poniedziałek, 08.02.2016 14:45 autor: kierowca tira

"za Bardem na tej prostej udało mi się znowu kilka aut wyprzedzić" - a gdzie ci się tak spieszy? Właśnie przez takich "cisnących" kierowców tam jest niebezpiecznie. Tylko po to, żeby dojechać kilk minut wcześniej. Głupota do kwadratu i żadne poszerzanie tego nie zmieni. Takich samych idiotów widzę codziennie na AOW - miejscami 5 pasów i co - to samo - MUSI wyprzedzić bo inaczej hormony zaleją mu oczy. Nie ważne, że przy okazji ryzykuje życie swoje i innych kierowców.
poniedziałek, 08.02.2016 12:34 autor:





Od początku do końca piszę o tym, aby poprawić JAKOŚĆ tego odcinka drogi, a Ty od tego samego początku starasz się wmówić mi, że jestem nadpobudliwym nastolatkiem, któremu buzują hormony i chce popisać się przed kumplami, jakie ma fajne auto od tatusia! Nie było również moim zamiarem obrażać kogokolwiek przy tak tragicznym poście!

Chciałam jedynie zwrócić uwagę, że ten odcinek "ósemki" jest niebezpieczny, a stawianie kolejnych ograniczeń prędkości-może (i powinno) zadziałać tylko doraźnie, ale rozwiązaniem POWINNA BYĆ KOMPLEKSOWA PRZEBUDOWA TEGO ODCINKA DROGI! Dla przykładu podałam jak długo jedzie się ok. 100 km z Polanicy do Wrocławia [przypominam,że dziś rano zajęło mi to 2 godziny] a jak długo jedzie się ten sam odcinek od Łodzi do Warszawy [dziś rano zajęło mi to 45 minut]. Dla ludzi, którzy ciężko pracują(dzięki temu mają dobre auta), liczy się każda godzina, dlatego tracenie czasu na kolejnych światłach, fotoradarach, jechaniem za niedzielnymi kierowcami, czy przeładowanymi tirami, starymi autobusami, a od wiosny do jesieni-wszelkiej maści traktorami może doprowadzać do szału! I rozwiązaniem na tego typu bolączki byłaby droga ekspresowa z Wrocławia do Kudowy!
Dla tych którzy lubią jeździć wolniej, mają na to czas, lub nie mają odpowiednich aut-albo o zgrozo! umiejętności, pozostawałby pierwszy wolniejszy pas! Dla ludzi pracujących, którym zawsze i wszędzie się spieszy i zawsze i wszędzie zależy na czasie- byłby lewy pas do NORMALNEJ dynamicznej jazdy! Tam, gdzie nie ma warunków, nikt normalny nie wyprzedza i nie stwarza zagrożenia! O wiele większym zagrożeniem są jadący pięćdziesiątką na prostym odcinku od świateł przy galerii-zarówno w kierunku Wrocławia jak i Polanicy! I naprawdę nie chodzi o zaoszczędzenie kilku minut, chodzi o to, że na prostej drodze poza obszarem zabudowanym w Polsce można jechać "90"! Życzę i Tobie i sobie i wszystkim, żebyśmy przynajmniej taką prędkością mogli bezpiecznie poruszać się na tym odcinku drogi krajowej nr 8!
poniedziałek, 08.02.2016 16:10 autor: Bez_podpisu





Jak czytam niektóre z komentarzy, to mam ochotę walić kijem po pustych głowach, które je piszą!!! TA DROGA JEST BEZNADZIEJNA I NIEBEZPIECZNA! Ograniczenia, fotoradary i inne spowalniacze mogą się tam znaleźć, bo faktycznie-przynajmniej dla "obcych" będą stanowić ostrzeżenie! Jednak to nie rozwiąże problemu na dłużej!!!
Nie znoszę tego polskiego bylejactwa!!! TA DROGA WYMAGA POSZERZENIA NA KAŻDYM MOŻLIWYM ODCINKU! Nie znoszę nią jeździć-za tymi wszelkiej maści wlokącymi się "pizdami".... Niektórzy ciężko pracują i nie mają czasu i ochoty spędzać w aucie więcej niż to jest możliwe! ODCINEK ŁÓDŹ-WARSZAWA jest porównywalny z odcinkiem POLANICA-WROCŁAW, przy normalnej prędkości 120-140 km/h- ostani odcinek z Łodzi do Wawy pokonałam dziś w niecałe 45 minut. Odcinek z Polanicy do Wrocławia jechałam rano prawie 2 godziny!!!! I TO JEST NIEPOROZUMIENIE!!! Nie wyprzedzałam tirów (bo się boję),poza trzema odcinkami-od Kłodzka do Boguszyna, potem w miejscu, gdzie był ten feralny wypadek zjechałam za sznur tirów i do Orlenu prawie wlokłam się na "dwójce", potem nieco szybciej... za Bardem na tej prostej udało mi się znowu kilka aut wyprzedzić i potem za Ząbkowicami... Więc ludzie zastanówcie się co piszecie! Myślenie nie boli! To jest tranzyt z Niemiec do Czech i z Białorusi a także Litwy i Łotwy! Codziennie przejeżdża na tym odcinku tysiące aut! Analogicznie- nie rozwiąże problemu na beznadziejnej dziurawej nawierzchni pojawienie znaku z ograniczeniem prędkości do 30! Trzeba taką nawierzchnię naprawić...A odcinek od Wrocławia do Kudowy poszerzyć na każdym jednym możliwym odcinku!
poniedziałek, 08.02.2016 12:30 autor: Bez_podpisu

Tam jest ograniczenie do 70 km/h. Ale "orły" go olewają bo jest lewy pas do wyprzedzania.
poniedziałek, 08.02.2016 12:25 autor:

W Austrii czy w Szwajcarii problem takiej rozwiązaliby budując tunel - nie rozumiem dlaczego w Polsce sami sobie ciągle robimy pod górę? Gdyby policzyć koszty wypadków i utrzymania drogi zimą, to okazałoby się, że budowa tunelu byłaby tańsza.
poniedziałek, 08.02.2016 12:03 autor:

Poszerzyć i rozdzielić oba pasy ! Tyle, że nie betonowym płotem bo on zatrzyma auto i następny wpadnie na takie auto, a podwójne BARIERY ENERGOCHŁONNE na środku jezdni odzielą oba pasy, po których auto się otrze i nie zablokuje pasa po zderzeniu jak z betonowym płotem. Na tym zakręcie wypadło na przeciwny pas i zgineło w ostatnich 30 latach ok 25 osób !!!
To jedyne BEZPIECZNE rozwiązanie na przyszłość !!!
poniedziałek, 08.02.2016 11:47 autor: Kłodczanin

Kiedy niektórzy z was zrozumieją, że szybka jazda to nie jest problem??? Problemem jest ta beznadziejna droga!!! Te źle wyprofilowane łuki i zakręty!! Jestem stąd i znam ją bardzo dobrze, a mimo to-trzy trzy lata temu sama miałam wypadek na odcinku Bardo-Boguszyn!

Obecnie kilka razy w miesiącu jeżdżę do Warszawy, odcinek Wrocław-Warszawa-(w zależności od tego jak jest przejezdna Łódź)- jadę do 3,5! Odcinek Wrocław-Polanica 2 godziny! Fotoradary i światła co kilka kilometrów powodują frustrację i w*****, do tego sznurami jadące tiry- i naprawdę nie trudno o wypadek!...

Ci ludzie jechali do Wawy-nie znając tej drogi, tego zakrętu- przy dzisiejszym wietrze naprawdę nie trudno było żeby doszło do tragedii!

Zastanawiam się tylko ilu ludzi musi jeszcze zginąć, aby ktoś naprawdę zainteresował się odcinkiem ósemki-od Wrocławia do Kudowy!!!
poniedziałek, 08.02.2016 00:06 autor: Bez_podpisu

jadę tam codziennie do pracy, w zeszłym miesiącu dwa razy na tym zakręcie wyprzedziły mnie dwa auta BO IM SIĘ 50/H NIE PODOBA.
A POLICJA MO TO W GŁEBOKIM POWAŻANIU. MOŻE RADAR.
poniedziałek, 08.02.2016 07:25 autor: GOŚĆ

jadę tam codziennie do pracy, w zeszłym miesiącu dwa razy na tym zakręcie wyprzedziły mnie dwa auta BO IM SIĘ 50/H NIE PODOBA.
A POLICJA MO TO W GŁEBOKIM POWAŻANIU. MOŻE RADAR.
poniedziałek, 08.02.2016 07:26 autor: GOŚĆ

Klasyka. Warszawka i ofiary smiertelne
poniedziałek, 08.02.2016 03:07 autor: Olaf

Biedni ludzie róbcie coś z tą drogą bo ludzie ginęli giną i ginąć będą jak tak dalej będzie i kierowcy NOGA Z GAZU !!!!!!!! Wyrazy współczucia dla rodziny ofiar
poniedziałek, 08.02.2016 00:35 autor: on

Mogl szybciej jechac
niedziela, 07.02.2016 23:36 autor: on

`swój` zna droge, wie gdzie może jechać szybko a gdzie zwolnić. nie przypadek ze zazwyczaj do wypadku dochodzi na obcych rejestracjach? Debowina i ten owy zakręt. DAJCIE DUŻE INFORMAYJNE TABLICE UWAGA WYPADKI ITP ITP SKORO DROGI NIE MOZNA ZROBIC ITP KUWRA W CIAGU ROKU GINIE TAM NIE TAK MAŁO LUDZI ????????
niedziela, 07.02.2016 23:16 autor: TREWQ

Dokladnie jak piszesz..
niedziela, 07.02.2016 23:26 autor: mklo

honda ma małe zniszczenia - może pasy nie zapięte?
niedziela, 07.02.2016 21:51 autor: ert

Ludzie noga z gazu! Często jeżdżę trasą Kłodzko - Wrocław. Jedźcie wolniej! Szkoda życia!
niedziela, 07.02.2016 19:09 autor: Łukasz

dobrze piszesz NOGA Z GAZU zdrowie warzniejsze
niedziela, 07.02.2016 21:59 autor: mar 1

Jechaliśmy godzinę ok 20 i droga dalej zamknięta szybko chyba nie otworzą!!
niedziela, 07.02.2016 21:05 autor:

Nic nie dadzą ograniczenia skoro kierowcy nie maja wyobraźni i jada za szybko. Tam było po prostu za szybko i tyle w temacie.
Dramat na drodze bo ktoś się spieszył a wystarczyło wyjechać wcześniej .
niedziela, 07.02.2016 20:57 autor: kierowca

Honda na rejestracji WSC a Alfa WW
niedziela, 07.02.2016 20:57 autor: Widziałem

Honda na rejestracji WSC a Alfa WW
niedziela, 07.02.2016 20:53 autor: Widziałem

Nic nie dadzą ograniczenia skoro kierowcy nie maja wyobraźni i jada za szybko. Tam było po prostu za szybko i tyle w temacie.
Dramat na drodze bo ktoś się spieszył a wystarczyło wyjechać wcześniej .
niedziela, 07.02.2016 20:46 autor: kierowca

A wiadomo który kierowca zawinił?
niedziela, 07.02.2016 20:40 autor:

Kolejny śmiertelny wypadek ! Zwężania i spowalniania drogi NIC nie dają !!! Dalej należy WALCZYĆ o drogę typu S - ka ! Na drogach typu S nie ma wypadków jak na tej drodze 8-ce ! Juz po wyborach to entuzjazm opadł samorządów w walce z władzą o drgę S - po podwyżkach na wszystko ! Kiedy wreszcie ruszy budowa obwodnicy Kłodzka !!! ???
niedziela, 07.02.2016 18:37 autor: Kierowca

Budowa juz ruszyła
niedziela, 07.02.2016 20:43 autor: q

Masz na myśli NYSE ! w Kłodzku 0 prac !
niedziela, 07.02.2016 22:12 autor: ONY

Na świętego Dygdy czyli nigdy.
niedziela, 07.02.2016 19:08 autor: vdo

czy wiadomo skąd są ofiary śmiertelne i poszkodowani ?
niedziela, 07.02.2016 20:41 autor: agnieszka

Postacie tam Fotoradar ! Dojeżdżam tamtędy do pracy i się zawsze boję.
niedziela, 07.02.2016 20:14 autor: Kora


Jak droga może być winna ? ,Gdyby droga była coś nie tak jak trzeba to wszyscy kierowcy kończyli by w rowie ale tylko cwaniacy którzy uważają się za mistrzów kierownicy tak kończą.Kierowca ma obowiązek dostosować się do warunków drogowych i pogodowych ,a nie na odwrót i to niech każdy sobie zapamięta zanim wsiądzie za kierownicę.
niedziela, 07.02.2016 20:16 autor: rycaki

tablice z dwóch samochodów WW i WSC
niedziela, 07.02.2016 20:05 autor:

czy wiadomo skąd były ofiary tego wypadku?
niedziela, 07.02.2016 19:54 autor: tomek

Koszt przebudowy DK8 na odcinku Bardo - Kłodzko do do tzw. S byłby zbyt kosztowny. Każdy kto jeździ tym odcinkiem drogi doskonale wie, że jest niebezpieczna ale idiotów nie brakuje. Ustawić kilka fotoradarów, ograniczyć prędkość na całym odcinku do 60km/h. Tak na marginesie kto ma w powiecie pilnować bezpieczeństwa na drogach jak Policja ma tylko jedną suszarkę ;)
niedziela, 07.02.2016 18:54 autor: Kozak

dzisiaj, 2 godz temu