komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

niedziela, 25 lutego 2018

Wiktora, Cezarego

Bogusław Szpytma: "Sprawę o zniesławienie oddaję do sądu"

środa, 6.9.2017 08:45 , komentarze: 31 , odsłony: 10510
kategorie artykułu:

Były burmistrz Kłodzka, Bogusława Szpytma wydał oświadczenie dotyczące informacji, jaką podał niedawno obecny włodarz miasta, Michał Piszko. Chodzi o zadłużenie, które jak ogłosił burmistrz Piszko, za jego kadencji zmniejszyło się już o 16 milionów złotych, z 44, 5 mln zł pozostawionych przez poprzednika. 

Poniżej publikujemy treść oświadczenia wydanego przez Bogusława Szpytmę: 

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Kłodzka
Z przykrością muszę stwierdzić , że od trzech lat jestem brutalnie i agresywnie atakowany przez obecnego burmistrza Kłodzka Michała Piszko i jego najbliższych współpracowników. Najbardziej wulgarnym przykładem takiego ataku na mnie i moją rodzinę było wystąpienie dyrektora basenu Janusza S. na zeszłorocznej konferencji prasowej zorganizowanej na basenie. Po tym zajściu Michał Piszko ciągle nęka mnie oskarżeniami , które nie mają żadnego potwierdzenia w rzeczywistości.
Publicznie zapowiedziałem, że jeśli Pan Piszko nie zaniecha brutalnych ataków i będzie mnie ciągle pomawiał publicznie lub prywatnie będę musiał bronić swojego prawa do dobrego imienia. Niestety Pan Piszko po raz kolejny zaatakował mnie z niezwykła agresją.
1 września tego roku na swoim profilu facebook oskarżył mnie o to, że rzekomo:
1. Za mojej kadencji dług Miasta był ukrywany.
2. Miasto pod moimi rządami przekroczyło wskaźnik bezpieczeństwa finansowego.
3. Po trzecie wreszcie, że do Kłodzka w okresie moich rządów miał rzekomo wejść komisarz.

Oświadczam stanowczo w odniesieniu do powyższych pomówień stosowanych przez Pana Piszkę, że:

Ad1. Nigdy nie ukrywałem informacji na temat długu publicznego Kłodzka.
Nie ma po prostu takiej możliwości. Jawne informacje na temat budżetu gminy są wymogiem stawianym przez Ustawę o Finansach Publicznych. Wszystkie kredyty, które pozwalały na dynamiczny rozwój Kłodzka musiały być były ujawniane i dostępne dla obywateli. Do dzisiaj te informacje budżetowe są zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Kłodzka. Każdy obywatel do dzisiaj może zapoznać się z pełnymi informacjami na temat każdorocznego budżetu. Pan Piszko nie wie co mówi. Może to on potrafi i chce ukrywać budżet miasta. Ja tego nie potrafię ani nie miałem powodu by to robić.
Ad.2. Nigdy za mojej kadencji nie zostały przekroczone bezpieczne wskaźniki zadłużenia.
Świadczą o tym pozytywne opinie Dolnośląskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej do każdorocznego budżetu miasta, którym zarządzałem w latach 2006-2014. Nigdzie, w żadnym dokumencie opiniującym budżet Kłodzka nie było mowy o tym, że roczny budżet przekroczył jakiekolwiek wskaźniki bezpieczeństwa finansowego. Bezczelność tych pomówień polega na tym, że to właśnie Pan Piszko przekroczył wskaźnik zadłużenia w projekcie budżetu na 2016 rok za co otrzymał negatywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej i niedopuszczenie tego projektu do realizacji. To skandaliczne, że ktoś, kto sam nie potrafi dopilnować spraw miasta i próbował narazić Kłodzko na niesłychane ryzyko – innych poucza jak powinni planować budżet.

Ad3. Nigdy też – w latach 2006-2014 – nie groził miastu zarząd komisaryczny.

Tak więc powyższe stwierdzenia są w całości pomówieniem i nigdy nie miały miejsca. Michał Piszko w ten sposób zniesławia mnie i podważa zaufanie do mnie przed Mieszkańcami Kłodzka. Nie pozwolę na to. Nie pozwolę na dalsze bezpodstawne szkalowanie mnie, mojej rodziny i moich współpracowników.

Sprawę o zniesławienie oddaję do sądu.

I jeszcze raz zwracam się do Pana Piszko :
proszę zaprzestać nękania mnie poprzez pomawianie i zniesławianie. Każdy taki fakt będę kierował do sądu.

W załączeniu skan negatywnej opinii RIO w stosunku do projektu budżetu przygotowanego przez Michała Piszkę -negatywna opinia rio

 

Wasze komentarze

taa... i zacznijmy rozliczac Niemców za 1410 itp.itd ludzie zajmijcie sie swoimi brudami a jak wiadome atak jest najlepszą obroną skoro Pan Piszko jest taki naj to po co atakuje Pana Szpytme zobaczymy co zostawi w Klodzku jak zakonczy kadencje
sobota, 09.09.2017 18:33 autor: xyz

No nie, Pan Piszko dzisiaj broni się tak nieudolnie przed Szpytmą, że topi się jeszcze bardziej. Kuriozum. Piszko pisze:

"Dopiero obecna władza zaczęła robić wszystko zgodnie z literą prawa, co spowodowało, że wskaźniki finansowe zostały przekroczone. Wykazanie rzeczywistego długu wywołało reakcję ze strony RIO, które chciało nakazać miastu wprowadzenie programu naprawczego".

Pytam Pana - jak to działał Pan zgodnie z literą prawa przedstawiając projekt budżetu niezgodny z prawem? Czy Pan wie co Pan wypisuje za androny? Na rok 2016, a więc rok po wyborach zaczął się Pan orientować w finansach Kłodzka? Pan od 2010 do 2014 roku był 4 lata radnym Kłodzka!!!! To nic Pan wcześniej nie wiedział? A może po prostu Pan się słabo orientuje???!!!Może Pan się nie zna??? Bo jak inaczej wytłumaczyć takie farmazony?
No i wreszcie z wiarygodnych ust obecnego burmistrza dowiedzieliśmy się, że za Piszki Kłodzko na rok 2016 miało program naprawczy!!!@! Pan po prostu nie daje rady. Gubi sie Pan w interpretacjach. Realizuje Pan programy naprawcze RIO. A gdzie pana autorski program rozwoju. Gdzie fabryki, które miały dać miejsca pracy.W kampanii Pisał Pan o dofinansowaniu rządowym. Gdzie ono jest? Ale jak ma być z drugiej strony jak pluje Pan cały czas na PiS. Chaos, brak pomysłu i obnażenie bezsilności. Panie Piszko - niech pan zrezygnuje. To zaoszczędzi panu frustracji a Kłodzczanom nietrafionych decyzji. I prośba do pana. Proszę opublikować ten Pański "autorski" program naprawczy. Żenua!!!
środa, 06.09.2017 12:33 autor: Góra

Musze zareagowac.Stwierdzam ze te Wasze komentarze sa agresywne, niegrzeczne i kłamliwe. Odrazu mozna sie domyslic kto za nimi stoi. Owszem moze i byl dlug moze i duzy ale powiedzcie za ktorego burmistrza go nie bylo. Powiem tak to byl jedyny burmistrz za ktorego Kłodzko piekniało i powstawaly wazne dla mieszkancow miejsce o ktorych inni tylko mamili przed wyborami. Po wyborach zapominali co obiecywali. Niestety za rządów pana Piszko nic konkretnego w Kłodzku nie powstalo ani nie przybylo. Te remonty drog to nie sa zaslugi obecnej wladzy bo drogi te raczej nie podlegają pod ratusz. Miejcie choc odrobine przyzwoitosci i nie oklamijcie i nie podburzajcie ludzi. Kłodzko umiera i niestety wladza częściowo sie do tego przyczynia. Mlodzi niechca tu wracac i wlasnie wladza za to odpowiada.
środa, 06.09.2017 18:05 autor: KłodczankaLudzie jak możecie popierać takiego nieudacznika, który sam nic nie zrobił a przez całą kadencje zwala wszystko na poprzedników. Co on zrobił przez ostatnie lata, kiedy wszystkie miasta ościenne się rozwijały, a nasze powiatowe miasto ciągle na wstecznym. Naprawdę nie widać jaki w tym mieście jest syf. Takiego chcemy włodarza, który nad porządkami w mieście nawet nie potrafi zapanować. Naprawdę nie czytacie komentarzy zawiedzionych turystów, którzy wytykają nam zaniedbania i głęboką komunę to są ludzie neutrealni. Dalej popierajcie sobie swojego Piszkę jeżeli podoba się wam życie w zaścianku Polski
środa, 06.09.2017 21:54 autor: p.s

Panie Szpytma miej Pan honor....zapomnij Pan o Kłodzku i weź się Pan do normalnej pracy.
środa, 06.09.2017 13:09 autor: XXL.

I wszystko w tym temacie
środa, 06.09.2017 13:22 autor:

Bogusław nie kompromituj się!!!
Znów przegrasz...;-)
środa, 06.09.2017 11:31 autor: rogalik

szpytma wez juz sier...aj! Tu juz sie nie nachapiesz, nie kompromituj sie dziadu
środa, 06.09.2017 11:18 autor: Kłodczanin

Pan Piszko nie ma pomysłu na Kłodzko, to prawda. Nie ma takiej marki jak ma Szpytma. To go frustruje i nie pozwala racjonalnie działać. Zresztą nie ma takich kompetencji w zarządzaniu. Omija ludzi. I dlatego krzyczy - wszystkiemu winien Szpytma. Zawsze będzie miał kompleks Szpytmy. A tę sprawę o zniesławienie może niestety przegrać. To fakt- Szpytma miał zawsze pozytywną opinię do własnych budżetów lub projektów budżetów. Piszko niestety nie miał. Dlatego nie powinien ruszać tematu, bo tutaj po prostu wypada gorze i w porównaniu ze Szpytmą zawsze przegra. A komentarze poniżej. No cóż , pozdrawiamy team Pana Busmistrza. Ale prosimy żeby wrócili Państwo do pracy. Zresztą jeszcze tylko rok. Później będą mogli Państwo trzaskać na komputerach cały dzień. Zdrówka
środa, 06.09.2017 11:01 autor: Góra

Panie Szpytma po co się Pan kompromituje????? Nawet jeżeli wygra Pan tę sprawę to i tak wśród mieszkańców jest Pan już dawno przegrany. Co Pan zrobił za swojej kadencji dla tego miasta??????" Tylko długi!!!!!!!!!!!. Brawo Panie burmistrzu Piszko . Kłodzko wreszcie nabiera barw .
środa, 06.09.2017 09:37 autor: Angelika


Boguś, miałeś swoje 5 minut, a teraz zostaw już Kłodzczan i Kłodzko w spokoju! To se nevrati!
środa, 06.09.2017 10:06 autor:

a kieruj sobie ............
środa, 06.09.2017 09:52 autor: popek

Ta, i jeszcze może nie zastawił pan Korytowskiej
środa, 06.09.2017 09:20 autor: proces

Panie Szpytma, przegrał już Pan jedną sprawę sądową z Piszką i to niedawno. Zarzucał Pan obecnemu burmistrzowi zniesławienie.
środa, 06.09.2017 08:52 autor: proces

sobota, 24.2.2018 11:05
5
czwartek, 22.2.2018 11:38
21
środa, 21.2.2018 14:41
3
wtorek, 20.2.2018 12:40
34
poniedziałek, 19.2.2018 09:50
sobota, 17.2.2018 16:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kawiarnia W Dobrym Guście
Kawiarnia W Dobrym Guście
TWIERDZA KŁODZKO
TWIERDZA KŁODZKO
HURTOWNIA SIGMA
HURTOWNIA SIGMA